fbpx

GOZO WYCIECZKI OBJAZDOWE PO POLSKU

Gozo Wycieczki Objazdowe

1. Opisujemy prywatną wycieczkę objazdową po malowniczej wyspie Gozo odbywającą się w j. polskim 
2. W czasie wycieczki odwiedzamy najważniejsze i najpopularniejsze miejsca na Gozo
3. Przeczytaj dokładny opis wycieczki, zobacz zdjęcia z trasy, ceny i program.
4. Wypełnij formularz, który znajdziesz na końcu wpisu i zarezerwuj wycieczkę.

GOZO WYCIECZKI OBJAZDOWE PO POLSKU

Marzy Ci się fascynująca wycieczka po malowniczej wyspie Gozo? Chcesz sporo zobaczyć i doświadczyć sielskiego klimatu, z którego słynie siostrzana wyspa Malty? Oto, wyjątkowa wycieczka objazdowa po Gozo. W jej trakcie posmakujesz lokalnych wyrobów, skosztujesz wina, oliwy i najsmaczniejszej na wyspie kunservy oraz dotkniesz magicznych skał pamiętających bardzo odległe czasy, a może nawet „strasznie dawne czasy”.

Zachwyć się spektakularnymi panoramami i uchwyć na zdjęciach zapierające dech w piersiach widoki. Doświadczaj wyspy wszystkimi zmysłami i ciesz się pięknymi chwilami, które pozwolą Ci nie tylko poznać, ale i zrozumieć Gozo. Niewielu tego doznaje, szczególnie na masowych wycieczkach. Jesteśmy przekonani, że każdy, kto wybierze się na taką wycieczkę, będzie bardzo pozytywnie zaskoczony wyspą Gozo i podzieli zachwyt Czytelników, którzy wprost nie mogą się nadziwić różnorodności dziedzictwa wyspy.

ATUTY WYCIECZKI PO GOZO

Polskojęzyczny lokalny przewodnik zabierze Cię w niecodzienną podróż po wyspie Gozo, podczas której nie tylko postawisz stopę w popularnych i kultowych miejscach, lecz także usłyszysz ciekawe legendy i historie związane z wyspą oraz jej mieszkańcami. Dowiesz się dlaczego Gozo nazywane jest wyspą Calypso? Z jakiego powodu przy Ramla Bay straszy opuszczony budynek? Kto zamieszkiwał w przeszłości jaskinię nad zatoką Ramla? Jak mieszkańcy wyspy złośliwie się przezywają i jakimi słowami kobiety z Gozo upokarzają swoich leniwych mężów. Zrozumiesz znaczenie wzgórza Salvatur i luksusu płynącego z prostoty życia. Zobaczysz niezwykłą iluzję oraz wielkie odkrycie pułkownika Bayera. Na zawsze zapamiętasz słodycz pomidorowej pasty i fakt, że Gozo było przez chwilę niepodległym państwem. 

Nie wahaj się więc pytać! Wycieczka, zgodnie z tytułem tego wpisu, ma charakter objazdowy, jednakże Piloci znają odpowiedź na te oraz inne pytania i chętnie podzielą się swoją wiedzą. Wystarczy, że zasygnalizujesz swoje potrzeby i preferencje. Gdy jednym wystarczy przystanek na zrobienie pamiątkowych zdjeć, inni chętnie usłyszą ciekawą historię związaną z danym miejscem. Już na początku jasno zaznacz, którym typem turysty jesteś i śmiało zadawaj pytania!

Standardem na typowych maltańskich wycieczkach objazdowych jest to, że  nie ma na nich pilotów ani przewodników! Są tylko turyści i kierowcy, którzy nie komentują mijanych atrakcji oraz nie wychodzą z samochodów na postojach. Nie wolno im tego robić. Na opisanych tutaj wycieczkach objazdowych w j. polskim zawsze jest obecny Pilot, który wejdzie do jaskini, zaprowadzi do zatoki, czy na punkt widokowy. W rzeczy samej Pilot nie narzuca się, jeśli sobie tego nie życzymy. Niektórzy chcą tylko zobaczyć ładne widoki i odpocząć od codziennego pośpiechu chłonąć sielskie widoki, a Pilota potrzebują ponieważ nie posługują się j. angielskim. 

