Zaktualizowano: 2020-11-11

Niniejszym prezentujemy kalendarz nadchodzących wydarzeń kulturalnych, imprez, świąt i koncertów. Sprawdź co ciekawego wydarzy się w najbliższym czasie na Malcie i Gozo. Bądź zawsze na bieżąco i w centrum wydarzeń!

MALTA IMPREZY I WYDARZENIA KULTURALNE 

Wakacje na Malcie to nie tylko słońce, krystalicznie czysta woda i błękit nieba. Na wyspach czeka na nas również mnóstwo zabytków i obiektów muzealnych oraz interesujące imprezy i wydarzenia kulturalne. Oto wybrane propozycje na październik 2020 na Malcie i Gozo! Pierwszego dnia każdego miesiąca dodajemy świeże kalendarium na bieżący miesiąc.

CO, GDZIE, KIEDY? PAŹDZIERNIK 2020

Pragniemy poinformować, że z uwagi na okoliczność koronawirusa, niektóre masowe imprezy i cykliczne wydarzenia zostały odwołane lub przeniesione na inny termin, albo zmodyfikowano ich charakter.

Początkowo zapowiadano również, że wszystkie masowe imprezy planowane na lato 2020, włącznie z festami parafialnymi, zostaną odwołane, jednakże nie jest do do końca prawdą, czemu dowodzą między innymi zdjęcia z festy w Nadur, która odbyła się 29 czerwca 2020 roku z okazji święta Apostołów Piotra i Pawła.

festa na gozo

Festy mają teraz bardziej kameralny charakter, ale odbywają się.

festa na malcie

Mieszkańcy Nadur w oczekiwaniu na procesję z figurą patronów parafii.

Trudno znaleźć na zdjęciach choćby jedną osobę z maską, ale najprawdopodobniej jest to wynikiem przekonania lokalsów, że skoro na Malcie mieliśmy w dniu festy około 20 zakażonych oraz teoretycznie zero turystów to ryzyko zakażenia zostało ocenione jako niskie. Ponadto, chorzy na Malcie przechodzą chorobę łagodnie, więc strach przed koronawirusem nie jest już tak wielki jak chociażby w ostatnim tygodniu marca 2020 r.

Jesteśmy ciekawi jak będą wyglądały kolejne festy. Przypominamy, że kalendarium fest można znaleźć TUTAJ. Jak wiadomo, 1 lipca 2020 r., na maltańskim lotnisku wylądują pierwsze samoloty z turystami. Czy w związku z tym mieszkańcy wysp będą bardziej przezorni? Każdy z Czytelników będzie mógł przekonać się o tym osobiście podczas wydarzeń zaplanowanych na nadchodzący miesiąc.

Po trzech tygodniach od ożywienia się życia kulturalnego na wyspach imprezy masowe są ponownie odwoływane. Przyczyną jest ostatni wzrost zachorowań mający swoje źródło w dużej mierze w imprezach masowych. Utrzymujący się przez dłuższy czas zerowy wskaźnik zachorowań nieco uśpił czujność lokalsów, którzy wyszli z domów bawić się na imprezach i festach. Bez maseczek. Bez dystansu społecznego. Bez ostrożności. Poskutkowało to kolejnymi zachorowaniami.

W efekcie 31 lipca 2020 opublikowano dokument regulujący kwestie imprez masowych oraz zbiorowisk. W ostatnich dniach obserwujemy wzmożone odwoływanie imprez zaplanowanych na sierpień. We wrześniu z kolei wszystkie bary, dyskoteki i kluby pozostają nieczynne do odwołania. Imprezy masowe i festy są zakazane. Oczywiście odbywają się msze i fajerwerki, ale pozostałe elementy programu pozostały jedynie we wspomnieniach z ubiegłych lat.

W październiku 2020 nie nastawiajcie się Państwo na imprezy masowe, ponieważ zgodnie a aktualnymi regulacjami nie powinny one mieć miejsca. 

Zainteresował Cię ten artykuł?
Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.
Spodobał Ci się nasz tekst?
Udostępniaj go do woli korzystając z opcji “Podziel się”. 👇

O Autorze

Założyciele portalu maltaigozo.pl. Miłośnicy Malty, a w szczególności Gozo.

Podobne posty

Call Now Button
X