1. Relacjonujemy fantastyczny (i bardzo tani) rejs kolorowym i komfortowym katamaranem na Comino.
2. Polecamy rejs rodzinom z małymi dziećmi, osobom, które nie umieją pływać, turystom podróżującym budżetowo oraz młodzieży.
3. Katamaran posiada szklaną komorę przez którą można obserwować podwodne krajobrazy, a na pokładzie czuwa sympatyczna właścicielka Stephanie, która przygotowała dla Czytelników portalu maltaigozo.pl COUPON rabatowy: MALTAIGOZO dający 15% zniżki od regularnych cen.

ILE SĄ WARTE NA MALCIE TANIE REJSY I WYCIECZKI?

Doświadczenie uczy nas, że jeśli na Malcie całodniowy rejs na Comino kosztuje mniej niż 20 EUR za osobę to warto się kilka razy zastanowić zanim kupimy bilety na wycieczkę, ponieważ standard i poziom obsługi będą niemal zawsze adekwatne do ceny, czyli bardzo bardzo niskie. Z myślą o naszych Czytelnikach wybraliśmy się kiedyś na takie tanie rejsy, ale pod każdym względem rozczarowały nas tak bardzo, że postanowiliśmy nawet o nich nie wspominać na naszej stronie, aby nikt z Rodaków nie nabrał się na iluzję całodniowego rejsu z opcją All Inlcusive na śmierdzącym promie pełnym pijaków i amatorów złudnej oszczędności. 
Nie dziwi więc, że pewnego słonecznego, sierpniowego dnia z silną i uzasadnioną obawą wybraliśmy się zupełnie incognito na całodniowy rejs na Comino organizowany przez Sea Adventure. Katamaran wpadł nam w oko podczas naszych rejsów do Blue Lagoon. Zauważyliśmy, że ludzie bardzo dobrze się bawią na tej łodzi i chyba też trochę zaczarowały nas kolory katamaranu oraz zjeżdżalnie i oszklony pokład, z którego można obserwować dno morskie. Postanowiliśmy, że zabierzemy sprzęt i popłyniemy w rejs z Sea Adventure, a jeśli nam się nie spodoba to zwyczajnie opuścimy wycieczkę wcześniej, tak jak to już robiliśmy w kilku beznadziejnych przypadkach.

NAJWYŻSZY STOSUNEK JAKOŚCI DO CENY DZIĘKI STEPHANIE

Nie spodziewaliśmy się w żadnym, nawet najbardziej optymistycznym scenariuszu, że nasze wrażenia z rejsu będą tak pozytywne, i że będziemy musieli napisać o tym rejsie tyle dobrych słów. Zapewne wielu zadaje sobie teraz pytanie: Jak to jest możliwe, że z tylu ofert tanich rejsów tylko katamaran Sea Adventure zasługuje na naszą rekomendację? Odpowiedź jest prosta! To jest jedyny rejs tak dużą jednostką (i jeśli wierzyć kapitanowi wartą 3 mln €), w czasie którego właściciele znajdują się przez cały czas na pokładzie, dzięki czemu na bieżąco reagują na potrzeby i wyszukane życzenia pasażerów. To jednak nie wszystko. Kluczem do sukcesu tego rejsu jest bez wątpienia Stephanie – właścicielka katamaranu, która wraz z mężem (kapitanem tej łodzi) oraz trójką małych dzieci, każdego dnia wypływa na Comino i sprawnie organizuje turystom jeden z ich najpiękniejszych dni na wyspach. Stephanie jest świetną organizatorką i troskliwą mamą, co docenią inne mamy wybierające się ze swoimi pociechami na ten rejs. Skoro Stephanie całe dnie spędza z dziećmi na katamaranie to naturalne, że w trosce o wygodę i bezpieczeństwo łódź jest dostosowana do potrzeb rodzin z dziećmi. Przewijaki, kąciki zabaw, oszklona komora pod pokładem – to tylko niektóre udogodnienia. Ponadto Stephanie jest bardzo towarzyska i pomocna. Przez cały czas rejsu korzysta z mikrofonu bezprzewodowego, dzięki czemu na bieżąco komentuje trasę i mijane atrakcje. Służy także pomocą podczas robienia zdjęć turystom, gdy katamaran podpływa do jaskiń, a także wtedy, gdy trzeba zrobić pamiątkowe, rodzinne zdjęcie z wakacji. Turyści czują się zaopiekowani i bezpieczni. Stąd te dobre humory i wesoła atmosfera na katamaranie, czego bardzo trudno się dopatrzyć na pokładzie innych, tanich wycieczek. Po raz kolejny obserwujemy, że małe rodzinne firmy serwują na Malcie i Gozo absolutnie najlepszy standard. Chcielibyśmy częściej móc pisać o tanich maltańskich wycieczkach z podobnym entuzjazmem.

