fbpx

BAJKOWY REJS NA COMINO

Tani rejs na Comino

1. Relacjonujemy fantastyczny (i bardzo tani) rejs kolorowym i komfortowym katamaranem na Comino. Rezerwacje na miejscu i na ostatnią chwilę są praktycznie niemożliwe!
2. Polecamy rejs rodzinom z małymi dziećmi, osobom, które nie umieją pływać, turystom podróżującym budżetowo oraz młodzieży.
3. Katamaran posiada szklaną komorę przez którą można obserwować podwodne krajobrazy, a na pokładzie czuwa sympatyczna właścicielka Stephanie, która przygotowała dla Czytelników bloga maltaigozo.pl PROMOTIONAL CODE kod rabatowy: MALTAIGOZO dający 15% zniżki od regularnych cen. Dzięki temu wycieczkę można kupić najtaniej, jak się tylko da 🙂 Rezerwacji z kodem rabatowym dokonujemy na stronie Organizatora: TUTAJ.
4. Ci, którzy nie radzą sobie z rezerwacjami online i nie znają j. angielskiego mogą skorzystać z naszego wsparcia podczas rezerwacji rejsu katamaranem. W tym celu prosimy o kontakt mailowy na adres: maltaigozo@gmail.com

REJS NA COMINO – KTÓRY WYBRAĆ?

rejs na comino

Doświadczenie uczy nas, że jeśli na Malcie całodniowy rejs na Comino kosztuje mniej niż 20 EUR za osobę to warto się kilka razy zastanowić zanim kupimy bilety na wycieczkę, ponieważ standard i poziom obsługi będą niemal zawsze adekwatne do ceny, czyli bardzo bardzo niskie.

Z myślą o naszych Czytelnikach wybraliśmy się kiedyś na takie tanie rejsy, ale pod każdym względem rozczarowały nas tak bardzo, że postanowiliśmy nawet o nich nie wspominać na naszej stronie, aby nikt z Rodaków nie nabrał się na iluzję całodniowego rejsu z opcją All Inlcusive na śmierdzącym promie pełnym pijaków i amatorów złudnej oszczędności. 

Nie dziwi więc, że pewnego słonecznego, sierpniowego dnia z silną i uzasadnioną obawą wybraliśmy się zupełnie incognito na całodniowy rejs na Comino organizowany przez Sea Adventure. Katamaran wpadł nam w oko podczas naszych rejsów do Blue Lagoon.

Zauważyliśmy, że ludzie bardzo dobrze się bawią na tej łodzi i chyba też trochę zaczarowały nas kolory katamaranu oraz zjeżdżalnie i oszklony pokład, z którego można obserwować dno morskie. Postanowiliśmy, że zabierzemy sprzęt i popłyniemy w rejs z Sea Adventure, a jeśli nam się nie spodoba to zwyczajnie opuścimy wycieczkę wcześniej, tak jak to już robiliśmy w kilku beznadziejnych przypadkach.

Katamaran mieści nawet 200 osób. W wysokim sezonie rejsy odbywają się w pełnym obłożeniu, a rezerwacja na ostatnia chwilę jest właściwie niemożliwa. Warto więc zadbać o rezerwację miejsc nawet na kilka tygodni wcześniej.

NIEDROGO I PRZYZWOICIE

Nie spodziewaliśmy się w żadnym, nawet najbardziej optymistycznym scenariuszu, że nasze wrażenia z rejsu będą tak pozytywne, i że będziemy musieli napisać o tym rejsie tyle dobrych słów. Zapewne wielu zadaje sobie teraz pytanie: Jak to jest możliwe, że z tylu ofert tanich rejsów tylko katamaran Sea Adventure zasługuje na naszą rekomendację?

Odpowiedź jest prosta! To jest jedyny rejs tak dużą jednostką (i jeśli wierzyć kapitanowi wartą 3 mln €), w czasie którego właściciele znajdują się przez cały czas na pokładzie, dzięki czemu na bieżąco reagują na potrzeby i wyszukane życzenia pasażerów. To jednak nie wszystko. Kluczem do sukcesu tego rejsu jest bez wątpienia Stephanie – właścicielka katamaranu, która wraz z mężem (kapitanem tej łodzi) oraz trójką małych dzieci, każdego dnia wypływa na Comino i sprawnie organizuje turystom jeden z ich najpiękniejszych dni na wyspach.

