Prywatne wycieczki po Malcie i Gozo w towarzystwie kierowcy mówiącego po polsku to jak się okazuje bardzo pożądana usługa. W dzisiejszych czasach wielu Polaków może sobie pozwolić na podróżowanie po świecie. Doświadczenia z innych zakątków globu pokazują, że gdziekolwiek byśmy nie byli, tam zawsze znajdzie się sympatyczny Polak, który zabierze nas na prywatną wycieczkę, pokaże najważniejsze atrakcje i uraczy ciekawymi opowieściami. Od jakiegoś czasu jest to możliwe także na Malcie i Gozo.

POLSKI PRZEWODNIK NA MALCIE

W wysokim sezonie niemal codziennie otrzymujemy maile z prośbą o namiar na polskiego przewodnika, który obwiezie po wyspie, zabierze na wycieczkę, oprowadzi po najpopularniejszych miejscach i zabytkach, zaprowadzi do taniej lub eleganckiej restauracji, podpowie gdzie kupić pamiątki, itd. O ile wynajęcie licencjonowanego przewodnika mówiącego po polsku na ostatnią chwilę jest właściwie niemożliwe, o tyle całodniowa wycieczka z polskim kierowcą już tak! Co ważne, cena za taką wycieczkę jest bardzo korzystna 🙂 

WYCIECZKA SAMOCHODEM Z POLSKIM KIEROWCĄ

Jeśli więc szukasz Polaka, który mieszka na Malcie lub Gozo, zna wyspy, dysponuje samochodem oraz wolnym czasem – jesteś we właściwym miejscu. Najprawdopodobniej potrzebujesz namiaru na jednego z sympatycznych Polaków organizujących wycieczki po wyspach. Samochody, którymi jeżdżą polscy kierowcy są bardzo komfortowe. Latem dają chłód a zimą ciepło. Niby oczywiste udogodnienia, ale rzadko doświadcza się ich na masowych (i co za tym idzie tanich) jeep safari organizowanych na wyspach w samochodach terenowych typu Maruti Suzuki Gypsy. Docenią to przede wszystkim rodziny z małymi dziećmi oraz osoby poszukujące komfortu podróży i troszczące się o zdrowie swoje i rodziny.

PRYWATNE WYCIECZKI PO POLSKU

Ogromną zaletą polskich kierowców jest przede wszystkim to, że mówią po polsku.  Ponadto bije od nich pozytywna energia, są zawsze w dobrym humorze i zwyczajnie lubią ludzi. Polacy, którzy mieli okazję zwiedzać Maltę i Gozo są zachwyceni niewymuszonym tempem zwiedzania. Bez pośpiechu, bez języka na brodzie, na luzie a do tego moc atrakcji i ładnych widoków, na tle których można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. 

MALTA TOUR

Typowa lista miejsc odwiedzanych na Malcie podczas wycieczek po polsku to:

 ➡ Mellieha Bay – największa piaszczysta plaża na Malcie.
 ➡ Ramla Bay (Marfa) – zatoka z widokiem na Gozo i Comino.
 ➡ Red Tower – Czerwona Wieża z panoramicznym widokiem na okolice.
 ➡ Popeye Village – punkt widokowy.
 ➡ Tuffieha Tower – panoramiczny widok na Tuffieha Bay oraz Golden Bay i możliwość kąpieli dla chętnych.
 ➡ Mdina – spacer.
 ➡ Rabat – spacer i możliwość skosztowania pasttizi w kultowym Crystal Palace.
 ➡ Blue Grotto – punkt widokowy + opcjonalnie rejs do jaskiń.
 ➡ Marsaxlokk – stara rybacka wioska.
 ➡ Valletta  – spacer po stolicy + punkty widokowe.
 ➡ Sliema (Tigne Point – punkt widokowy z piękną panoramą Valletty).
 ➡ St. Julian’s (spacer po Paceville – dzielnicy rozrywki).

Podczas wycieczki po Malcie będzie okazja do zrobienia miedzy innymi takich zdjęć.

wycieczki po malcie

GOZO TOUR

Decydując się na standardową trasę po Gozo odwiedzimy niżej zaprezentowane miejsca. W rzeczy samej trasę można modyfikować i np. plaże zamienić na muzea i kościoły. Co ważne, w przypadku tej wycieczki start i zakończenie zawsze ma miejsce w porcie Mgarr na Gozo, wiec do tego miejsca należy się dostać samodzielnie (np. autobusem lub taksówką). Polacy nocujący na Gozo mogą liczyć na to, że kierowca odbierze ich na wycieczkę z każdego miejsca na wyspie. Co niezwykle istotne, kierowcy z Gozo  mają ogromną wiedzę na temat wyspy. Otrzymujemy mnóstwo maili z pochwałami dla kierowców od osób, które miały przyjemność spędzić z nimi dzień podczas wycieczki po wyspie Gozo.