DLA KOGO CAŁODNIOWY REJS NA COMINO ZE STEPHANIE?

Przeanalizowaliśmy wszystkie walory rejsu i uważamy, że ta wycieczka najbardziej przypadnie do gustu następującym typom turystów:
1. Rodziny z małymi dziećmi i niemowlętami.
2. Osoby, które nie potrafią pływać, a pragną w kulturalnym towarzystwie wybrać się na Comino i bezpiecznie zejść na brzeg.
3. Osoby, które nie nurkują, ale są ciekawe jak wygląda podwodny krajobraz widziany z oszklonej komory znajdującej się pod pokładem.
4. Młodzież dysponująca ograniczonym, niewielkim budżetem i ogromnym apetytem na morską przygodę i nowe znajomości.
5. Turyści podróżujący budżetowo, którzy chcą mieć pewność, że nie wyrzucą pieniędzy w błoto.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Ile Kosztuje Całodniowy Rejs „Swim At Comino Island” Katamaranem Sea Adventure?
Dorośli: Cena regularna: 20€ Z naszym rabatem: 17€. 
Dzieci (5-10 lat): Cena regularna: 15€ Z naszym rabatem: 12,75€ . 
Dzieci poniżej 5 roku życia bezpłatnie

Gdzie Dokonać Rezerwacji?
Zarezerwuj wycieczkę bezpośrednio u organizatora na stronie SEA ADVENTURE – KLIK

Jak Obniżyć Cenę Rejsu o 15%?
Wystarczy podczas rezerwacji rejsu na stronie organizatora
wykorzystać promocyjny COUPON, który brzmi: MALTAIGOZO
Wpisuje się go na górze strony rezerwacyjnej w okienku CHECKOUT

W Które Dni Odbywa Się Rejs „Swim At Comino Island” Katamaranem Sea Adventure
Rejs odbywa się przez cały rok w każdy dzień (jeżeli warunki pogodowe pozwalają)

Dlaczego Warto Zarezerwować Wycieczkę Jeszcze Przed Wylotem?
Rejs jest najlepszą propozycją w tej cenie, a wszystko co dobre na Malcie wymaga uprzedniej rezerwacji. W przeciwnym razie może zabraknąć dla nas miejsc. W razie niepogody (gdy rejs zostanie odwołany) organizator niezwłocznie zwraca cały wpłacony depozyt.

***

SKĄD ODPŁYWA KATAMARAN I JAK SIĘ TAM DOSTAĆ?

Katamaran Sea Adventure odpływa zawsze z Bugibba Jetty, który zaznaczyliśmy na mapie czerwonym znacznikiem. Wielu Polaków nocuje podczas wakacji na Malcie na północy wyspy, co jest dodatkowym atutem, ponieważ z takich lokalizacji jak San Pawl, Xemxija, Qawra czy Bugibba będzie można przyjść w miejsce, z którego odpływa katamaran spacerem wzdłuż promenady. Ci, którzy nocują w innych miejscowościach mogą dojechać do mariny następującymi liniami: Z St. Julian’s linią 212 (ok. 25 minut), z Sliema linią 212 (ok. 40 minut), z Valletty linią 45 lub 31 (ok. 55 minut), z Mellieha linią 221 (ok. 20 minut), z Manikaty linią 44 (ok. 20 minut), z Mosta linią 42 (ok. 30 minut).

Organizatorka oferuje również transfer, więc jeżeli nie interesuje nas podróżowanie komunikacją publiczną to za dodatkową opłatą możemy zarezerwować sobie indywidualny transport, który dowiezie nas z dowolnego miejsca na wyspie do miejsca startu rejsu. Transfer z miejscowości Qawra, Bugibba, St. Paul’s Bay oraz Xemxija jest bezpłatny. Rezerwujemy go za pośrednictwem formularza rezerwacji rejsu. 