Jeżeli pragniemy zmienić charakter prywatnej wycieczki z objazdowej na tematyczną (np. historyczną), koniecznie zapytajmy o dostępność licencjonowanego przewodnika! 

ZADZWOŃ TERAZ 
I ZAPYTAJ O WOLNY TERMIN NA WYCIECZKĘ PO GOZO

PROGRAM WYCIECZKI PO GOZO

Decydując się na standardową trasę po Gozo odwiedzimy niżej zaprezentowane miejsca. W rzeczy samej, jeśli zarezerwujemy wycieczkę na wyłączność, trasę można dowolnie modyfikować. Co ważne, w przypadku tej wycieczki start i zakończenie zawsze mają miejsce w porcie Mgarr na Gozo, wiec do tego miejsca należy się dostać samodzielnie (np. autobusem lub taksówką).

Polacy nocujący na Gozo mogą liczyć na to, że kierowca odbierze ich na prywatną wycieczkę z każdego miejsca na wyspie. Co niezwykle istotne, lokalni przewodnicy z Gozo mają ogromną wiedzę na temat wyspy. Otrzymujemy mnóstwo pochwał od osób, które miały przyjemność spędzić z nimi dzień podczas wycieczki po wyspie Gozo.

➡ Kenuna Tower – punkt widokowy z szeroką panoramą dużej części wyspy.
➡ Nadur – kultowa, najstarsza piekarnia na Gozo. Można tu kupić sobie śniadanie lub tylko zerknąć do środka i zobaczyć surowy wystrój typowy dla starych piekarni na Gozo.
➡ Tal Mixta Cave – niezwykła jaskinia z upajającym widokiem na dolinę Ramla.
➡ Ramla Bay – największa piaszczysta plaża na Gozo. Widok panoramiczny z jaskini.
➡ Xagħra (Ggantija Temples i Ta’ Kola Windmill – opcjonalnie). Opcja oznacza, że jest to atrakcja tylko dla chętnych. Obowiązują bilety wstępu, które można zakupić na miejscu).
➡ Wizyta w agrogospodarstwie Ta’ Mena Estate. Możliwość skosztowania win i lokalnych produktów. Nie ma dobrej wycieczki bez miejsca związanego z lokalną kuchnią a Ta’ Mena jest bezkonkurencyjna na Gozo. 
➡ Przejazd przez Marsalforn – starą rybacka wioskę i modny wakacyjny kurort.
➡ Salt pans – panwie solne.
➡ Wied il-Għasri – zjawiskowa dolina z piękną zatoczką.
➡ Wied il-Mielaħ – łuk skalny przypominający Azure Window.
➡ Ta’ Pinu – wizyta w bazylice. 
➡ Dwejra (Fungus Rock, pozostałości po Azure Window, Inland Sea, Blue Hole). Przy dobrej pogodzie w Inland Sea pływają łódki i można wybrać się w krótki rejs na otwarte morze. Aktualnie kosztuje to 4 EUR od osoby.
➡ Victoria (Rabat) – stolica Gozo, spacer po cytadeli i podziwianie panoramy wyspy z murów obronnych.
➡ Ta’ Cenc Cliffs – zachód słońca na klifach (tylko zimą).
➡ Xewkija Rotunda – wizyta w kościele św. Jana Chrzciciela w Xewkija.

💡 W kościołach mogą odbywać się nabożeństwa, więc trzeba się z tym liczyć i nikogo nie powinno to dziwić. Jeśli bardzo zależy nam na odwiedzeniu wybranej świątyni w ciszy i bez tłumów, polecamy wybrać prywatną wycieczkę i modyfikację programu uwzględniającą indywidualne preferencje. 

