Zaktualizowano: 2020-07-01

Niniejszym prezentujemy kalendarz nadchodzących wydarzeń kulturalnych, imprez, świąt i koncertów. Sprawdź co ciekawego wydarzy się w najbliższym czasie na Malcie i Gozo. Bądź zawsze na bieżąco i w centrum wydarzeń!

MALTA IMPREZY I WYDARZENIA KULTURALNE 

Wakacje na Malcie to nie tylko słońce, krystalicznie czysta woda i błękit nieba. Na wyspach czeka na nas również mnóstwo zabytków i obiektów muzealnych oraz interesujące imprezy i wydarzenia kulturalne. Oto wybrane propozycje na lipiec 2020 na Malcie i Gozo! Pierwszego dnia każdego miesiąca dodajemy świeże kalendarium na bieżący miesiąc.

CO, GDZIE, KIEDY? LIPIEC 2020

Pragniemy poinformować, że z uwagi na okoliczność koronawirusa, niektóre masowe imprezy i cykliczne wydarzenia zostały odwołane lub przeniesione na inny termin, albo zmodyfikowano ich charakter.

Początkowo zapowiadano również, że wszystkie masowe imprezy planowane na lato 2020, włącznie z festami parafialnymi, zostaną odwołane, jednakże nie jest do do końca prawdą, czemu dowodzą między innymi zdjęcia z festy w Nadur, która odbyła się 29 czerwca 2020 roku z okazji święta Apostołów Piotra i Pawła.

festa na gozo

Festy mają teraz bardziej kameralny charakter, ale odbywają się.

festa na malcie

Mieszkańcy Nadur w oczekiwaniu na procesję z figurą patronów parafii.

Trudno znaleźć na zdjęciach choćby jedną osobę z maską, ale najprawdopodobniej jest to wynikiem przekonania lokalsów, że skoro na Malcie mieliśmy w dniu festy około 20 zakażonych oraz teoretycznie zero turystów to ryzyko zakażenia zostało ocenione jako niskie. Ponadto, chorzy na Malcie przechodzą chorobę łagodnie, więc strach przed koronawirusem nie jest już tak wielki jak chociażby w ostatnim tygodniu marca 2020 r.

Jesteśmy ciekawi jak będą wyglądały kolejne festy. Przypominamy, że kalendarium fest można znaleźć TUTAJ. Jak wiadomo, 1 lipca 2020 r., na maltańskim lotnisku wylądują pierwsze samoloty z turystami. Czy w związku z tym mieszkańcy wysp będą bardziej przezorni? Każdy z Czytelników będzie mógł przekonać się o tym osobiście podczas wydarzeń zaplanowanych na nadchodzący miesiąc.

Oto, co będzie się działo w lipcu 2020 na Malcie i Gozo.

CO? VISIT MALTA NOW
GDZIE? W 21 miejscowościach na wyspach.
KIEDY? 1/07/2020, 20:30
WIĘCEJ INFO: Uroczyste pokazy fajerwerków z okazji ponownego otwarcia Malty na ruch turystyczny.

imprezy na malcie

I to by było tyle na teraz. Liczymy na to, że w najbliższych dniach będziemy mogli dopisać coś interesującego do naszego lipcowego kalendarium, ale poza festami większość cyklicznych imprez odwołano. W pierwszym tygodniu lipca miał się odbyć niezwykle popularny Festiwal Delicata Wines. Niestety został odwołany. Podobnie Malta Jazz Festiwal.

Niezawodne są jedynie kluby w Paceville, ale nie o tego typu imprezach zamierzaliśmy tutaj informować. Zostawiamy więc symboliczne puste rubryki z nadzieją na to, że w najbliższych tygodniach odbędzie się coś godnego rekomendacji. Coś więcej niż imprezy klubowe lub kino w plenerze. 

CO?
GDZIE?
KIEDY?
WIĘCEJ INFO:

Zainteresował Cię ten artykuł?
Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.
Spodobał Ci się nasz tekst?
Udostępniaj go do woli korzystając z opcji „Podziel się”. 👇

O Autorze

Założyciele portalu maltaigozo.pl. Miłośnicy Malty, a w szczególności Gozo.

Podobne posty

Call Now Button
X