HARMONOGRAM REJSU

Odprawa zaczyna się już o godz. 9:30 rano i od tej pory można meldować się na pokładzie katamaranu. O 10:15 załoga zwija most i punktualnie o 10:30 katamaran wypływa w rejs na Comino, gdzie pierwszą godzinę spędza w zatoce Crystal Lagoon, a następnie kolejne cztery godziny w cieśninie Blue Lagoon. O godz. 17:00 katamaran wypływa z Comino do Bugibba, aby o 17:45 odstawić pasażerów na brzeg. Musimy więc pamiętać, aby pojawić się w Bugibba Jetty między 9:30 a maksymalnie 10:15 oraz pilnować czasu na Comino i nie spóźnić się na powrót. Trzeba pamiętać także, że program wycieczki może się różnić od ramowego, zaprezentowanego kilka zdań wyżej w zależności od pory roku i związanych z tym warunków pogodowych. Przykładowo raczej nie należy się spodziewać, że katamaran podpłynie blisko do jaskiń, jeżeli wieje zbyt silny wiatr, ponieważ to zagraża bezpieczeństwu pasażerów. Zdarzyć się również może, że razem z nami popłyną pasażerowie, dla których rejs jest jednym z etapów transferu na Gozo. Wówczas uważnie słuchajmy komunikatów podawanych przez megafon, bowiem po pierwszym przybiciu do Blue Lagoon będziemy mogli wysiąść na ląd na Comino lub bonusowo przepłynąć się na Gozo wraz z turystami, którzy tam płyną (z tym, że osoby z niebieskimi opaskami nie mają możliwości wysiadania w porcie Mgarr, a jedynie zobaczenia portu z pokładu katamaranu). Cała przejażdżka z Comino na Gozo i z powrotem trwa około 40 minut. Innymi słowy, jeżeli na pokładzie zauważymy osoby z żółtymi opaskami to oznacza, że katamaran płynie także na Gozo, natomiast my decydujemy czy płyniemy na Gozo czy ten czas spędzamy beztrosko na Comino. Katamaran na pewno po nas wróci i będzie do naszej dyspozycji.

UDOGODNIENIA NA KATAMARANIE

Być może trudno to sobie wyobrazić, ale niektóre łodzie zabierające turystów na tanie rejsy nie maja nawet toalety… Tutaj nie trzeba się martwić o tak podstawowe elementy wyposażenia, ponieważ katamaran posiada szereg udogodnień, a najbardziej interesujące z nich to: kącik zabaw dla dzieci, prysznice, przewijaki, oszklona komora pod pokładem, z której można obserwować podwodne krajobrazy, możliwość wypożyczenia masek snorkelingowych, komfortowe drabinki, zjeżdżalnie, taras do opalania na najwyższym piętrze, platforma do skoków, udogodnienia dla osób poruszających się na wózku, bufet ze świeżymi  przekąskami, skrytki na wartościowe rzeczy, krzesełka do karmienia dzieci, klimatyzacja, możliwość kupienia orzeźwiających lodów, wyposażona w mikrofon Stephanie dbająca o merytoryczny komentarz i wiele więcej.

PROGRAM WYCIECZKI

Tuż po wypłynięciu z mariny Bugibba Jetty popłynęliśmy nietypowym szlakiem mijając bardzo blisko Wyspy Św. Pawła, co zresztą widać na zdjęciach załączonych do niniejszej relacji. Stephanie oczywiście poinformowała turystów gdzie są i co widzą, podobnie jak na każdym innym etapie wycieczki. Następnie udaliśmy się na Comino do najpiękniejszych zatok: Blue Lagoon oraz Crystal Lagoon. Te osoby, które zapragnęły zejść na ląd na Comino oczywiście mogły to zrobić i cały czas spędzić na pieszych wędrówkach po wyspie lub opalaniu się/pływaniu/snorkelingu, ale byli i tacy, którzy docenili udogodnienia katamaranu i w ogóle nie schodzili na ląd oddając się rozkoszom pływania tuż przy łodzi oraz opalania na wygodnych miękkich materacach, natomiast gdy chcieli się schronić przed słońcem to na pokładzie mieli pod dostatkiem cienia, co jest na Comino towarem reglamentowanym. Były również i takie osoby, które chętnie korzystały z pływania w ciepłej wodzie pod katamaranem, unikając jednocześnie dużego nasłonecznienia i rozkoszując się bajecznymi wodami wyspy. Resztę niech dopowiedzą zdjęcia. 

PODWODNE SAFARI

Pod pokładem katamaranu znajduje się oszklona komora, z której podczas trwania rejsu można obserwować wszystko to, co dzieje się pod wodą. Dzieci będą zachwycone, a również wielu dorosłych doceni to udogodnienie, szczególnie zaś te osoby, które nie pływają i w związku z tym nie mają takich możliwości obserwowania podwodnego świata Malty, jak choćby miłośnicy snorkelingu. Ciekawostką jest to, że z oszklonej komory zobaczymy również wrak statku P31 w okolicach Comino oraz farmę tuńczyków, zatem widoki będą naprawdę imponujące.

DLACZEGO REJS ZE STEPHANIE JEST NAJLEPSZYM WYBOREM NA WYSPACH W TYM BUDŻECIE?