💡 Zdarza się, że trwa remont drogi i tymczasowo utrudniony jest dojazd do którejś atrakcji. Wtedy zostanie ona pominęta w programie a nadwyżka czasu zostanie wykorzystana w innym miejscu. Kierowcy nie mają wpływu na remonty, roboty drogowe i modernizacje uniemożliwiające realizację programu. 
 
Podczas takiej wyprawy zobaczymy na własne oczy między innymi te obrazki:

Gozo wycieczki objazdowe

REKOMENDACJE

Pani Hanna Ligocka, Wycieczka po Gozo 

Niezwykle trudno w kilku zdaniach ując to, co czujemy. Jesteśmy bardzo, ale to bardzo wdzięczni naszemu przewodnikowi za to, że mogliśmy zobaczyć Gozo jego oczami. Pokazał nam piękne i ważne miejsca, nakreślił ich historię, zaciekawił mitami i legendami, ale też pozwolił nam zobaczyć sielską codzienność mieszkańców tej wyspy. To nie była zwykła wycieczka. Przeżyliśmy piękne doświadczenie, które długo będziemy wspominać i szczerze polecać. Dziękujemy Państwu z całego serca.

Pan Piotr Wróbel, Wycieczka po Gozo 

Ciągle jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wspólnej wycieczki po Gozo. Uczestniczyliśmy wielokrotnie w wycieczkach tego typu w różnych miejscach świata, ale to co nam pokazał przewodnik oraz forma przekazu zachwyciły nas. Nasz przewodnik doskonale znał wyspę i wspaniale dostosowywał się do naszych potrzeb. Będziemy bardzo długo wspominać to spotkanie. Jeszcze raz bardzo dziękujemy i do zobaczenia. Będziemy wszystkim Państwa polecać.

Pan dr nauk med. Andrzej J., Wycieczka po Gozo 

Jesteśmy już w Polsce. Pobyt na Malcie uważamy za bardzo udany. Najlepszym dniem jednogłośnie był ten spędzony spędzony na Gozo. Organizacja i kontakt były wzorowe. Poza zabytkami i pięknymi miejscami doceniamy pyszne wypieki z lokalnej piekarni i miejsce gdzie się nimi delektowaliśmy. W winiarni dla mnie najlepsze było wino Juel.
I butelkę tego właśnie wina podarował nam do kolacji sympatyczny właściciel restauracji, którą polecili nam Państwo na kolację. Bardzo serdecznie dziękujemy za te chwile, które będziemy mogli wspominać.
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach” (Maya Angelou)
Pozdrawiam w imieniu całej naszej grupy, Andrzej J.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

***

Kiedy Odbywają się Wycieczki Objazdowe po GOZO? 
Wycieczki odbywają się codziennie.

Jak zarezerwować wycieczkę?
Wystarczy wypełnić i wysłać formularz znajdujący się na końcu wpisu
lub zadzwonić do nas ZADZWOŃ TERAZ

Ile Kosztuje Wycieczka po GOZO?
Wycieczki realizowane są w dwóch opcjach: prywatnej wycieczki na wyłączność
lub opcji współdzielonej.
Opcja prywatna oznacza, że Pilot i samochód są wyłącznie do naszej dyspozycji
i nikogo poza nami nie będzie na takiej wycieczce. To jest najlepsza opcja i najbardziej rekomendowana przez nas. 
Opcja współdzielona oznacza, że możemy poszukać wśród Czytelników maltaigozo
towarzyszy do wspólnej podróży i dzielenia kosztów.
Oto, jak kształtują się ceny:

Prywatna wycieczka po Gozo: 220 EUR
Cena za osobę przy wycieczce współdzielonej po Gozo: 55 EUR
Co istotne, na wycieczki współdzielone wymagane jest minimum 4 osoby
Osoby poszukujące współtowarzyszy do wspólnej wycieczki
prosimy o dodanie stosownego komentarza POD PODLINKOWANYM TEKSTEM

***

Oto kolejna kompozycja zdjęć zrobionych w miejscach, które znajdują się w ramowym programie wycieczki po Gozo. 

