fbpx

NAJLEPSZE WYCIECZKI PO MALCIE I GOZO W JĘZYKU POLSKIM

1. Opisujemy najlepsze prywatne wycieczki po Malcie i Gozo z polskojęzycznym lokalnym przewodnikiem.
2. Możesz wybrać opcję prywatną (na wyłączność) lub grupową i poszukać współtowarzyszy, z którymi podzielisz koszty oraz wrażenia z podróży.
3. Zwiedzaj Maltę i Gozo w komfortowych warunkach i w doborowym polskim towarzystwie!
4. Wypełnij formularz, który znajdziesz na końcu wpisu i zarezerwuj jedną lub dwie wycieczki.

NAJLEPSZE WYCIECZKI PO MALCIE i GOZO

Zacznijmy od najważniejszej kwestii i odpowiedzmy sobie na pytanie czym konkretnie wyróżniają się polecane przez nas wycieczki po Malcie i Gozo, że śmiało i głośno możemy powiedzieć, że są najlepsze? Oto odpowiedź! 

PROGRAM WYCIECZKI
W jakim celu turyści wybierają się na wycieczki po Malcie i Gozo? Chcą się przejechać? Nie! Pragną COŚ zobaczyć i CZEGOŚ doświadczyć! Dla wygody naszych Czytelników, osobiście przeanalizowaliśmy wszystkie dostępne na rynku programy wycieczek, aby upewnić się, że ciągle mamy najlepszy i najbogatszy program, który realizują dla naszych Czytelników lokalni polskojęzyczni organizatorzy. Nie ma najmniejszych szans, aby nasi Czytelnicy znaleźli w Internecie polskojęzyczną wycieczkę z bogatszym programem. Gwarantujemy to. 

CZAS
Wycieczki, które polecamy trwają 8h od momentu odebrania pasażerów, do chwili odstawienia pasażerów w umówione miejsce (hotel, prywatna kwatera, port). To miedzy innymi dzięki temu nasi Czytelnicy mogą tak dużo zobaczyć w ciągu jednego dnia. W trakcie rekomendowanych przez nas wycieczek nie ma niepotrzebnych postojów i przeciągania czasu. Szanujemy Twój czas i dlatego też wypełniamy go po brzegi w atrakcje, abyś czuł, jak inni, którzy mieli okazję być na wycieczce przed Tobą, że „to był najlepiej spędzony dzień podczas pobytu„.

CENA
Ponad wszelką wątpliwość cena za wycieczkę jest bardzo korzystna. W cenie typowej dla wycieczek masowych mamy spersonalizowaną usługę na wyłączność w j. polskim. To ogromny atut doceniany przez naszych Czytelników.

KOMFORT JAZDY
Bardzo ważna kwestia. Podczas tych wycieczek NIE JEŹDZIMY samochodami terenowymi Maruti, które na wyspach są masowo wykorzystywane do „jeep safari”. Maruti Gipsy nie są zbyt komfortowe. Opisujemy to w innym tekście. Od kilku lat słuchamy komentarzy naszych Czytelników i niepokoiły nas uwagi dotyczące tego, że w samochodach terenowych maruti jeździ się jak na przyczepie pod plandeką. Latem, gdy temperatury sięgają 40 stopni pasażerowie pragną klimatyzacji. Nie każdy zadowoli się wiatrem. Niektórzy skarżą się, że ich zawiało po takiej wycieczce, inni nieświadomi klimatu mają lekkie oparzenia słoneczne. Narzekają też osoby z problemami z kręgosłupem oraz nerkami odradzając tego typu słabo amortyzowane samochody.

