1. Relacjonujemy rejs o zachodzie słońca.
2. W cenie rejsu mamy transfer i kolację.
3. Rejs kończy się podziwianiem zachodu słońca przy Paradise Bay.

Niedawno wybraliśmy się na romantyczny rejs tylko we dwoje. Atrakcją wieczoru była kolacja przy zachodzie słońca. Bardzo miłe doświadczenie. Mamy nadzieje, ze uda nam się oddać charakter owego rejsu niniejszą relacją oraz zdjęciami.

Co istotne taki rejs ma sens nie tylko w wysokim letnim sezonie, lecz także zimą, kiedy zachody słońca są dużo bardziej spektakularne. Nasz rejs miał miejsce 11 listopada. To był bardzo słoneczny dzień. Temperatura powietrza 26st (odczuwalne 30), temperatura wody 23st. Mogliśmy więc nacieszyć się nie tylko romantycznym zachodem słońca, lecz także pełnym programem takiego rejsu. Od wczesnego rana pracowaliśmy gorliwie nad naszymi zawodowymi projektami, natomiast po południu bez wyrzutów sumienia udaliśmy się na zasłużony wypoczynek. Punktualnie o godz. 15:00 pojawiamy się w porcie w Mgarr, gdzie w umówionym miejscu czeka na nas łódź.

gozo jeien 2015_romantic sunset trip-0033Kapitan zaprasza nas na pokład i od tej chwili jest właściwie niezauważalny. Rozsiadamy się wygodnie i zrelaksowani odprowadzamy wzrokiem oddalający się port w Mgarr na Gozo.

gozo jeien 2015_romantic sunset trip bis-0025 gozo jeien 2015_romantic sunset tripPogodę mamy fantastyczną. Można śmiało powiedzieć, że klimat przypomina gorący czerwiec. 10 minut później jesteśmy już w Blue Lagoon. Tu jest planowo pierwszy przystanek na snorkeling. Mamy na to ochotę, więc zakładamy maski i snurkujemy. Tego potrzebowaliśmy. Woda jest krystalicznie czysta, podwodne krajobrazy zapierają dech w piersiach. Spędzamy chwilę na podziwianiu życia pod powierzchnią wody i wracamy na łódź.
gozo jeien 2015_romantic sunset trip 0065 gozo jeien 2015_romantic sunset trip-0061 gozo jeien 2015_romantic sunset trip-0063 gozo jeien 2015_romantic sunset trip-0067 gozo jeien 2015_romantic sunset trip-0072Blue Lagoon pełna jest jachtów, promów, łodzi, motorówek i pływających turystów. To nic dziwnego. Lepszej pogody nie można sobie wyobrazić na wizytę w tym miejscu. Wskakujemy na pokład i płyniemy dalej. Kolejnym punktem programu są jaskinie Comino. Wpływamy do każdej mijanej po drodze i podziwiamy odcienie wody oraz kolory ścian. Decydujemy się też na nurkowanie w jednej z jaskiń. Bajka.

gozo jeien 2015_romantic sunset trip-0086-2gozo jeien 2015_romantic sunset trip 0056 gozo jeien 2015_romantic sunset trip bis-0120 gozo jeien 2015_romantic sunset trip-0107
Chwilę później znów jesteśmy na pokładzie. Okrywamy się ręcznikami i kontynuujemy opływanie Comino. Tu zwykle następuje podawanie przekąsek – maltańskich owczych serków z Gozo, ciasteczek Galletti oraz klasycznego maltańskiego antipasti. Jako, że w domu raczymy się tym na co dzień zaproponowaliśmy, aby pominąć tę doskonale nam znaną przystawkę i w zamian podać tuż przed głównym daniem sałatkę z lokalnych warzyw. Oczywiście nasza prośba została spełniona i dostaliśmy bardzo smaczną sałatkę, która była lekkim, chrupiącym wstępem przed głównym daniem, na które podano rybę duszoną w sosie własnym z ziemniaczkami.

gozo jeien 2015_romantic sunset trip2-0253 gozo jeien 2015_romantic sunset trip-0228Aromat smacznego dania rozchodził się po okolicznej zatoce, w której zatrzymaliśmy się, aby podziwiać zachód słońca.

gozo jeien 2015_romantic sunset trip-0191 gozo jeien 2015_romantic sunset trip-0196Co istotne mogliśmy wybrać czy decydujemy się oglądać zachód słońca w zatoce Paradise Bay czy wolimy zacumować w sąsiedztwie klifów. Warto wiedzieć o tym wcześniej i wybrać odpowiednie miejsce, zwłaszcza gdy na przykład planuje się przy okazji oświadczyny lub uroczysty toast z okazji kolejnej rocznicy ślubu, albo kolację urodzinową. Rejs może być bowiem przeżyciem nie tylko dla dwojga, lecz także dla rodziny, przyjaciół, zaprzyjaźnionych par. Łódź, o której mowa zabiera na pokład nawet 40 osób! Można więc z powodzeniem przygotować party w zaufanym gronie:-) Czarter łodzi kosztuje tyle samo dla 2 osób i dla 20 osób. Inaczej tylko rozkłada się koszt na osobę:-) Ale czy to ma znaczenie kiedy jest okazja do świętowania?