Indywidualne podejście Stephanie oraz jej postawa, że wszystko jest możliwe budują ciepłą atmosferę podczas rejsu. Trudno tego nie dostrzec. Można by rzecz, że na katamaranie panuje wręcz rodzinna atmosfera, wszyscy są dla siebie uprzejmi, pomagają sobie, uśmiechają się, są serdeczni. Po prostu udziela się ludziom atmosfera, którą tworzy Stephanie i jej zespół. Na pewno duży wpływ na to wszystko ma stan techniczny katamaranu, ponieważ jest to nowa jednostka, bezpieczna i szybka. W każdym kącie pachnie nowością i świeżością. Przekąski w bufecie są proste, ale smaczne, czysto podane i tanie. Wizytówką tego jak naprawdę jest, co szczególnie docenią rodzice, są uśmiechnięte buzie dzieciaków, które nie mogą oderwać oczu od ryb pływających pod katamaranem. Właściciele bardzo się starają, aby turyści spędzili ten czas w sposób wyjątkowy i mieli wiele niezapomnianych wrażeń, co przejawia się w różnych detalach, na przykład katamaran cumowany jest na Comino w jednym z najlepszych miejsc z bardzo dogodnym wejściem i zejściem na pokład tuż przy piaszczystych zatoczkach. Rodziny z dziećmi i osoby starsze docenią ten, jakże istotny szczegół, zwłaszcza latem. Gdy chcemy wziąć porządny prysznic po kąpieli w morzu, to nie robimy tego na oczach wszystkich, tak jak to jest na innych łodziach, (o ile w ogóle to jest możliwe). Tutaj do dyspozycji mamy zamknietą kabinę prysznicową jak w dobrym hotelu. Kobiety na pewno będą zadowolone z tego udogodnienia. Poprosiliśmy przypadkowych turystów o zapozowanie i jak widać nie sprawiło im to żadnego problemu, wręcz chyba nawet dobrze się bawili:-)
Będąc na tej wycieczce nie odnosi się wrażenia, że ktoś patrzy na zegarek, czy pogania turystów. Dzięki doskonałej organizacji można poczuć prawdziwy klimat południowej siesty i totalnego chilloutu. Ogromne wrażenie robiło na turystach również to, że w gruncie rzeczy bardzo duży katamaran podpływał tak blisko jaskiń, że można było ich dotknąć, co oczywiście jest wynikiem wielu lat praktyki kapitana Sea Adventure – Jonathana. Zupełnie powaliła nas postawa Stephanie, która po ciężkim dniu pracy okraszonym krótkimi przerwami wykorzystywanymi na przewijanie i karmienie własnego dziecka zeszła na ląd z turystami i każdemu uścisnęła dłoń na pożegnanie, czego nie widzieliśmy dotąd na żadnej innej wycieczce. 

JASKINIE I GROTY

Stephanie dba o to, aby podpływać możliwie najbliżej ciekawych miejsc, między innymi do jaskiń. Tam turyści pozują do pamiątkowych zdjęć. Zwiedzanie jaskiń zawsze wywołuje sporo emocji. Niżej prezentujemy kilka zdjęć z tej części wycieczki. Widać na nich Stephanie pełniącą funkcję pokładowego fotografa. Skąd ona ma tyle energii? Jaskinie, które zobaczymy to: Smugglers, Coral, Comino, Popeye, Counte of Mounte Cristo i Santa Maria.

BUFET NA POKŁADZIE

Gdy w trakcie rejsu lub podczas postoju na Comino dopadnie nas głód lub pragnienie możemy zaopatrzyć się w pokładowym bufecie. To, co zwraca uwagę to czystość. Menu jest typowo barowe, czyli snacki, słodycze, lody, zimne i gorące napoje, w tym także orzeźwiające piwo i mocniejsze alkohole. Jeżeli to nie wystarczy to na Comino wybór będzie nieco większy, ale menu wszędzie bardzo zbliżone. Zdjęcie menu wraz z cenami zamieściliśmy w poniższym kolażu.

SPEED BOAT

Superszybka przejażdżka łodzią speed boat to kolejna niesamowita atrakcja, którą można zarezerwować jako dodatek do rejsu. Zwykle motorówki speed boat zabierają na pokład ok. 30 osób i wyruszają w mega szybki rejs dookoła Comino. Łodzie speed boat robią na Comino ogromne wrażenie. Ci, którzy zdecydują się na taką przejażdżkę zapamiętają ją na długo. Zabawa trwa ok. 20 minut, ale przy prędkości, którą osiąga speed boat to wystarczająco długo, aby poczuć wiatr we włosach i wzbudzić zazdrość innych plażowiczów. Koszt to 10€ od osoby. Rezerwacji dokonuje się za pośrednictwem tego samego formularza. Atrakcja jest warta swojej ceny. Jeśli mamy kamerkę – zabierzmy ją koniecznie ze sobą.

