1. Prezentujemy bardzo dokładną mapę atrakcji Gozo.
2. Na mapie zlokalizowaliśmy 86 miejsc (m.in.: plaże, megality, punkty widokowe).
3. Dowiedz się jak uzyskać hasło do mapy.

Aktualizacja (11.04.2018)
Do czasu przeniesienia mapki do innego (lepszego) interaktywnego narzędzia, dostęp do niej będzie ograniczony. Nie ma więc potrzeby zostawiania pod postem komentarzy z prośbą o dostęp do mapki. Przeniesienie jej do innego systemu zajmie mi około 2 tygodnie, ponieważ będę to robić w wolnym czasie. 

Już od jakiegoś czasu (głównie w komentarzach) zapowiadaliśmy publikację turystycznej mapy Gozo, takiej z zaznaczonymi we właściwych miejscach atrakcjami, zdjęciem, czasem linkiem oraz opisem, czyli w praktyce wyjaśnieniem czym dany obiekt/punkt jest. I oto dziś jest ten wielki dzień. Udało się szczęśliwie zakończyć pierwszy etap prac. Na mapie Gozo zlokalizowaliśmy 86 miejsc, które prezentowane są w kategoriach: Plaże i zatoki, Punkty Widokowe, Popularne Atrakcje, Stanowiska Archeologiczne, Parki i Ogrody oraz Muzea. Znalazły się na mapce takie atrakcje jak poniższa niewielka plaża w dolinie Ghasri.

Mapa atrakcji Gozo

Nie przedłużając czas na krótką instrukcję. Poniżej znajduje się mapa Gozo. W lewym górnym rogu mamy kwadracik pozwalający na rozwinięcie listy, co następuje po kliknięciu w niego. Tu niżej zaznaczony na żółto:

mapa Gozo

Po kliknięciu w kwadracik rozwija się lista atrakcji:

mapa Gozo

Wystarczy kliknąć na dowolną nazwę z listy aby pokazała się na mapie we właściwej lokalizacji opatrzona zdjęciem. Jak widać na dole jest zaznaczona opcja „All”. Po jej odznaczeniu lista się skraca i jest bardziej przejrzysta:

Mapa Gozo

Wyszukując konkretnego miejsca można wybierać z listy lub zaznaczać na dole interesujące kategorie. Po zaznaczeniu pierwszej opcji „Stanowiska archeologiczne” na mapie pokażą się tylko atrakcje z tej kategorii: (Wcześniej oczywiście zwijamy/możemy zwinąć listę, a robimy to tak samo jak podczas rozwijania – kliknięciem w kwadracik).

Mapa Gozo

Po kliknięciu na znacznik na mapie (szare kółeczko) rozwinie się box z nazwą i zdjęciem.

Mapa Gozo

Jeśli znacie jakieś dobre, nieskomplikowane kreatory map lepsze niż ten, z którego korzystaliśmy do stworzenia poniższych to dajcie znać w komentarzu. Kryteria bezwzględne to: możliwość dodawania do znaczników zdjęć, linków i opisów, możliwość tworzenia prywatnych map, aktywna nawigacja (najlepiej offline:-).

Hasło do mapy

Jest jeszcze jedna wiadomość, mianowicie HASŁO do mapy. Napracowaliśmy się i planujemy udoskonalać mapę, więc też chcielibyśmy jakoś zmierzyć jej przydatność i sens tego wysiłku. Ilość unikalnych odsłon wpisu nie da nam jednoznacznej odpowiedzi, stąd pomysł na hasło. Dzięki ustawieniu hasła będziemy wiedzieć, że z mapy korzystają przede wszystkim osoby odwiedzające naszą stronę. Co ważne, dostęp do mapy dostanie każdy kto wspiera nas w social mediach. Wcześniej jednak w komentarzu należy zasygnalizować chęć uzyskania dostępu do mapy. Wystarczy napisać jedno słowo „hasło”. Będzie to jednoznaczne z „dziękuję”:-).

Żeby dodać komentarz nie trzeba się nigdzie rejestrować. Wystarczy pod tekstem a przed komentarzami kliknąć w pole „Dołącz do dyskusji” napisać magiczne słowo „hasło” następnie kliknąć w pole „Nazwa” zaznaczyć kwadracik „Wolę pisać jako gość” (to najprostsza z możliwych opcja) i podać swoje imię/nick oraz adres e-mail. Na podany adres e-mail prześlemy bezpośredni link do sekretnej strony, na której znajduje się hasło i jest widoczne dla wszystkich, którzy wspierają nas w Social Mediach. Oczywiście adres e-mail podany w formularzu widzimy tylko my w naszym panelu Disqus.  I to już cała procedura. Prosimy nie prosić o hasło mailowo, a jedynie w komentarzach pod tekstem. Jesteśmy ciekawi ile komentarzy będzie tutaj a ile pod mapką Malty oraz Comino, gdy już je opublikujemy.?

Po otrzymaniu hasła wpisujemy je w puste pole i klikamy w UNLOCK. Wtedy zostaje nam udostępniona Mapa Turystyczna Gozo.

898

Jeśli poniższa mapka jest za mała wystarczy kliknąć

TUTAJ

aby przenieść się do większej:-) Pozdrawiamy!

Kto chętny? Kto pierwszy?

O Autorze

Założyciele portalu maltaigozo.pl. Miłośnicy Malty, a w szczególności Gozo.

Call Now Button
X