Stephanie jest świetną organizatorką i troskliwą mamą, co docenią inne mamy wybierające się ze swoimi pociechami na ten rejs. Skoro Stephanie całe dnie spędza z dziećmi na katamaranie to naturalne, że w trosce o wygodę i bezpieczeństwo łódź jest dostosowana do potrzeb rodzin z dziećmi. Przewijaki, kąciki zabaw, oszklona komora pod pokładem – to tylko niektóre udogodnienia. Ponadto Stephanie jest bardzo towarzyska i pomocna.

Przez cały czas rejsu korzysta z mikrofonu bezprzewodowego, dzięki czemu na bieżąco komentuje trasę i mijane atrakcje. Służy także pomocą podczas robienia zdjęć turystom, gdy katamaran podpływa do jaskiń, a także wtedy, gdy trzeba zrobić pamiątkowe, rodzinne zdjęcie z wakacji. Turyści czują się zaopiekowani i bezpieczni. Stąd te dobre humory i wesoła atmosfera na katamaranie, czego bardzo trudno się dopatrzyć na pokładzie innych, tanich wycieczek. Po raz kolejny obserwujemy, że małe rodzinne firmy serwują na Malcie i Gozo absolutnie najlepszy standard. Chcielibyśmy częściej móc pisać o tanich maltańskich wycieczkach z podobnym entuzjazmem.

DLA KOGO REJS NA COMINO KATAMARANEM?

Przeanalizowaliśmy wszystkie walory rejsu i uważamy, że ta wycieczka najbardziej przypadnie do gustu następującym typom turystów:
➡ Rodziny z małymi dziećmi i niemowlętami.
➡ Osoby, które nie potrafią pływać, a pragną w kulturalnym towarzystwie wybrać się na Comino i bezpiecznie zejść na brzeg.
➡ Osoby, które nie nurkują, ale są ciekawe jak wygląda podwodny krajobraz widziany z oszklonej komory znajdującej się pod pokładem.
➡ Młodzież dysponująca ograniczonym, niewielkim budżetem i ogromnym apetytem na morską przygodę i nowe znajomości.
➡ Turyści podróżujący budżetowo, którzy chcą mieć pewność, że nie wyrzucą pieniędzy w błoto.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Ile Kosztuje Całodniowy Rejs „COMINO & SEACAVES?
Dorośli: Cena regularna: 30€ Z naszym rabatem: 25,50€. 
Dzieci (2-9 lat): Cena regularna: 25€ Z naszym rabatem: 21,25
Niemowlęta (12-23 mc): Cena regularna: 20€ Z naszym rabatem: 17
Dzieci poniżej 21 roku życia: bezpłatnie

Gdzie Dokonać Rezerwacji?
Zarezerwuj wycieczkę bezpośrednio u organizatora  TUTAJ – KLIK

lub skontaktuj się z nami mailowo: maltaigozo@gmail.com – zarezerwujemy rejs dla Ciebie.

Jak Obniżyć Cenę Rejsu o 15%?
Wystarczy podczas rezerwacji rejsu na stronie organizatora
wykorzystać promocyjny PROMOTIONAL CODE, który brzmi: MALTAIGOZO
Wpisuje się go w podsumowaniu rezerwacji.

W Które Dni Odbywa Się Rejs Katamaranem
Rejs odbywa się przez cały rok w każdy dzień (jeżeli warunki pogodowe pozwalają)

Dlaczego Warto Zarezerwować Wycieczkę Jeszcze Przed Wylotem?
Rejs jest najlepszą propozycją w tej cenie, a wszystko co dobre na Malcie wymaga uprzedniej rezerwacji. W przeciwnym razie może zabraknąć dla nas miejsc. W razie niepogody (gdy rejs zostanie odwołany) organizator niezwłocznie zwraca cały wpłacony depozyt.

***

SKĄD ODPŁYWA KATAMARAN?

Katamaran Sea Adventure odpływa zawsze z Bugibba Jetty, który zaznaczyliśmy na mapie czerwonym znacznikiem. Wielu Polaków nocuje podczas wakacji na Malcie na północy wyspy, co jest dodatkowym atutem, ponieważ z takich lokalizacji jak San Pawl, Xemxija, Qawra czy Bugibba będzie można przyjść w miejsce, z którego odpływa katamaran spacerem wzdłuż promenady. Ci, którzy nocują w innych miejscowościach mogą dojechać do mariny następującymi liniami: Z St. Julian’s linią 212 (ok. 25 minut), z Sliema linią 212 (ok. 40 minut), z Valletty linią 45 lub 31 (ok. 55 minut), z Mellieha linią 221 (ok. 20 minut), z Manikaty linią 44 (ok. 20 minut), z Mosta linią 42 (ok. 30 minut).