Nawet młodzi ludzie zgłaszają, że ręce im odpadają z sił, po całym dniu trzymania się poręczy w jeepie (ponieważ siedzi się na drewnianych ławeczkach bez pasów, a prędkość jazdy jest samochodowa a nie rowerowa, więc dłoń zaciska się tym mocniej, im większa jest prędkość). Zimą, w chłodne, wilgotne i wietrzne dni – pasażerowie muszą mieć możliwość dogrzania się w samochodzie. Wzięliśmy to wszystko pod uwagę i w ramach opisywanych w tym tekście wycieczek gwarantujemy, że samochody używane do wycieczek mają wszystkie podstawowe funkcjonalności, które przekładają się na komfort jazdy o każdej porze roku.

ELASTYCZNOŚĆ
Jesteśmy świadomi, że co osoba to inne preferencje i rozumiemy chęć modyfikacji programu zwiedzania. Program ramowy zawiera punkty i miejsca top of the top, ponieważ wszystkiego nie da się zobaczyć w jeden dzień. Jeśli chcemy zamienić kościoły na plaże lub punkty widokowe na muzea albo winnice – proszę bardzo. Wszystko, ale to absolutnie wszystko jest możliwe w ramach wycieczki na wyłączność. W pozostałych przypadkach obowiązuje program ramowy.

POLSKOJĘZYCZNY KIEROWCA/PILOT
Wycieczki po Malcie i Gozo są organizowane przez Polaków pracujących w branży. Porozumieliśmy się w kwestii programu, który dla naszych Czytelników jest unikalny i musi się odbywać według z góry ustalonych standardów. Dzięki temu wycieczki z opracowanym przez nas programem można zarezerwować wyłącznie za pośrednictwem naszej strony. Wszelkie modyfikacje w ramach wycieczek na wyłączność zawsze opiniujemy i proponujemy osobiście. 

WIEDZA
Rekomendujemy wyłącznie kierowców, którzy nie są ignorantami i posiadają wiedzę na temat dziedzictwa Malty i Gozo. Nie można wymagać od kierowcy wiedzy na poziomie licencjonowanego przewodnika, choć na Gozo mamy kierowców z ogromną wiedzą właśnie na takim poziomie. Nie jest to bowiem żadna wiedza tajemna, a dostęp do źródeł jest dzisiaj powszechny, więc każdy kto tylko chce, może ją nabyć. Podsumowując, kierowcy mogą podzielić się z pasażerami swoją wiedzą na temat odwiedzanych w czasie wycieczki miejsc. Możemy także zaangażować licencjonowanego polskiego przewodnika, co wiąże się z dodatkowym kosztem, ale jak najbardziej, również jest możliwe.

BRAK PRESJI
Kierowcy nie wywierają na pasażerach żadnej presji związanej z dodatkowymi usługami (co ma miejsce w trakcie masowych wycieczek). W czasie wycieczki przewidujemy czas na posiłek, więc kierowca ma obowiązek zapytać czy planują Państwo taki spożyć. Lunch może się odbyć w porze obiadu lub wczesnej kolacji. Kierowca zaproponuje właściwe miejsce po uprzednim wysłuchaniu preferencji pasażerów. Może to być restauracja elegancka, budżetowa, z lokalną kuchnią lub z panoramicznym widokiem. Kierowca zaprowadzi Państwa do każdego możliwego typu lokalu lub pominie ten punkt, jeśli wolą Państwo zjeść posiłek w hotelu w ramach wykupionej opcji HB lub AI. 

SUMIENNOŚĆ
Kierowca nie pominie żadnego punktu wycieczki, ponieważ zawsze ma przy sobie wydrukowany plan ramowy lub zanotowane modyfikacje. Kierowca czuwa nad realizacją programu, ale na życzenie pasażerów może na bieżąco reagować na różne potrzeby i prośby, więc śmiało zgłaszajmy, czego potrzebujemy.

BONUSY
Kierowcy dbają o pasażerów jak o własną rodzinę. Każdy z nich organizuje wycieczki we własnym stylu i zapewnia pasażerom inne dodatkowe udogodnienia. Niektórzy zawsze mają ze sobą lodówkę pełną schłodzonych napojów, którymi można się częstować bez ograniczeń. Inni, zimą częstują pasażerów lokalnymi cytrusami. W niektórych samochodach można w czasie wycieczki korzystać z napisanych przez nas przewodników. Niespodzianki czekają!