JAK DOKONAĆ REZERWACJI W PROMOCYJNEJ CENIE Z RABATEM 15% DLA CZYTELNIKÓW PORTALU MALTAIGOZO.PL

Wystarczy zarezerwować wycieczkę bezpośrednio u organizatora na stronie SEA ADVENTURE – KLIK i podczas rezerwacji rejsu wykorzystać promocyjny COUPON, który brzmi: MALTAIGOZO Wpisuje się go na górze strony rezerwacyjnej w okienku CHECKOUT. W kolejnych polach formularza wybieramy datę wycieczki (aczkolwiek nie jest ona wiążąca i w razie niepogody, gdyby organizator odwołał wycieczkę, niezwłocznie zwróci na nasze konto całą kwotę). Następnie określamy liczbę dorosłych, dzieci i niemowląt, wybieramy darmowy lub płatny transfer, podajemy nazwę hotelu lub adres, pod którym się zatrzymaliśmy. Opcjonalnie rezerwujemy również Speed Boat (dla całej rodziny lub tylko dla chętnych) i klikamy w przycisk BUY NOW. Na kolejnej stronie rezerwacji u góry znajdziemy pole do wpisania promocyjnego COUPONU i uzupełnimy pozostałe wymagane pola, aby w ostatnim etapie rezerwacji dokonać rezerwacji. Pamiętajmy, że rabat w wysokości 15% przysługuje tylko na wycieczkę a nie na płatny transfer lub dodatkowe wycieczki, jak Speed Boat. 

Gdybyśmy mieli coś zmienić, a zawsze można coś zmienić to dopracowalibyśmy jeszcze trzy kwestie. Po pierwsze kuchnia, którą bardziej byśmy zróżnicowali, np. poszerzając menu o dania wegetariańskie, bezglutenowe, wegańskie czy choćby lokalne. Druga rzecz to muzyka. Na tarasie do opalania było tak bajkowo, że do pełni szczęścia brakowało nam tylko jednej rzeczy, gdzieś tam w tle, delikatnie sączącej się relaksującej muzyki. Trzecia kwestia to kapitan, który posiada ogromną wiedzę na temat żeglarstwa, wraków i podwodnego świata, ale można odnieść wrażenie, że pozostał nieco w cieniu uroku i zdolności Stephanie. Jonathan to bardzo nieśmiały, aczkolwiek miły i sympatyczny człowiek, który może nam dużo interesujących rzeczy opowiedzieć, ale tylko wtedy, gdy sami się do niego udamy do miejsca, w którym zwykle dzierży koło sterowe i utniemy sobie pogawędkę. Zdecydowanie potencjał kapitana spróbowalibyśmy lepiej zagospodarować.

 • Stephanie odbiera też turystów z Gozo, jeżeli sobie tego życzą. Napisz do niej w sprawie szczegółów, a z pewnością zaopiekuje się Wami należycie.

 • asia

  super wpis! wybieramy się na święta wielkanocne na Maltę i zapewne skorzystamy z tej atrakcji 🙂

  • Dziękujemy. Pisaliśmy tak, aby zawrzeć w tekście odpowiedzi na wszystkie możliwe pytania, które będą mieli Czytelnicy. Jeżeli któraś kwestia wymaga rozwinięcia – zapraszamy do sygnalizowania tego w komentarzach.

 • Domki u Małysza

  I jeszcze jedno pytanie czy w przyszłym tygodniu będzie można się kąpać w morzu?

 • Najlepiej będzie to sprawdzić na graficznym ujęciu mapki komunikacji Obiboka, która wskaże trasę bezpośrednią lub z przesiadkami. Niestety, komunikacyjnie nie jest to wymarzona miejscowość.

 • w formularzu rezerwacji na pierwszej stronie wybieramy tylko datę oraz liczbę pasażerów i ewentualnie transfer, następnie klikamy w BUY NOW i przenosimy się do srugiej strony, gdzie wpisujemy COUPON promocyjny MALTAIGOZO i uzupełniamy pozostałe wymagane pola rezerwacji. Mam nadzieję, że pomogłam. POzdrawiam, Kasia

 • Cześć, w okolicy jest sporo miejsc parkingowych. Jeżeli będziecie jechać z okolic Bugibba Square w kierunku Bugibba Jetty to po drodze, a właściwie na drodze wzdłuż promenady dostrzeżecie mnóstwo miejsc parkingowych. My tam często parkujemy. Nawet w wysokim sezonie znajdujemy wolne miejsca. Prywatne odczucia temp. morza są różne. Przy temp. 20 stopni bez wiatru spokojnie można pływać. Gdy jest wietrznie (tak jak dzisiaj) to plaża co prawda pełna ludzi, ale nikogo nie widzieliśmy w wodzie, natomiast od kilku tygodni da się zauważyć sporo pływających w morzu turystów. Wystarczy minimum 20 stopni C oraz brak chmur i wiatru.

