Prywatne wycieczki po Malcie i Gozo w towarzystwie kierowcy mówiącego po polsku to jak się okazuje bardzo pożądana usługa. W dzisiejszych czasach wielu Polaków może sobie pozwolić na podróżowanie po świecie. Doświadczenia z innych zakątków globu pokazują, że gdziekolwiek byśmy nie byli, tam zawsze znajdzie się sympatyczny Polak, który zabierze nas na prywatną wycieczkę, pokaże najważniejsze atrakcje i uraczy ciekawymi opowieściami. Od jakiegoś czasu jest to możliwe także na Malcie i Gozo.

POLSKI PRZEWODNIK NA MALCIE

W wysokim sezonie niemal codziennie otrzymujemy maile z prośbą o namiar na polskiego przewodnika, który obwiezie po wyspie, zabierze na wycieczkę, oprowadzi po najpopularniejszych miejscach i zabytkach, zaprowadzi do taniej lub eleganckiej restauracji, podpowie gdzie kupić pamiątki, itd. O ile wynajęcie licencjonowanego przewodnika mówiącego po polsku na ostatnią chwilę jest właściwie niemożliwe, o tyle całodniowa wycieczka z polskim kierowcą już tak!

JEEP SAFARI Z POLSKIM KIEROWCĄ

Jeśli więc szukasz Polaka, który mieszka na Malcie, zna wyspy, dysponuje samochodem oraz wolnym czasem – jesteś we właściwym miejscu. Najprawdopodobniej potrzebujesz namiaru na Pana Edwarda – bardzo sympatycznego rodaka, który uwielbia ludzi i z racji specyfiki swojej pracy dysponuje sporą ilością wolnego czasu, który często spędza z miłymi Polakami podczas wspólnych całodziennych wycieczek po Malcie i Gozo. Pan Edward przemieszcza się 5-osobowym Land Roverem, który latem daje chłód a zimą ciepło. Niby oczywiste udogodnienia, ale rzadko doświadcza się ich na masowych jeep safari organizowanych na wyspach. Docenią to przede wszystkim rodziny z małymi dziećmi oraz osoby poszukujące komfortu podróży.

PRYWATNE WYCIECZKI Z PANEM EDWARDEM

Ogromną zaletą Pana Edwarda jest to, że bije od niego pozytywna energia, jest zawsze w dobrym humorze i zwyczajnie lubi ludzi. Niech o jego zaangażowaniu w sprawę świadczy to, że odbiera turystów z dowolnego miejsca po śniadaniu a odwozi w to samo miejsce późnym popołudniem.  Polacy, którzy mieli okazję zwiedzać Maltę i Gozo z panem Edwardem są zachwyceni jego stylem bycia oraz niewymuszonym tempem zwiedzania. Bez pośpiechu, bez języka na brodzie, na luzie a do tego moc atrakcji i ładnych widoków, na tle których można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. 

MALTA TOUR

Typowa lista miejsc odwiedzanych na Malcie podczas wycieczek z Panem Edwardem to:

 ➡ Mellieha Bay – najwieksza piaszczysta plaża na Malcie.
 ➡ Ramla Bay (Marfa) – zatoka z widokiem na Gozo i Comino.
 ➡ Popeye Village – punkt widokowy.
 ➡ Tuffieha Tower – panoramiczny widok na Tuffieha Bay oraz Golden Bay i możliwość kąpieli dla chętnych.
 ➡ Mdina – spacer.
 ➡ Rabat – spacer i możliwość skosztowania pasttizi w kultowym Crystal Palace.
 ➡ Blue Grotto – punkt widokowy + opcjonalnie rejs do jaskiń.
 ➡ Marsaxlokk – stara rybacka wioska.
 ➡ Valletta  – spacer po stolicy + punkty widokowe.
 ➡ Sliema (Tigne Point – punkt widokowy z piękną panoramą Valletty).
 ➡ St. Julian’s (spacer po Paceville – dzielnicy rozrywki).

Podczas wycieczki po Malcie będzie okazja do zrobienia miedzy innymi takich zdjęć.

wycieczki po malcie

GOZO TOUR

Decydując się na standardową trasę po Gozo odwiedzimy niżej zaprezentowane miejsca. W rzeczy samej trasę można modyfikować i np. plaże zamienić na muzea i kościoły. Co ważne, w przypadku tej wycieczki start i zakończenie zawsze ma miejsce w porcie Mgarr na Gozo, wiec do tego miejsca należy się dostać samodzielnie (np. autobusem lub taksówką).