ZADZWOŃ TERAZ 
I ZAPYTAJ O WOLNY TERMIN NA WYCIECZKĘ PO MALCIE I/LUB GOZO

ATUTY WYCIECZEK PO MALCIE i GOZO

Ogromną zaletą polskich kierowców jest przede wszystkim to, że mówią po polsku. Ponadto bije od nich pozytywna energia, są zawsze w dobrym humorze i zwyczajnie lubią ludzi. Polacy, którzy mieli okazję zwiedzać Maltę i Gozo są zachwyceni niewymuszonym tempem zwiedzania. Bez pośpiechu, bez języka na brodzie, na luzie a do tego moc atrakcji i ładnych widoków, na tle których można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. 

CENY WYCIECZEK

Cena za wycieczkę jest niezwykle konkurencyjna. Wycieczki realizowane są w dwóch opcjach: prywatnej wycieczki na wyłączność lub opcji współdzielonej. Opcja prywatna oznacza, że kierowca i samochód jest wyłącznie do naszej dyspozycji i nikogo poza nami nie będzie na takiej wycieczce. Opcja współdzielona oznacza, że możemy poszukać wśród Czytelników maltaigozo towarzyszy do wspólnej podróży i dzięki temu dzielimy koszt wycieczki na połowę. Oto, jak kształtują się ceny:
Prywatna wycieczka po Malcie: 220 EUR
Prywatna wycieczka po Gozo: 220 EUR
Cena za osobę przy wycieczce współdzielonej po Malcie: 55 EUR
Cena za osobę przy wycieczce współdzielonej po Gozo: 55 EUR
Co istotne, na wycieczki współdzielone wymagane jest minimum 4 osoby. 
Osoby poszukujące współtowarzyszy do wspólnej wycieczki prosimy o dodanie stosownego komentarza pod niniejszym tekstem.

PROGRAM WYCIECZKI PO MALCIE

Oto program ramowy realizowany podczas wycieczki po Malcie po polsku. O kolejności wizyt w poszczególnych miejscach decyduje kierowca sugerując się lokalizacją miejsca noclegu pasażerów. 

➡ Valletta  – spacer po stolicy Malty ulicą Republiki + Górne Ogrody Barrakka i podziwianie panoramy Wielkiego Portu oraz Trzech Miast.
➡ Mdina – spacer po wąskich i krętych uliczkach Mdiny, podziwianie panoramy Malty z murów obronnych, możliwość wizyty w Katedrze św. Pawła.
➡ Rabat – możliwość skosztowania pasttizi w kultowej pastizzerii Crystal Palace.
➡ Mosta – wizyta w The Mosta Dome.
➡ Marsaxlokk – stara rybacka wioska znana z niedzielnego targu rybnego.
➡ Blue Grotto – punkt widokowy z panoramą łuku skalnego + opcjonalnie rejs do jaskiń dla chętnych.
➡ Dingli Cliffs – zachwycające klify Dingli.
➡ Popeye Village – bardzo popularny punkt widokowy.
➡ Najpiękniejsze zatoki: Tuffieha Bay oraz Golden Bay widziane z cypla widokowego przy Tuffieha Tower, z którego rozciąga się panoramiczny widok na Tuffieha Bay oraz Golden Bay.
➡ Sliema – Tigne Point – kultowy punkt widokowy z zapierającą dech w piersiach panoramą Valletty.