  • TrueWodzu

   Dziękuje bardzo:) Jestem pod wrażeniem Waszej pasji w prowadzeniu tej strony 🙂

 • Na drugiej stronie rezerwacji, tuż po kliknięciu w BUY NOW.

 • Telefon dzień wcześniej to zbyt duże ryzyko, że nie będzie miejsca na pokładzie katamaranu. Nie bez powodu Stephanie prowadzi zapisy online, dzięki którym może efektywnie zarządzać rezerwacjami. Kolejna sprawa to rabat w wysokości 15%. Nasz kupon rabatowy działa tylko na rezerwacje online. Nie ma możliwości skorzystania z rabatu 15% dla rezerwacji na telefon dokonanej na ostatnią chwilę.

 • Izabela Dolatta

  cześć! będąc na stronie Stephanie jest również opcja za 30euro w której również jest „wyjazd” do Gozo. Co myślisz o tym? jest opcja zostania na Gozo? Tam mamy hotel na tę noc. myślę że byłoby to dla nas lepsze. Pozdrawiam 🙂

  • Cześć, ta opcja zwiedzania Gozo jest bardzo pobieżna. Co można zobaczyć w 3h? Gdyby grupa liczyła max 10 osób to jeszcze da się ten czas uratować, ale przy masowej wycieczce niestety długo się czeka na innych turystów. I tak możecie wysiąść na Gozo bez opcji wycieczki na Gozo. Po prostu płyniecie ze Stephanie na rejs na Comino i o 16:40 wsiadacie na katamaran, który płynie na Gozo po turystów, którzy byli na tej krótkiej objazdówce po Gozo, czyli o 17:00 jesteście na Gozo. Pzdr! K

 • Witam, oczywiście można zabrać swój prowiant. Jeśli lubisz zdrową żywność to nawet powinnaś, ponieważ na Comino jej nie uświadczysz. Katamaran jest cały czas na Comino, za wyjątkiem krótkich kursów na Gozo (gdzie zawozi i odbiera turystów, którzy pojechali na objazdówkę). Zawsze w dniu wycieczki trzeba się upewnić, czy katamaran popłynie na Gozo i jeśli tak to o jakiej porze i dostosować swoje plany do tych kursów. Pozdrawiam! K

 • Ryszard Łuszczuk

  Pieniądze przelane online brak potwierdzenia rezerwacji gdzie i jak reklamować taką operację.

  • W pierwszej kolejności sprawdź folder SPAM, ponieważ wszelkie maltańskie potwierdzenia lubią tam lądować. W kolejnym kroku, jeżeli oczywiście będzie potrzebny – napisz do Stephanie i zasygnalizuj, że nie otrzymałeś żadnego potwierdzenia. To wystarczy.

 • Bawcie się dobrze i korzystajcie z każdej chwili spędzonej na wyspach! Pozdrawiam serdecznie! K

 • Jadwig

  Cześć:) czy na łódce jest możliwość wypożyczenia, ewentualnie udostępniają za darmo, kamizelki do pływania?

  • Kamizelki powinny być na każdej łodzi i również na tej z pewnością takie są, ale nie wiem czy można je wypożyczać do pływania. Zwykle łodzie/jachty i inne morskie środki transportu mają na stanie ogromne, brzydkie, niewygodne kapoki. Na miejscu lepiej jest kupić coś bardziej twarzowego i komfortowego albo od biedy użyć tych ratunkowych. Pozdrawiam, K

 • Cześć, można płacić zarówno kartą jak i przez Paypal. Być może chwilowo coś nie zadziałało. Spróbuj ponownie i jeśli nic się nie zmieni – prześlij mi te screeny mailem. Pozdrawiam, K

  • Tomasz Ziegert

   Ja również miałem ten sam problem – dostępna opcja tylko do zapłaty Paypalem. Jednak nie robiłem z tego powodu problemu, ponieważ posiadam konto na Paypalu i zapłaciłem po prostu tym sposobem. Jednak potwierdzam – problem zapłaty kartą występuje.

   • Na czym dokładnie polega ten problem? Czy to może być kwestia typu karty kredytowej, której system na przykład nie chce przyjąć? Proszę o więcej szczegółów tutaj lub na maila – zgłoszę to Stephanie.

    • Robert Staniucha

     Sprawa już się wyjaśniła. Chrome uniemożliwiał dokończenie transakcji, w sumie nie wiem dlaczego. W Internet Explorer wszystko poszło bez problemu.

 • A to ma być rejs z opcją wyjścia na ląd na Comino czy żegluga i przystanki na snorkeling i pływanie?

