fbpx

TOP 5 MUST SEE COMINO

Blue Lagoon

TOP 5 MUST SEE COMINO
CO WARTO ZOBACZYĆ NA COMINO

#1 Blue Lagoon i Crystal Lagoon

Błękitna i Kryształowa Laguna to najbardziej popularne zatoki nie tylko na Comino, lecz także na Malcie. Turyści są pod ogromnym wrażeniem koloru wody w zatokach oraz podwodnych krajobrazów, które umilają snorkeling.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Kimberley | Reisblogger 🌍👩🏼‍💻 (@justgoglobal)

#2 Formacje skalne

Comino słynie z jaskiń i grot odwiedzanych w czasie krótkich rejsów, podczas których można zobaczyć m.in. Elephant Rock, czyli skałę o kształcie słonia oraz The Roofles Cave – jedną z ciekawszych ukrytych jaskiń, która z powodzeniem może być prywatną skalistą mikroplażą.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Thies Janknecht (@thiesjanknecht)

#3 Fortyfikacje

Wieża św. Marii na Comino jest jedną z najdroższych spośród maltańskich wież strażniczych. Niektórzy mogą ją kojarzyć z filmu Hrabia Monte Christo. Powiewająca flaga oznacza, że wieża jest otwarta dla zwiedzających.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Jen (@jenrockstyle)

#4 Fauna i Flora

Nazwa wyspy wzięła się od kminku, który niegdyś uprawiano tu w dużych ilościach. Jego zapach daje się wyczuć na całej szerokości wyspy, którą zamieszkują m.in. niewielkich rozmiarów ropuchy maltańskie, szpaki, dzierzby i jaszczurki. Stałym elementem krajobrazu są także maltańskie pszczoły miodne. Najczęściej spotykanym przedstawicielem tutejszej fauny są bez wątpienia meduzy.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Patrick Pfüller (@patrickpfueller)

#5 Comino Chapel

Jedyna na wyspie kaplica pw. Powrotu Świętej Rodziny z Egiptu z zewnątrz nie zachęca do odwiedzin, ale neogotycki styl wykończenia wnętrz zaskoczy każdego, kto przekroczy jej progi. Dobrą okazją do odwiedzin może być sierpniowa festa.

WEJDŹ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZESTAWIEŃ TOP 5
SPODOBAŁO CI SIĘ TO ZESTAWIENIE?
UDOSTĘPNIAJ JE DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