 ➡ Qala – punkt widokowy z panoramą Comino.
 ➡ Nadur – najstarsza piekarnia na Gozo
 ➡ Tal Mixta Cave – jaskinia z widokiem na Ramla Bay.
 ➡ Ramla Bay – najwieksza piaszczysta plaża na Gozo.
 ➡ Xagħra (Ggantija Temples i Ta’ Kola Windmill – opcjonalnie)
 ➡ Wizyta w agrogospodarstwie i bezpłatna degustacja lokalnych win, oliwy i produktów.
 ➡ Calypso Cave (platforma widokowa).
 ➡ Marsalforn.
 ➡ Salt pans – panwie solne.
​ ​➡ Wied il-Għasri.
 ➡ Wied il-Mielaħ.
 ➡ Ta’ Pinu – bazylika mniejsza.
 ➡ Dwejra (Fungus Rock, pozostałości po Azure Window, Inland Sea, Blue Hole).
 ➡ Victoria (Rabat) – spacer po cytadeli.
 ➡ Xlendi.
 ➡ Sanap Cliffs – zachód słońca na klifach.
 
Słowem, podczas takiej wyprawy zobaczymy na własne oczy między innymi te obrazki:

wycieczki po Gozo
 

PODSUMUJMY:

 ➡  Kierowcy z Malty zabierają na swoje wycieczki maksymalnie 4 osoby. Może to być rodzina, grupa znajomych lub 4 zupełnie obce dla siebie osoby, które np. poznały się w hotelu lub na plaży. Kierowcy z Gozo mogą zabrać nawet 6 osób.
 ➡ Nie ma znaczenia, którą wyspę chcemy zobaczyć z polskim kierowcą. Kursują oni zarówno na Malcie jak i na Gozo.
 ➡ Kierowcy są otwarci na wszelkie sugestie dotyczące planu zwiedzania. Jeśli chcemy zobaczyć jakieś miejsce – wystarczy to wcześniej zasygnalizować i wspólnie z kierowcą zmodyfikować plan zwiedzania.
 ➡ Zwiedzamy wyspy własnym tempem bez oglądania się na innych, tracenia czasu ani pogoni za czasem.
 ➡ Wycieczki po polsku po Malcie to duże udogodnienie dla osób, które nie władają językiem angielskim.
 ➡ Nie ważne, czy nocujemy w hotelu czy prywatnym mieszkaniu. Kierowca przyjedzie pod wskazany adres na Malcie, a po wycieczce odwiezie nas pod same drzwi. Natomiast w przypadku wycieczki po Gozo zaczynamy i kończymy wycieczkę w Mgarr Harbour lub (jeśli nocujemy na Gozo) w każdym miejscu na wyspie Gozo.
 ➡ Cena wycieczki po polsku jest bardzo przystępna. Nie znajdziemy tak spersonalizowanej usługi w podobnym standardzie i cenie. 
Całodniowa wycieczka po Malcie kosztuje 160 EUR, natomiast taka sama po Gozo 170EUR. Jest to koszt całkowity dla od jednej do max. czterech osób. Początkowo wycieczki były droższe, ale udało nam się namówić kierowców do obniżenia cen. 
Standardowa cena za prywatną wycieczkę po wyspie (z angielskojęzycznym kierowcą) zaczyna się od 35 EUR za godzinę (po Malcie) i 40 EUR (po Gozo). Tyle płaci się za private jeep tour w maltańskich firmach transportowych. Przeciwieństwem prywatnych wycieczek są wycieczki masowe, czyli takie, na których w kilku do kilkunastu jeepach rozsadza się turystów (nawet do 6 osób w jednym jeepie) i w ten sposób przemierza się wyspę. Cenowo wychodzi 34 EUR od osoby (z naszym rabatem 15%). Opisaliśmy takie jeep safari TUTAJ
Jednakże z roku na rok przybywa chętnych na prywatne wycieczki. Mnóstwo turystów pragnie zwiedzać we własnym tempie, bez oddechu współpasażerów na plecach. Takie osoby docenią wartość wycieczki z polskim kierowcą oraz jego pełną dyspozycyjność.

ZAREZERWUJ CAŁODNIOWĄ WYCIECZKĘ SAMOCHODEM PO POLSKU

Wypełnij i wyślij formularz kontaktowy.
Napisz kiedy planujesz pobyt na Malcie. Sprawdzimy kalendarze kierowców i zarezerwujemy dla Ciebie wybrany dzień, o ile będzie jeszcze wolny! Podanie numeru telefonu ułatwi szybki kontakt w przypadku rezerwacji na last minute. 

FORMULARZ KONTAKTOWY

***

Polityka Prywatności

O Autorze

Założyciele portalu maltaigozo.pl. Miłośnicy Malty, a w szczególności Gozo.

X