Organizatorka oferuje również transfer, więc jeżeli nie interesuje nas podróżowanie komunikacją publiczną to za dodatkową opłatą możemy zarezerwować sobie indywidualny transport, który dowiezie nas z dowolnego miejsca na wyspie do miejsca startu rejsu. Transfer z miejscowości Qawra, Bugibba, St. Paul’s Bay oraz Xemxija jest bezpłatny. Rezerwujemy go za pośrednictwem formularza rezerwacji rejsu. 

HARMONOGRAM REJSU

Bardzo ważne jest, aby sprawdzić w potwierdzeniu mailowym otrzymanym od Organizatora, o której godzinie rozpoczyna się rejs.

Zimą katamaran wypływa o 10:30, natomiast latem o 9:30, a nawet o 9:00! Należy więc uważnie sprawdzić godzinę startu wycieczki i pojawić się w punkcie startu nawet godzinę wcześniej, a najpóźniej 30 minut przed startem.

Musimy więc pamiętać, aby pojawić się w Bugibba Jetty punktualnie oraz pilnować czasu na Comino i nie spóźnić się na powrót. Trzeba pamiętać także, że program wycieczki może się różnić od ramowego, zaprezentowanego kilka zdań wyżej w zależności od pory roku i związanych z tym warunków pogodowych. Raczej nie należy się spodziewać, że katamaran podpłynie blisko do jaskiń, jeżeli wieje zbyt silny wiatr, ponieważ to zagraża bezpieczeństwu pasażerów.

Zdarzyć się również może, że razem z nami popłyną pasażerowie, dla których rejs jest jednym z etapów transferu na Gozo. Wówczas uważnie słuchajmy komunikatów podawanych przez megafon, bowiem po pierwszym przybiciu do Blue Lagoon będziemy mogli wysiąść na ląd na Comino lub bonusowo przepłynąć się na Gozo wraz z turystami, którzy tam płyną (z tym, że osoby z niebieskimi opaskami nie mają możliwości wysiadania w porcie Mgarr, a jedynie zobaczenia portu z pokładu katamaranu).

Cała przejażdżka z Comino na Gozo i z powrotem trwa około 40 minut. Innymi słowy, jeżeli na pokładzie zauważymy osoby z żółtymi opaskami to oznacza, że katamaran płynie także na Gozo, natomiast my decydujemy czy płyniemy na Gozo czy ten czas spędzamy beztrosko na Comino. Katamaran na pewno po nas wróci i będzie do naszej dyspozycji.

UDOGODNIENIA NA KATAMARANIE

Być może trudno to sobie wyobrazić, ale niektóre łodzie zabierające turystów na tanie rejsy nie maja nawet toalety… Tutaj nie trzeba się martwić o tak podstawowe elementy wyposażenia, ponieważ katamaran posiada szereg udogodnień, a najbardziej interesujące z nich to: kącik zabaw dla dzieci, prysznice, przewijaki, oszklona komora pod pokładem, z której można obserwować podwodne krajobrazy, możliwość wypożyczenia masek snorkelingowych, komfortowe drabinki, zjeżdżalnie, taras do opalania na najwyższym piętrze, platforma do skoków, udogodnienia dla osób poruszających się na wózku, bufet ze świeżymi  przekąskami, skrytki na wartościowe rzeczy, krzesełka do karmienia dzieci, klimatyzacja, możliwość kupienia orzeźwiających lodów, wyposażona w mikrofon Stephanie dbająca o merytoryczny komentarz i wiele więcej.

REJS NA COMINO KATAMARANEM

PROGRAM REJSU

Tuż po wypłynięciu z mariny Bugibba Jetty popłynęliśmy nietypowym szlakiem mijając bardzo blisko Wyspy Św. Pawła, co zresztą widać na zdjęciach załączonych do niniejszej relacji. Stephanie oczywiście poinformowała turystów gdzie są i co widzą, podobnie jak na każdym innym etapie wycieczki. Następnie udaliśmy się na Comino do najpiękniejszych zatok: Blue Lagoon oraz Crystal Lagoon.

Te osoby, które zapragnęły zejść na ląd na Comino oczywiście mogły to zrobić i cały czas spędzić na pieszych wędrówkach po wyspie lub opalaniu się/pływaniu/snorkelingu, ale byli i tacy, którzy docenili udogodnienia katamaranu i w ogóle nie schodzili na ląd oddając się rozkoszom pływania tuż przy łodzi oraz opalania na wygodnych miękkich materacach, natomiast gdy chcieli się schronić przed słońcem to na pokładzie mieli pod dostatkiem cienia, co jest na Comino towarem reglamentowanym.