gozo jeien 2015_romantic sunset trip2-0208Nasz kapitan Jamie okazał się także wspaniałym przewodnikiem, który z pasją opowiadał o jaskiniach oraz popularnych zatokach Comino. Dość biegle poruszał się także w temacie elementów fortyfikacji Comino oraz roli tej niewielkiej wyspy w niebezpiecznych czasach. Nas interesowało to, co Jamie miał do powiedzenia, więc słuchaliśmy, ale równie dobrze można sobie tego nie życzyć. To klient decyduje jak finalnie ma wyglądać taki rejs, gdzie się zatrzymamy dłużej, gdzie krócej i czy w ogóle mamy ochotę na pływanie. Zarejestrowaliśmy materiał video z tego rejsu, więc w wietrzne zimowe wieczory będziemy montować i dodamy do tej relacji.

Wracając do menu… Podczas kolacji przy zachodzie słońca zajadaliśmy się rybą, ale mogliśmy wybrać również danie z kurczaka, a nawet zdecydować się na grillowanie na łodzi. Na Malcie BBQ jest bardzo popularne, nie ma więc przeszkód, aby zorganizować je na plaży lub podczas romantycznego rejsu. Do kolacji podano schłodzone lokalne białe wino. Kapitan bezszelestnie serwował dania, dolewał wina. Wszystko nabrało odpowiedniego smaku i koloru.

gozo jeien 2015_romantic sunset trip2-0245 gozo jeien 2015_romantic sunset trip2-0255

Nasz Sunset Trip kończyliśmy z uśmiechem na ustach przegryzając kawałki melona. Ciasteczka sobie podarowaliśmy. Maiden zasnęła nam na kolanach. Wcześniej zjadła troszkę chleba nasączonego sosem z duszonej ryby. Oczywiście nie zapomnieliśmy o niej i nie tylko zabraliśmy ją na romantyczny rejs, ale też częstowaliśmy tym, co psy mogą jeść:-) Uważamy, że to było bardzo udane popołudnie i wieczór.

Wychodząc w przyszłość zapytaliśmy kapitana jak wyglądają takie rejsy zimą, ponieważ nie zawsze pogoda, a w szczególności silny wiatr umożliwiają wypłynięcie w morze. Usłyszeliśmy, że zimą słońce zachodzi szybciej, niż latem, więc rejsy zaczynają się także odpowiednio wcześniej. Standardowo rejs trwa 3 godziny. Zimą, gdy woda jest zbyt chłodna na pływanie w Blue Lagoon więcej czasu spędza się na zwiedzaniu jaskiń i podziwianiu panoramy wybrzeża wysp. W tym czasie podawane są przystawki, więc snorkeling można śmiało zastąpić smakowaniem regionalnych przysmaków. Podsumowując romantyczny Sunset Trip można sobie zafundować o każdej porze roku pod warunkiem, że wiatr na to pozwala.

W związku z tym taką atrakcję najlepiej planować na początek urlopu, ponieważ w razie niepogody można przekładać rejs na lepszy dzień. Gdy ma się w zapasie pewien margines czasu – nie stanowi to żadnego problemu. Polecamy wybieranie dni bezwietrznych, wówczas nie odczuwa się kołysania łodzi, co u niektórych może wywołać chorobę morską.
Nasz listopadowy rejs był bardzo łagodny, wiatr co prawda mieliśmy, ale na tyle słaby, że nie wpływał w najmniejszy sposób na komfort rejsu.

W ciemną noc wracaliśmy do portu w Mgarr. Po drodze minęliśmy Gozo Ferry. Po dobiciu do mariny pożegnaliśmy się z kapitanem, podziękowaliśmy za udany wieczór i udaliśmy się na parking, gdzie wcześniej zostawiliśmy samochód. Ci, którzy nie mają do dyspozycji samochodu mogą skorzystać z opcjonalnego transferu do hotelu na Malcie i Gozo. My nie musieliśmy. Wygodniej nam było przyjechać własnym transportem, tym bardziej, że podróżujemy z psem.

Cóż dodać. Polecamy wszystkim taki rejs. We dwoje, troje, czworo, całą grupą przyjaciół.
Na BBQ, rybę, na co tylko mamy ochotę. Wielu pewnie zapyta – ile kosztuje taki rejs?
Otóż koszt łodzi, która wypływa na 3/4 godziny wraz z kolacją dla 2 osób to 400€.

Gdy grupa jest liczniejsza, niż 2 osoby, cena czarteru pozostaje taka sama a dodatkowe osoby dopłacają jedynie za posiłek (25€ od głowy). Wówczas obowiązują zasady jak przy zwykłym czarterze. O szczegóły najlepiej pytać organizatora. Gdyby ktoś miał ochotę wybrać się na podobny rejs najlepiej o wszystko wypytać bezpośrednio. E-mail do organizatorki Leeann to vouchersmalta@gmail.com

Polecamy! Zwłaszcza dla rodzin.

gozo jeien 2015_romantic sunset trip-0181gozo jeien 2015_romantic sunset trip-0134

O Autorze

Założyciele portalu maltaigozo.pl. Miłośnicy Malty, a w szczególności Gozo.

Call Now Button
X