  • Tomasz

   Bardziej skłaniamy się ku żegludze i pływaniu, chcielibyśmy popływać i zobaczyć m.in. Crystal i Blue i pooglądać trochę zatok Comino ale nie chcemy, żeby nas to „zabiło” cenowo 🙂 rozpatrujemy w ostateczności Three Islands Trip (droższy ale z Mgarr więc blisko) albo dojazd do Buggiba na rejs ze Stephanie (daleko ale taniej i ciekawie – będziemy mieszkać w Marsalform a nie chcemy wynajmować auta) Znaleźliśmy jeszcze Ebsons czyli Comino Ferry (jest z Gozo rano ale chyba objazd za dopłatą 5Euro nie gwarantuje, że zdążymy się nacieszyć widokami). Myślimy jakoś te opcje jeszcze jakoś ze sobą połączyć i dalej szukamy 🙂 Pewnie coś znajdziemy ale może macie jakieś sprawdzone wieści o przewoźnikach z Gozo 🙂 dziękujemy

   • Wspomniany Ebsons to jedynie zwykły transport z Malty lub Gozo na Comino. To jest dobre, gdy chcesz spędzić cały dzień na wyspie Comino, ale trzeba pamiętać, że tam trzeba zorganizować sobie cień (parasol) oraz miejsce do całodniowego plażowania (leżak). Do wynajęcia na miejscu. Zawsze możecie w ten sposób dostać się na Comino i spędzić tam czas, na miejscu wykupić rejs do jaskiń dowolną łodzią a na żeglugę udać się w innym dniu, ponieważ to są zupełnie różne doświadczenia. Nie da się tego zestawiać i porównywać, tak samo jak nie da się porównać rejsu stylowym, tureckim jachtem ze skorupą bez toalety z masowymi przewoźnikami, którzy oferują bardzo tanie rejsy i co za tym idzie, adekwatny standard. Ładne widoki są także podczas rejsu dookoła Gozo, ale cena taka sama jak Three Islands. Pozdrawiam, K

    • Tomasz

     Dzięki za info 🙂 po analizie ofert, które znaleźliśmy zdecydowaliśmy się na Three Islands.

 • Tomasz

  Witam. Na Maltę lecimy 18-25.06.2017. Czy jest jeszcze szansa na jakąś wycieczkę? Michelle mi odpisała że rejs po trzech wyspach nie jest juz dostępny w tym terminie.

  • Witam serdecznie, jeżeli Michelle napisała, że w tym terminie nie ma wolnych miejsc to niestety nic nie da się zrobić. Ten organizator jest jednym z niewielu organizującym wycieczki w ponadprzeciętnym standardzie, dlatego też trzeba się spieszyć z rezerwacją u nich. Proponuję zapytać Michelle czy nie mają w tym czasie miejsc na Combi lub w najgorszym wypadku wybrać wycieczkę z oferty masowych przewoźników. Pozdrawiam, K

 • sensit77

  Witajcie. Ktoś się wybiera w terminie 28 – 30 czerwca ? 🙂 pozdr

 • Cześć, na stronie SeaAdventure w opisie wycieczki „Swim in Comino” znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Katamaran jest cały czas na Comino (i można spędzać czas na jego pokładzie). Wyjątkiem jest kurs na Gozo, po turystów którzy pojechali na ekspresową objazdówkę, ale i wtedy również można popłynąć na Gozo i wrócić na Comino. Pozdrawiam, Kasia

 • Tak, w pierwszej kolejności należy u organizatora sprawdzić, czy są wolne terminy. Nasi Czytelnicy rezerwują już wycieczki na wrzesień i październik, więc nie warto zwlekać z decyzją. Pozdrawiam, K

 • Dzięki za info! Pzdr! K

 • Pod koniec niniejszego wpisu opisałam jak dokonać rezerwacji w promocyjnej cenie. Jest tam wskazane w którym momencie należy wpisać kod promocyjny. Proszę zerknąć na przedostatni akapit.

 • Karolina Olesińska

  Było wspaniale ! Dziękujemy za polecenie 🙂
  Oto nasza relacja z rejsu: https://www.youtube.com/watch?v=-gglT7r_tWE&feature=youtu.be

 • Wojtek

  Wybiera się ktoś 6.08? 🙂
  Pozdrawiam, Wojtek

 • Sorry, wprowadziłam Cię w błąd. Widzę, że mój poprzedni komentarz dotyczy zupełnie innej wycieczki niż ta, o którą pytałaś. U Stephanie działa bardzo dobrze automatyczny system bookingowy, zatem na jej stronie można sprawdzić czy jest możliwość dokonania rezerwacji. Wystarczy podjąć próbę rezerwacji online. Zdarzały się już sytuacje, że system nie akceptował rezerwacji z powodu braku wolnych miejsc. Katamaran ma licencję na konkretną liczbę pasażerów. Przekroczenie jej grozi ogromnym mandatem.