Wycieczki po Gozo

ZALETY WYCIECZKI PO GOZO

Zacznijmy od najważniejszej kwestii i odpowiedzmy sobie na pytanie czym konkretnie wyróżniają się polecane przez nas wycieczki po Malcie i Gozo, że śmiało i głośno możemy powiedzieć, że są najlepsze? Oto odpowiedź!

PROGRAM WYCIECZKI
W jakim celu turyści wybierają się na wycieczki po Malcie i Gozo? Chcą się przejechać? Nie! Pragną COŚ zobaczyć i CZEGOŚ doświadczyć! Dla wygody naszych Czytelników, osobiście przeanalizowaliśmy wszystkie dostępne na rynku programy wycieczek, aby upewnić się, że ciągle mamy najlepszy i najbogatszy program, który realizują dla naszych Czytelników lokalni polskojęzyczni organizatorzy. Nie ma najmniejszych szans, aby nasi Czytelnicy znaleźli w Internecie polskojęzyczną wycieczkę z bogatszym programem. Gwarantujemy to. Kropka.

CZAS
Wycieczki prywatne, które opisujemy trwają max. 8h od momentu odebrania pasażerów, do chwili odstawienia pasażerów w umówione miejsce (hotel, prywatna kwatera, port). To miedzy innymi dzięki temu nasi Czytelnicy mogą tak dużo zobaczyć w ciągu jednego dnia. W trakcie rekomendowanych przez nas wycieczek nie ma niepotrzebnych postojów i przeciągania czasu. Szanujemy Twój czas i dlatego też wypełniamy go po brzegi w atrakcje, abyś czuł, jak inni, którzy mieli okazję być na wycieczce przed Tobą, że „to był najlepiej spędzony dzień podczas pobytu„.
Jeśli rodzina lub grupa liczy więcej niż 4 osoby to transport po wyspie oraz realizację programu zapewniają lokalne firmy transportowe specjalizujące się w organizacji wycieczek objazdowych. Wycieczki współdzielone trwają max. 7h.

CENA
Ponad wszelką wątpliwość cena za wycieczkę jest bardzo korzystna. W cenie typowej dla wycieczek masowych mamy spersonalizowaną usługę na wyłączność w j. polskim. To ogromny atut doceniany przez naszych Czytelników.
O spersonalizowanej usłudze możemy mówić wyłącznie w kontekście wycieczek prywatnych na wyłączność! Wycieczki współdzielone dla więcej niż 4 osób z oczywistych względów będą pozbawione pierwiastka kameralności. 

KOMFORT JAZDY
Bardzo ważna kwestia. Podczas tych wycieczek NIE JEŹDZIMY samochodami terenowymi Maruti, które na wyspach są masowo wykorzystywane do „jeep safari”. Maruti Gipsy nie są zbyt komfortowe. Opisujemy to w innym tekście. Od kilku lat słuchamy komentarzy naszych Czytelników i niepokoiły nas uwagi dotyczące tego, że w samochodach terenowych maruti jeździ się jak na przyczepie pod plandeką. Latem, gdy temperatury sięgają 40 stopni pasażerowie pragną klimatyzacji. Nie każdy zadowoli się wiatrem. Niektórzy skarżą się, że ich zawiało po takiej wycieczce, inni nieświadomi klimatu mają lekkie oparzenia słoneczne. Narzekają też osoby z problemami z kręgosłupem oraz nerkami odradzając tego typu słabo amortyzowane samochody.

Nawet młodzi ludzie zgłaszają, że ręce im odpadają z sił, po całym dniu trzymania się poręczy w jeepie (ponieważ siedzi się na drewnianych ławeczkach bez pasów, a prędkość jazdy jest samochodowa a nie rowerowa, więc dłoń zaciska się tym mocniej, im większa jest prędkość). Zimą, w chłodne, wilgotne i wietrzne dni – pasażerowie muszą mieć możliwość dogrzania się w samochodzie. Wzięliśmy to wszystko pod uwagę i w ramach opisywanych w tym tekście wycieczek gwarantujemy, że samochody używane do wycieczek mają wszystkie podstawowe funkcjonalności, które przekładają się na komfort jazdy o każdej porze roku.

