fbpx

TOP 5 MUST SEE THREE CITIES

Three Cities

TOP 5 MUST SEE THREE CITIES
CO WARTO ZOBACZYĆ W THREE CITIES MALTA

#1 Gardjola Gardens

Na samym końcu półwyspu Senglea znajduje się Gardjola Gardens a w nim Vedette Point z charakterystycznym „Okiem i Uchem“ symbolizującymi czujność obrońców Malty. Z wartowni roztacza się fantastyczny widok na Wielki Port oraz Vallettę. W trakcie spaceru do ogrodu miniemy wiele urokliwych uliczek.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez AleX_TOwiNSZ (@alex_towinsz_photography)

#2 Muzeum Morskie

Na terenie starych doków w budynku dawnej piekarni zaopatrującej marynarkę znajduje sie dziś Muzeum Morskie w Vittoriosie. Obejrzymy w nim kolekcje modeli statków oraz pamiątki i zabytki związane z marynistyką, w tym także kotwice znalezione u brzegów Malty w czasach, w których według przekazów rozbił się tutaj św. Paweł.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Malta Traveller (@malta_traveller)

#3 Bir Mula Heritage

Ten zabytkowy dom i muzeum w Bormla pozwala na podróż w czasie przez maltańskie domostwa widziane na przestrzeni wieków począwszy od czasów rzymskich, przez średniowiecze, aż po XVII wiek. Z historią domu wiąże się wiele legend, o których najlepiej usłyszeć na miejscu.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Bir Mula Heritage (@birmulamuseum)

#4 Pałac Inkwizytora

Usytuowany przy Placu Zwycięstwa w Vittoriosie XVI-wieczny budynek był siedzibą Świętego Oficjum, a także sądów cywilnych zakonu i więzieniem. Tu, w bogato zdobionych wnętrzach walczono z herezją i chroniono wiarę katolicką. Warto odwiedzić też salę sądową z niskim wejściem i labiryntem cel pod podłogą.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Ian Peter (@ianpeterb)

#5 Fort St. Angelo

To arcydzieło architektury militarnej było w czasach tureckiego Wielkiego Oblężenia główną kwaterą dowodzenia kawalerów maltańskich, z kolei w czasie II wojny światowej fort był główną siedzibą śródziemnomorskiej floty Wielkiej Brytanii i celem wielu ataków.


WEJDŹ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZESTAWIEŃ TOP 5
SPODOBAŁO CI SIĘ TO ZESTAWIENIE?
UDOSTĘPNIAJ JE DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