Były również i takie osoby, które chętnie korzystały z pływania w ciepłej wodzie pod katamaranem, unikając jednocześnie dużego nasłonecznienia i rozkoszując się bajecznymi wodami wyspy. Resztę niech dopowiedzą zdjęcia. 

REJS DO BLUE LAGOONPODWODNE SAFARI

Pod pokładem katamaranu znajduje się oszklona komora, z której podczas trwania rejsu można obserwować wszystko to, co dzieje się pod wodą. Dzieci będą zachwycone, a również wielu dorosłych doceni to udogodnienie, szczególnie zaś te osoby, które nie pływają i w związku z tym nie mają takich możliwości obserwowania podwodnego świata Malty, jak choćby miłośnicy snorkelingu.

Ciekawostką jest to, że z oszklonej komory zobaczymy również wrak statku P31 w okolicach Comino oraz farmę tuńczyków, zatem widoki będą naprawdę imponujące.

REJS NA COMINO

ZALETY REJSU KATAMARANEM

Indywidualne podejście Stephanie oraz jej postawa, że wszystko jest możliwe budują ciepłą atmosferę podczas rejsu. Trudno tego nie dostrzec. Można by rzecz, że na katamaranie panuje wręcz rodzinna atmosfera, wszyscy są dla siebie uprzejmi, pomagają sobie, uśmiechają się, są serdeczni. Po prostu udziela się ludziom atmosfera, którą tworzy Stephanie i jej zespół. Na pewno duży wpływ na to wszystko ma stan techniczny katamaranu, ponieważ jest to nowa jednostka, bezpieczna i szybka. W każdym kącie pachnie nowością i świeżością.

Przekąski w bufecie są proste, ale smaczne, czysto podane i tanie. Wizytówką tego jak naprawdę jest, co szczególnie docenią rodzice, są uśmiechnięte buzie dzieciaków, które nie mogą oderwać oczu od ryb pływających pod katamaranem. Właściciele bardzo się starają, aby turyści spędzili ten czas w sposób wyjątkowy i mieli wiele niezapomnianych wrażeń, co przejawia się w różnych detalach, na przykład katamaran cumowany jest na Comino w jednym z najlepszych miejsc z bardzo dogodnym wejściem i zejściem na pokład tuż przy piaszczystych zatoczkach.

Rodziny z dziećmi i osoby starsze docenią ten, jakże istotny szczegół, zwłaszcza latem. Gdy chcemy wziąć porządny prysznic po kąpieli w morzu, to nie robimy tego na oczach wszystkich, tak jak to jest na innych łodziach, (o ile w ogóle to jest możliwe). Tutaj do dyspozycji mamy zamknietą kabinę prysznicową jak w dobrym hotelu. Kobiety na pewno będą zadowolone z tego udogodnienia. Poprosiliśmy przypadkowych turystów o zapozowanie i jak widać nie sprawiło im to żadnego problemu, wręcz chyba nawet dobrze się bawili:-)
KATAMARAN NA COMINOBędąc na tej wycieczce nie odnosi się wrażenia, że ktoś patrzy na zegarek, czy pogania turystów. Dzięki doskonałej organizacji można poczuć prawdziwy klimat południowej siesty i totalnego chilloutu. Ogromne wrażenie robiło na turystach również to, że w gruncie rzeczy bardzo duży katamaran podpływał tak blisko jaskiń, że można było ich dotknąć, co oczywiście jest wynikiem wielu lat praktyki kapitana Sea Adventure – Jonathana. Zupełnie powaliła nas postawa Stephanie, która po ciężkim dniu pracy okraszonym krótkimi przerwami wykorzystywanymi na przewijanie i karmienie własnego dziecka zeszła na ląd z turystami i każdemu uścisnęła dłoń na pożegnanie, czego nie widzieliśmy dotąd na żadnej innej wycieczce. 

KATAMARAN Z BUGIBBA

JASKINIE I GROTY

Stephanie dba o to, aby podpływać możliwie najbliżej ciekawych miejsc, między innymi do jaskiń. Tam turyści pozują do pamiątkowych zdjęć. Zwiedzanie jaskiń zawsze wywołuje sporo emocji. Niżej prezentujemy kilka zdjęć z tej części wycieczki. Widać na nich Stephanie pełniącą funkcję pokładowego fotografa. Skąd ona ma tyle energii? Jaskinie, które zobaczymy to: Smugglers, Coral, Comino, Popeye, Counte of Mounte Cristo i Santa Maria.