ELASTYCZNOŚĆ
Jesteśmy świadomi, że co osoba to inne preferencje i rozumiemy chęć modyfikacji programu zwiedzania. Program ramowy zawiera punkty i miejsca top of the top, ponieważ wszystkiego nie da się zobaczyć w jeden dzień. Jeśli chcemy zamienić kościoły na plaże lub punkty widokowe na muzea albo winnice – proszę bardzo. Wszystko, ale to absolutnie wszystko jest możliwe w ramach wycieczki na wyłączność. W pozostałych przypadkach obowiązuje program ramowy.

POLSKOJĘZYCZNY KIEROWCA/PILOT
Wycieczki po Malcie i Gozo są organizowane przez Polaków pracujących w branży. Porozumieliśmy się w kwestii programu, który dla naszych Czytelników jest unikalny i musi się odbywać według z góry ustalonych standardów. Dzięki temu wycieczki z opracowanym przez nas programem można zarezerwować wyłącznie za pośrednictwem naszej strony. Wszelkie modyfikacje w ramach wycieczek na wyłączność zawsze opiniujemy i proponujemy osobiście. 

WIEDZA
Rekomendujemy wyłącznie przewodników, którzy nie są ignorantami i posiadają wiedzę na temat dziedzictwa Malty i Gozo. Nie można wymagać od Pilota wiedzy na poziomie licencjonowanego przewodnika, choć na Gozo mamy kierowców z ogromną wiedzą właśnie na takim poziomie. Nie jest to bowiem żadna wiedza tajemna, a dostęp do źródeł jest dzisiaj powszechny, więc każdy kto tylko chce, może ją nabyć. Podsumowując, kierowcy mogą podzielić się z pasażerami swoją wiedzą na temat odwiedzanych w czasie wycieczki miejsc. Możemy także zaangażować licencjonowanego polskiego przewodnika, co wiąże się z dodatkowym kosztem, ale jak najbardziej, również jest możliwe.

BRAK PRESJI
Piloci nie wywierają na pasażerach żadnej presji związanej z dodatkowymi usługami (co ma miejsce w trakcie masowych wycieczek). W czasie wycieczki prywatnej przewidujemy czas na posiłek, więc Pilot ma obowiązek zapytać czy planują Państwo taki spożyć. Lunch może się odbyć w porze obiadu lub wczesnej kolacji. Pilot zaproponuje właściwe miejsce po uprzednim wysłuchaniu preferencji pasażerów. Może to być restauracja elegancka, budżetowa, z lokalną kuchnią lub z panoramicznym widokiem. Pilot zaprowadzi Państwa do każdego możliwego typu lokalu lub pominie ten punkt, jeśli wolą Państwo zjeść posiłek w hotelu w ramach wykupionej opcji HB lub AI. 
Na wycieczkach współdzielonych nie ma przerwy na lunch.

SUMIENNOŚĆ
Kierowca nie pominie żadnego punktu wycieczki, ponieważ zawsze ma przy sobie wydrukowany plan ramowy lub zanotowane modyfikacje. Kierowca czuwa nad realizacją programu, ale na życzenie pasażerów może na bieżąco reagować na różne potrzeby i prośby, więc śmiało zgłaszajmy, czego potrzebujemy.

BONUSY
Kierowcy dbają o pasażerów jak o własną rodzinę. Każdy z nich organizuje wycieczki we własnym stylu i zapewnia pasażerom inne dodatkowe udogodnienia. Niektórzy zawsze mają ze sobą lodówkę pełną schłodzonych napojów, którymi można się częstować bez ograniczeń. Inni, zimą częstują pasażerów lokalnymi cytrusami. W niektórych samochodach można w czasie wycieczki korzystać z napisanych przez nas przewodników. Niespodzianki czekają!