 • Tak, kupon cały czas jest aktualny.

 • Jeżeli decydujesz się na transfer to warto podać jedno i drugie, ale mało kto odbiera turystów z prywatnych apartamentów, więc najlepiej wybrać hotel w okolicy i tam się stawić na ewentualny transfer.

 • Agata

  Z jakim wyprzedzeniem trzeba rezerwowac wycieczke na Comino??

  • Można powiedzieć, że szczyt sezonu już za nami, więc do kwietnia nie ma pośpiechu:-)

   • Agata

    Ok. Jade w maju. Dokladnie 14. Wiec zaczne myslec o rezerwacji z poczatkiem kwietnia. Dzieki.

 • W styczniu temperatura wody nie zachęca do pływania, ale Comino się zieleni, więc z tego powodu warto się wybrać w tamte rejony. Katamaran Stephanie kursuje na Comino przez okrągły rok. Wielu turystów chce zobaczyć Comino i Błękitną Lagunę nie tylko w wysokim sezonie. W styczniu jest ok. 14 st. Lokalsi pływają w styczniu, gdy nie ma wiatru i dzień jest słoneczny.

 • W ubiegłym roku w grudniu w Boże Narodzenie było 25 st. C Nie wiem jak będzie w tym roku, ale katamaran Stephanie latem chłodzi klimatyzacją, która zimą daje ciepło, więc zawsze będzie komfortowo. Speed boaty zimą nie zabawiają turystów. Trudno też szukać na Comino infrastruktury turystycznej w niskim sezonie. Rejs może się dłużyć, jeśli towarzystwo będzie nużące. Każdego roku w niskim sezonie setki turystów wypływają na Comino, ponieważ bezwzględnie pragną zobaczyć tę wyspę i laguny. Pozdrawiam, K

 • Justyna Sz

  Szkoda, że nie jesteście obiektywni pisząc o różnych rejsach, byśmy mogli wybrać odpowiedni dla siebie, tylko reklamujecie wyłącznie jeden.

  • Naszą stronę odwiedzają między innymi rodziny z dziećmi. Ja nie mogę i nie będę nigdy nikomu wmawiać, że istnieje na Malcie jakikolwiek wartościowy rejs na Comino, całodniowy z opcją All Inclusive za mniej niż 20 EUR na osobę. Byłam na takich rejsach i widziałam wystarczająco dużo, aby przekonać się, że takiego bubla nigdy nie zrelacjonuję. Nie polecam pasztetu z Lider Price’u i nie zamierzam promować rejsów, na których po pokładzie pałętają się upici do granic możliwości pasażerowie a posiłki w ramach AI wyglądają tak, jakby je ktoś przed chwilą wyrzygał. Moja strona to nie jest panorama firm. Nie będę pisać o wszystkich.

 • Paulina Wilary

  Witam,
  Mam pytanie dot. osób palących. Czy na katamaranie jest wyznaczona strefa dla osob palących ? Czy palenie jest zabronione ?

 • Paulina Wilary

  Czy na katamaranie jest miejsce, z którego może skorzystać osoba paląca ?

  • Nie pamiętam niestety czy jest miejsce wydzielone, ale jak ktoś chce zapalić to zapali. Wiem to z doświadczenia jednego z nas – osoby palącej. Na Malcie czy się to komuś podoba, czy nie, palacze nie są dyskryminowani, więc palić można niemal wszędzie. Niekiedy miejsca są wydzielone, innym razem trzeba sobie je znaleźć samemu. Palacz zawsze sobie poradzi.

 • Aga Kurasińska

  Chcieliśmy się wybrać na początku listopada i rejs został odwołany dwie godziny przed startem. Na zwrot pieniędzy niestety cały czas czekamy, choć minęło 12 dni. Mam nadzieję, że jesteśmy wyjątkiem.

  • Skontaktuj się ze Stephanie (włascicielką firmy) na chacie, który jest dostępny na jej stronie. Znajdziesz tam także telefon do niej oraz adres e-mail. Skoro rejs został odwołany to zwrot pieniędzy masz jak w banku.

   • Aga Kurasińska

    Już się z nią dawno skontaktowałam 🙂 Wierzę, że zwrot w końcu nastąpi, co nie zmienia faktu, że trochę to trwa.

    • Prześlij mi na maila numer rezerwacji. Pomogę.

 • Katamaran pływa cały rok, jeżeli tylko pogoda na to pozwala.

 • Tak było, ale najwyraźniej organizator wprowadził zmianę i dzięki Tobie dowiedzieliśmy się o niej. Tekst poprawiony. Dziękuję za info.

X