Podczas wycieczki po Malcie (odrębny tekst tutaj) będzie okazja do zrobienia miedzy innymi takich zdjęć.

wycieczki objazdowe po malcie

PROGRAM WYCIECZKI PO GOZO

Decydując się na standardową trasę po Gozo odwiedzimy niżej zaprezentowane miejsca. W rzeczy samej, jeśli zarezerwujemy wycieczkę na wyłączność, trasę można dowolnie modyfikować. Co ważne, w przypadku tej wycieczki start i zakończenie zawsze mają miejsce w porcie Mgarr na Gozo, wiec do tego miejsca należy się dostać samodzielnie (np. autobusem lub taksówką). Polacy nocujący na Gozo mogą liczyć na to, że kierowca odbierze ich na wycieczkę z każdego miejsca na wyspie. Co niezwykle istotne, kierowcy z Gozo  mają ogromną wiedzę na temat wyspy. Otrzymujemy mnóstwo maili z pochwałami dla kierowców od osób, które miały przyjemność spędzić z nimi dzień podczas wycieczki po wyspie Gozo.

➡ Kenuna Tower – punkt widokowy z szeroką panoramą dużej części wyspy.
➡ Nadur – kultowa, najstarsza piekarnia na Gozo.
➡ Tal Mixta Cave – niezwykła jaskinia z upajającym widokiem na Ramla Bay.
➡ Ramla Bay – największa piaszczysta plaża na Gozo.
➡ Xagħra (Ggantija Temples i Ta’ Kola Windmill – opcjonalnie).
➡ Wizyta w agrogospodarstwie Ta’ Mena Estate. Możliwość degustacji win.
➡ Marsalforn – stara rybacka wioska, aktualnie modny kurort.
➡ Salt pans – panwie solne – żelazny punkt każdej wycieczki.
➡ Wied il-Għasri – zjawiskowa dolina z piękną zatoczką.
➡ Wied il-Mielaħ – łuk skalny przypominający Azure Window.
➡ Ta’ Pinu – wizyta w bazylice.
➡ Dwejra (Fungus Rock, pozostałości po Azure Window, Inland Sea, Blue Hole).
➡ Victoria (Rabat) – stolica Gozo, spacer po cytadeli.
➡ Ta’ Cenc Cliffs – zachód słońca na klifach (zimą).
➡ Xewkija Rotunda – wizyta w kościele św. Jana Chrzciciela w Xewkija.
 
Podczas wycieczki po Gozo (odrębny tekst tutaj) zobaczymy na własne oczy między innymi te obrazki:

wycieczki objazdowe po Gozo

PODSUMOWANIE

 Kierowcy z Malty zabierają na swoje wycieczki maksymalnie 4 osoby. Może to być rodzina, grupa znajomych lub 4 zupełnie obce dla siebie osoby, które np. poznały się w hotelu lub na plaży. Kierowcy z Gozo mogą zabrać nawet 6 osób. Wycieczki dla większych grup wyceniane są indywidualnie.
Nie ma znaczenia, którą wyspę chcemy zobaczyć z polskim kierowcą. Kursują oni zarówno na Malcie jak i na Gozo.
Kierowcy są otwarci na wszelkie sugestie dotyczące planu zwiedzania. Jeśli chcemy zobaczyć jakieś niestandardowe miejsce – wystarczy to wcześniej zasygnalizować i wspólnie z kierowcą zmodyfikować plan zwiedzania.
Zwiedzamy wyspy własnym tempem bez oglądania się na innych, tracenia czasu ani pogoni za czasem.
Wycieczki po polsku po Malcie to duże udogodnienie dla osób, które nie władają językiem angielskim.
Nie ważne, czy nocujemy w hotelu czy prywatnym mieszkaniu. Kierowca przyjedzie pod wskazany adres na Malcie, a po wycieczce odwiezie nas pod same drzwi. Natomiast w przypadku wycieczki po Gozo zaczynamy i kończymy wycieczkę w Mgarr Harbour lub (jeśli nocujemy na Gozo) w każdym miejscu na wyspie Gozo.
Cena wycieczki po polsku jest bardzo przystępna. Nie znajdziemy tak spersonalizowanej usługi w podobnym standardzie i cenie. 
➡ Z roku na rok przybywa chętnych na prywatne wycieczki. Mnóstwo turystów pragnie zwiedzać we własnym tempie, bez oddechu współpasażerów na plecach. Takie osoby docenią wartość wycieczki z polskim kierowcą oraz jego pełną dyspozycyjność.

