1. Planuję zarezerwować hotel na Malcie, ale nie wiem który hotel i lokalizację wybrać.

Wszystkie hotele zlokalizowane na Malcie posiadają na naszej stronie unikalne profile, w których znajdują się zdjęcia hotelu, aktualne ceny, opis lokalizacji oraz formularz rezerwacji. Kliknij i przejdź do bazy hoteli na Malcie.

2. Planuję rezerwację hotelu na Gozo, ale nie wiem który spełni moje oczekiwania i będzie w spokojnej okolicy.

Na Gozo znajduje się tylko kilka hoteli, aczkolwiek w każdym z możliwych standardów. Opisy hoteli, zdjęcia oraz aktualne ceny znajdziemy pod tym linkiem.

3. Chcę bezpiecznie zarezerwować dom z basenem/apartament/pokój w guesthousie. Gdzie znajdę sprawdzone oferty?

Oferty sprawdzonych domów z basenami (farmhousów), apartamentów, guesthousów, zgromadziliśmy TUTAJ – KLIK.

4. Słyszałem o noclegach w niskich cenach rezerwowanych w Maltańskim Systemie Rezerwacyjnym. Gdzie znajdę ten system?

Maltański System Rezerwacyjny jest aktualnie w fazie podmiany na nowszą, funkcjonalniejszą i bardziej intuicyjną wersję. Do czasu jego ponownej implementacji wszelkie rezerwacje są dokonywane za pośrednictwem formularzy rezerwacji dostępnych w profilach hoteli zaprezentowanych w zakładkach: „Malta Noclegi” oraz „Gozo Noclegi”.

5. Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Malcie lub Gozo?

Ceny różnią się w zależności od sezonu. Czytelnicy portalu maltaigozo.pl najczęściej porównują ceny wynajmu oraz rezerwują samochody w niniejszym systemie rezerwacyjnym – klik. Do każdej rezerwacji przysługuje bonus w postaci cyfrowego „Przewodnika po Malcie dla kierowców.

 

6. Jak mogę otrzymać vouchery rabatowe na wycieczki?

Nasi Czytelnicy mogą płacić za wycieczki i atrakcje od 15-20% mniej, niż inni turyści. Wystarczy, że podczas rezerwacji rejsu/jeep safari lub innej atrakcji podadzą właściwy kod promocyjny lub okażą voucher rabatowy. Wszelkie szczegóły i procedury zostały opisane w zakładce Vouchery – klik.

7. W jaki sposób mogę zarezerwować transfer w cenie 6 EUR od osoby?

Gdy inni turyści płacą za shuttle transfer z lotniska do Mellieha 12 EUR Czytelnicy maltaigozo.pl zapłacą tylko 6 EUR. Wystarczy tylko zarezerwować transfer ze strony zawierającej promocyjny algorytm umożliwiający rezerwację transferu na Malcie na każdej trasie zawsze w tej samej najniższej cenie – 6 EUR. Bardzo dokładna instrukcja oraz wszystkie niezbędne informacje zaprezentowaliśmy w podlinkowanym tutaj wpisie – klik.

8. Jakiej pogody mogę się spodziewać w terminie planowanego pobytu na Malcie?

Naszym zdaniem najwierniejsze prognozy znajdujemy w serwisie windity, w którym rekomendujemy sprawdzić prognozę długoterminową tuż przed przyjazdem. Statystyki roczne (temp. powietrza, wody, opady, wilgotność, etc.) zaprezentowaliśmy w niniejszym wpisie. W rzeczy samej statystyki mogą się sprawdzić, ale nie muszą. Warto o tym pamiętać.

9. Czy mogę prosić o przesłanie indywidualnego planu zwiedzania dla mojej rodziny?

Na stronie maltaigozo.pl opublikowaliśmy kilka planów zwiedzania. Ponadto w zakładce z relacjami Czytelników pełno jest wartościowych treści i bardzo często także planów zwiedzania. Serdecznie polecamy lekturę. Osobiście nie zajmujemy się rozpisywaniem indywidualnych planów zwiedzania. W tym temacie możemy jedynie odesłać Państwa do osób, które odpłatnie taki plan przygotują. Warto również pamiętać o bogatym bonusowym pakiecie planów zwiedzania z legendą (na 2, 3, 7, 10 i 14 dni w różnych wersjach: budget, diy, zorganizowanej), które nasi Czytelnicy otrzymują do każdej rezerwacji noclegu dokonanej na zasadach określonych w opisach hoteli dostępnych na naszej stronie. 

10. Co warto odwiedzić i zobaczyć na Malcie i Gozo? 

Cała nasza strona jest odpowiedzią na to pytanie. Opisaliśmy już wiele ciekawych miejsc i ciagle dodajemy nowe wpisy. Jeżeli teksty znalezione na stronie nie są satysfakcjonujące to zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Z przyjemnością odpowiemy na pytania dotyczące zwiedzania muzeów, kościołów, naturalnych atrakcji, miejsc mocy i wiele wiele więcej. Znamy Maltę jak własną kieszeń. Podpowiemy gdzie uzyskać pożądane informacje.