BUFET NA POKŁADZIE

Gdy w trakcie rejsu lub podczas postoju na Comino dopadnie nas głód lub pragnienie możemy zaopatrzyć się w pokładowym bufecie. To, co zwraca uwagę to czystość. Menu jest typowo barowe, czyli snacki, słodycze, lody, zimne i gorące napoje, w tym także orzeźwiające piwo i mocniejsze alkohole. Jeżeli to nie wystarczy to na Comino wybór będzie nieco większy, ale menu wszędzie bardzo zbliżone. Zdjęcie menu wraz z cenami zamieściliśmy w poniższym kolażu.

REJS KATAMARANEM MALTA

SPEED BOAT

Superszybka przejażdżka łodzią speed boat to kolejna niesamowita atrakcja, którą można zarezerwować jako dodatek do rejsu. Zwykle motorówki speed boat zabierają na pokład ok. 30 osób i wyruszają w mega szybki rejs dookoła Comino. Łodzie speed boat robią na Comino ogromne wrażenie. Ci, którzy zdecydują się na taką przejażdżkę zapamiętają ją na długo. Zabawa trwa ok. 20 minut, ale przy prędkości, którą osiąga speed boat to wystarczająco długo, aby poczuć wiatr we włosach i wzbudzić zazdrość innych plażowiczów. Koszt to 10€ od osoby. Rezerwacji dokonuje się za pośrednictwem tego samego formularza. Atrakcja jest warta swojej ceny. Jeśli mamy kamerkę – zabierzmy ją koniecznie ze sobą.

ZAREZERWUJ TANIEJ – ODBIERZ RABAT 15%

Wystarczy zarezerwować wycieczkę bezpośrednio u organizatora TUTAJ – KLIK i podczas rezerwacji rejsu wykorzystać promocyjny CODE, który brzmi: MALTAIGOZO Wpisuje się go w podsumowaniu rezerwacji. W kolejnych polach formularza wybieramy datę wycieczki (aczkolwiek nie jest ona wiążąca i w razie niepogody, gdyby organizator odwołał wycieczkę, niezwłocznie zwróci na nasze konto całą kwotę). Następnie określamy liczbę dorosłych, dzieci i niemowląt, wybieramy darmowy lub płatny transfer, podajemy nazwę hotelu lub adres, pod którym się zatrzymaliśmy.

Opcjonalnie rezerwujemy również Speed Boat (dla całej rodziny lub tylko dla chętnych) i klikamy w przycisk BUY NOW. Na kolejnej stronie rezerwacji u góry znajdziemy pole do wpisania promocyjnego COUPONU i uzupełnimy pozostałe wymagane pola, aby w ostatnim etapie rezerwacji dokonać rezerwacji. Pamiętajmy, że rabat w wysokości 15% przysługuje tylko na wycieczkę a nie na płatny transfer lub dodatkowe wycieczki, jak Speed Boat. 

Gdybyśmy mieli coś zmienić, a zawsze można coś zmienić to dopracowalibyśmy jeszcze trzy kwestie. Po pierwsze kuchnia, którą bardziej byśmy zróżnicowali, np. poszerzając menu o dania wegetariańskie, bezglutenowe, wegańskie czy choćby lokalne. Druga rzecz to muzyka. Na tarasie do opalania było tak bajkowo, że do pełni szczęścia brakowało nam tylko jednej rzeczy, gdzieś tam w tle, delikatnie sączącej się relaksującej muzyki. Trzecia kwestia to kapitan, który posiada ogromną wiedzę na temat żeglarstwa, wraków i podwodnego świata, ale można odnieść wrażenie, że pozostał nieco w cieniu uroku i zdolności Stephanie. Jonathan to bardzo nieśmiały, aczkolwiek miły i sympatyczny człowiek, który może nam dużo interesujących rzeczy opowiedzieć, ale tylko wtedy, gdy sami się do niego udamy do miejsca, w którym zwykle dzierży koło sterowe i utniemy sobie pogawędkę. Zdecydowanie potencjał kapitana spróbowalibyśmy lepiej zagospodarować.

ZAINTERESOWAŁ CIĘ TEN ARTYKUŁ?
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI W KOMENTARZACH.
SPODOBAŁ CI SIĘ TEN TEKST?
UDOSTĘPNIAJ GO DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