 ➡ Qala – punkt widokowy z panoramą Comino.
 ➡ Tal Mixta Cave – jaskinia z widokiem na Ramla Bay.
 ➡ Ramla Bay – najwieksza piaszczysta plaża na Gozo.
 ➡ Xagħra.
 ➡ Calypso Cave (platforma widokowa).
 ➡ Marsalforn.
 ➡ Salt pans – panwie solne.
​ ​➡ Wied il-Għasri.
 ➡ Wied il-Mielaħ.
 ➡ Ta’ Pinu – bazylika mniejsza.
 ➡ Dwejra (Fungus Rock, pozostałości po Azure Window, Inland Sea).
 ➡ Victoria (Rabat) – spacer po cytadeli.
 ➡ Xlendi.
 ➡ Sanap Cliffs – zachód słońca na klifach.
 
Słowem, podczas takiej wyprawy zobaczymy na własne oczy między innymi te obrazki:

wycieczki po Gozo
 

PODSUMUJMY:

 ➡  Pan Edward zabiera na swoje wycieczki maksymalnie 4 osoby. Może to być rodzina, grupa znajomych lub 4 zupełnie obce dla siebie osoby, które zorganizowały się w Sieci lub poznały w hotelu lub na plaży.
 ➡ Nie ma znaczenia, którą wyspę chcemy zobaczyć z Panem Edwardem. Kursuje on zarówno na Malcie jak i na Gozo.
 ➡ Pan Edward jest otwarty na wszelkie sugestie dotyczące planu zwiedzania. Jeśli chcemy zobaczyć jakieś miejsce – wystarczy mu o tym wcześniej powiedzieć.
 ➡ Z panem Edwardem możemy zwiedzać wyspy własnym tempem bez oglądania się na innych, tracenia czasu ani pogoni za czasem.
 ➡ Wycieczki z panem Edwardem to duże udogodnienie dla osób, które nie władają językiem angielskim.
 ➡ Nie ważne, czy nocujemy w hotelu czy prywatnym mieszkaniu. Pan Edward przyjedzie pod wskazany adres na Malcie, a po wycieczce odwiezie nas pod same drzwi. Natomiast w przypadku wycieczki po Gozo zaczynamy i kończymy wycieczkę w Mgarr Harbour.
 ➡ Koszt usług Pana Edwarda jest bardzo przystępny. Nie znajdziemy tak spersonalizowanej usługi w podobnym standardzie i cenie. To czyni Pana Edwarda najbardziej rozchwytywanym Polakiem na wyspach 🙂  
Całodniowa wycieczka po Malcie kosztuje 170 EUR, natomiast taka sama po Gozo – 195 170EUR (zarezerwuj szybko w promocyjnej cenie zanim zabraknie wolnych terminów!) Jest to koszt całkowity dla od jednej do max. czterech osób. Początkowo wycieczki były droższe, ale udało nam się namówić Pana Edwarda do zastosowania specjalnych cen dla naszych Czytelników:-) Standardowa cena za prywatną wycieczkę po wyspie (z angielskojęzycznym kierowcą) zaczyna się od 35 EUR za godzinę (po Malcie) i 40 EUR (po Gozo). Tyle płaci się za private jeep tour w maltańskich firmach transportowych. Przeciwieństwem prywatnych wycieczek są wycieczki masowe, czyli takie, na których w kilku do kilkunastu jeepach rozsadza się turystów (nawet do 6 osób w jednym jeepie) i w ten sposób przemierza się wyspę. Cenowo wychodzi 34 EUR od osoby (z naszym rabatem 15%). Opisaliśmy takie jeep safari TUTAJ
Jednakże z roku na rok przybywa chętnych na prywatne wycieczki. Mnóstwo turystów pragnie zwiedzać we własnym tempie, bez oddechu współpasażerów na plecach. Takie osoby docenią wartość wycieczek z Panem Edwardem oraz jego pełną dyspozycyjność.

ZAREZERWUJ CAŁODNIOWĄ WYCIECZKĘ JEEPEM Z PANEM EDWARDEM

Wypełnij i wyślij formularz kontaktowy.
Napisz kiedy planujesz pobyt na Malcie. Pan Edward sprawdzi swój kalendarz i jeśli będzie miał wolny termin – skontaktuje się z Tobą niezwłocznie, aby omówić szczegóły wycieczki po Malcie lub Gozo. Podanie numeru telefonu usprawni szybki kontakt w przypadku rezerwacji na last minute. 

FORMULARZ KONTAKTOWY

***

Polityka Prywatności

O Autorze

Założyciele portalu maltaigozo.pl. Miłośnicy Malty, a w szczególności Gozo.

X