11. Jak dojadę z lotniska do mojego hotelu/apartamentu?

a) Taksówką. b) Transferem lotniskowym. c) Komunikacją publiczną.

Odpowiedź na pytanie numer autobusu jadącego pod interesujący nas adres znajdziemy analizując graficzny układ mapy komunikacji (obszerniejszej i dokładniejszej niż ta rozdawana na maltańskim lotnisku). Jest to dziecinnie proste i bardzo wygodne. Mapkę można pobrać z tego wpisu – klik. Mapa stworzona przez Obiboka jest pozbawiona błędów, od których roi się mapka dla turystów rozpowszechniana na lotnisku. To daje ogromną różnicę. Co ważne, Obibok na bieżąca aktualizuje mapkę, więc bez wątpienia jest to najrzetelniejsza mapa (i rozkłady) udostępnione w Sieci.

12. Czy mogę prosić o hasło do mapki?

Nie trzeba o nie prosić. Hasła wysyła (i zmienia raz w tygodniu) automat. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją zaprezentowaną w tekście, z którego można pobrać mapkę i rozkłady

13. Jak zarezerwować transfer na Gozo?

Całą procedurę rezerwacji oraz informacje o cenie i rodzajach transferu opisaliśmy TUTAJ – KLIK.

14. Malta – Gdzie najlepiej nocować?

Mellieha 
Najlepsza lokalizacja na wakacje. Piaszczysta plaża w pieszym dystansie, dobra komunikacja, bogata infrastruktura turystyczna, mnóstwo restauracji, kawiarni, sklepów. Popularna wśród rodzin z dziećmi ze względu na wszelkie udogodnienia.
Wybrzeże św. Pawła (Xemxija, Bugibba, Qawra, San Pawl) 
Linia wybrzeża z płynnie przechodzącymi w siebie miejscowościami. Poza jedną sztuczną usypaną piaszczystą plażą w Bugibba turyści mają tu głównie skaliste zatoki. Infrastruktura turystyczna jest tu zupełnie wystarczająca. Komunikacja bardzo dobra. W okolicy znajduje się terminal autobusowy, z którego dojedziemy w każde miejsce na wyspie. Jedyny minus to brak plaży piaszczystej dla dzieci (z łagodnym zejściem). Z uwagi na tanie hotele w tej okolicy, jest ona wybierana niezwykle często przez turystów podróżujących budżetowo lub szukających tanich noclegów. Pamiętajmy, że standardy na Malcie są mocno zaniżone, a niskie ceny zawsze oznaczają niski standard!
St. Julian’s 

Lokalizacja tętniąca życiem. Idealna dla osób lubiących, gdy dookoła dużo się dzieje. Niezwykle popularna jest Paceville – rozrywkowa dzielnica pełna nocnych klubów dla panów oraz dyskotek. Wiele szkół językowych ma tutaj swoją siedzibę. Młodzież uwielbia St. Julian’s. W okolicy znajdują się dwie piaszczyste mikroplaże. Pięciogwiazdkowe hotele w tej okolicy położone są w osobliwych lokalizacjach z prywatnymi plażami, ale nie wszystkie, więc warto sprawdzić lokalizację na mapie. Nigdzie na Malcie nie znajdziemy więcej restauracji i klubów w przeliczeniu na m2. Imprezowicze powinni wybrać to miejsce!
Sliema
Granicząca z St. Julian’s Sliema jest do niej podobna pod względem panującego klimatu. To wesoła, głośna, piękna okolica z fantastyczną panoramą na Vallettę, zawsze pełna ludzi, otwartych restauracji, galerii handlowych. Tu można wybrać się na dobre zakupy. Plaże i zatoki jedynie kamieniste, poza wspomnianymi wyżej dwiema piaszczystymi mikroplażami (m.in. St. George’s Bay). Jeśli mamy dość wsi w maltańskich kurortach – jedźmy do Sliema lub St. Julian’s, aby zmienić otoczenie.
Valletta i Mdina
Noclegi w lokalizacjach Valletta i Mdina rekomendujemy miłośnikom architektury i historii, którzy chcą być blisko największego maltańskiego dziedzictwa. Nie ma tu piaszczystych plaż. Komunikacja – bardzo dobra. Restauracje również.
Południe Malty (Marsaskala, Birzebbuga)
Statystyki jednoznacznie pokazują, że południe Malty wybierają z zdecydowanej większości osoby szukające ekstremalnie taniego noclegu. Zanim dokonamy rezerwacji noclegu w tej okolicy zastanówmy się ile potrwa nasza podróż z tego regionu do piaszczystej plaży, do Valletty, do Mdiny… Pamiętajmy o wysokich temperaturach w lecie, przeładowanych autobusach. Dwa razy się zastanówmy zanim zafundujemy sobie wakacje na południu Malty. Birzebbuga może być tanią alternatywą na wakacje z rodziną przy hotelowym basenie i piaszczystej plaży dla turystów planujących budżetowe wakacje bez codziennego zwiedzania.