WYCIECZKI WSPÓŁDZIELONE
Wycieczki dla większych rodzin i grup liczących powyżej 4 osób obsługiwane są zawsze przez lokalną firmę transportową specjalizującą się w organizacji wycieczek objazdowych. Do dyspozycji zainteresowanych są minibusy 7, 14 i 18-osobowe gotowe na max. 7-godzinną wyprawę bez przerwy na lunch. W czasie wycieczek współdzielonych zawsze respektowane są potrzeby większości.

W czasach covid, gdy wielu Organizatorów wycieczek jeszcze nie rozpoczęło swojej działalności, przez co oferta dostępnych wycieczek jest znikoma, otrzymujemy mnóstwo zapytań o miejsce na wycieczce współdzielonej.

Niestety wycieczki prywatne są rezerwowane z dużym wyprzedzeniem, więc osobom zgłaszającym się w ostatniej chwili pozostaje często tylko opcja wycieczki współdzielonej.

W takiej sytuacji umożliwiamy rezerwację wycieczki współdzielonej, natomiast należy mieć świadomość tego, że wycieczka grupowa wiąże się również  grupową odpowiedzialnością. Uczestnicy spóźniają się na autobus, lub autobus się spóźnia, albo nie zabiera pasażerów z przystanku, co jest zupełnie normalne, ponieważ jest przepełniony. Wtedy Uczestnicy przypływają kolejnym promem. Inni Organizatorzy nie czekają na spóźnialskich bez względu na powody. Rekomendowani przez nas Organizatorzy czekają na kolejny prom, natomiast każde spóźnienie ma wpływ na tempo wycieczki, a nawet realizację programu ramowego! To się zdarza, więc jeśli nie chcemy być zależni od innych to nie decydujmy się na wycieczkę współdzieloną.

Jeżeli mamy specjalne potrzeby i czujemy, że potrzebujemy więcej atencji Pilota w czasie wycieczki współdzielonej – powiedzmy mu o tym. Tak zwyczajnie. W grupie jest mniej przestrzeni na spersonalizowane podejście, więc jeśli takiego oczekujemy to kierujmy swoje oczekiwania wprost lub zarezerwujmy wycieczkę prywatną. Wtedy Pilot lub Przewodnik będzie tylko do naszej dyspozycji.

Wszystkie minibusy są klimatyzowane. Im większy samochód, tym dłużej klimatyzacja się rozkręca. W grupach ważne jest wówczas sprawne wchodzenie i wychodzenie z samochodu, aby utrzymać niską temperaturę i nie rozregulować pracy klimatyzatora. Samochód osobowy łatwo schłodzić. W minibusie trzeba chwilkę poczekać. Ważne, aby wszyscy wiedzieli jak to działa.

Organizatorzy wymagają uiszczenia niewielkiego depozytu przed wycieczką. Przy rezerwacjach na last minute i w weekendy akceptowane są głównie błyskawiczne płatności, więc nie zwlekajmy z rezerwacją do ostatniej chwili, ponieważ wpłata depozytu jest bezwzględnie wymagana do rezerwacji miejsca na wycieczce. 

ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ TERAZ

Wypełnij i wyślij formularz kontaktowy.
Napisz kiedy planujesz pobyt na Malcie.
Sprawdzimy kalendarze kierowców i zarezerwujemy dla Ciebie
wybrany dzień, o ile będzie jeszcze wolny! 
Podanie numeru telefonu ułatwi szybki kontakt w przypadku rezerwacji na last minute. 

FORMULARZ KONTAKTOWY

***

    Polityka Prywatności

    ZAINTERESOWAŁ CIĘ TEN ARTYKUŁ?
    ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI W KOMENTARZACH.
    SPODOBAŁ CI SIĘ TEN TEKST?
    UDOSTĘPNIAJ GO DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”.