REKOMENDACJE

Pani Dorota Kruk, Dwie wycieczki (Malta + Gozo)

Dziękujemy Państwu za pomoc w zaplanowaniu zwiedzania Malty i Gozo. Nasz pobyt był bardzo krótki. Zdecydowaliśmy się na dwie wycieczki, które odbyły się dzień po dniu. Gozo jest zdecydowanie piękniejsze i bardziej klimatyczne niż Malta. Wyspy są zupełnie różne. Każdy powinien zobaczyć obydwie, aby móc je w ogóle porównywać. Panowie przewodnicy spisali się na medal. Pan z Malty bardzo konkretny, szybki i praktyczny. Pan z Gozo z kolei to skarbnica wiedzy i ogromna klasa. Kto był z nim na wycieczce, ten na pewno potwierdzi. Nie wiem jakim cudem zobaczyliśmy na obydwu wyspach tak wiele w tak krótkim czasie. Państwo są po prostu niesamowici! Rodzina planuje wakacje na Malcie, więc podpowiemy im gdzie rezerwować wycieczki. Łączymy pozdrowienia. D. i A.

Pan Michał Łazanowski, Wycieczka po Gozo

Gozo to była uczta dla ciała, ducha, oczu i totalny odjazd (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Do hotelu wróciliśmy tak mocno zmęczeni (12.000 KROKÓW), ale szczęśliwi, że aż żal, że tak szybko ten dzień minął. Pan Przewodnik był rewelacyjny, cudownie opowiadał i posiadał tak wielką wiedzę na temat wyspy, którą zwiedzaliśmy, że na pewno następnym razem, jak do Was przylecimy, będziemy chcieli, aby znów nas obwoził po zakamarkach GOZO. Ponadto zaoferował nam podróż wygodnym samochodem, w którym czuliśmy się komfortowo i bezpiecznie. Przepraszamy tylko, że troszkę nabrudziliśmy butami 🙂 Po prostu – wrażenia po dniu spędzonym na Gozo to eksplozja radości i szczęścia. Brak słów, by nachwalić się takiego przewodnika. Będziemy Państwa wszystkim polecać. 

Pani Stanisława Kasprzyk, Dwie wycieczki (Malta + Gozo)

Drodzy państwo, proszę przyjąć moje skromne, niemniej jednak szczere wyrazy uznania dla państwa profesjonalizmu i niecodziennego zaangażowania. Wraz z rodziną wybraliśmy się na opisywane przez państwa wycieczki po Malcie i Gozo. Do dziś wspominamy je z wielkim sentymentem. Obydwa dni były doskonale zaplanowane i kapitalnie zrealizowane. Zwiedziliśmy najważniejsze zabytki na obu wyspach oraz zobaczyliśmy piękne krajobrazy i punkty widokowe, o których wcześniej czytaliśmy w państwa przewodnikach. Kłaniamy się i uprzejmie dziękujemy za wsparcie i perfekcyjne wycieczki. 

ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ TERAZ

Wypełnij i wyślij formularz kontaktowy.
Napisz kiedy planujesz pobyt na Malcie.
Sprawdzimy kalendarze kierowców i zarezerwujemy dla Ciebie
wybrany dzień, o ile będzie jeszcze wolny! 
Podanie numeru telefonu ułatwi szybki kontakt w przypadku rezerwacji na last minute. 

FORMULARZ KONTAKTOWY

***

    Polityka Prywatności

    ZAINTERESOWAŁ CIĘ TEN ARTYKUŁ?
    ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI W KOMENTARZACH.
    SPODOBAŁ CI SIĘ TEN TEKST?
    UDOSTĘPNIAJ GO DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”.