fbpx

GOZO SIGHTSEEING HOP ON HOP OFF

1. Zielone autobusy piętrowe Gozo Sightseeing to bardzo popularny sposób zwiedzania Gozo.
2. Relacjonujemy objazdówkę zielonym autobusem Gozo Sightseeing (Gozobusem).
3. Czytelnicy bloga maltaigozo.pl mogą skorzystać z rabatu -15% na tę wycieczkę. Wystarczy podczas rezerwacji online na stronie hellomaltatours wykorzystać promo code: maltaigozoautobusy turystyczne gozo

ZIELONY GOZOBUS GOZO SIGHTSEEING HOHO 

Najpopularniejszą (i najtańszą) formą zwiedzania Gozo są piętrowe autobusy Gozo Sightseeing Hop On Hop Off. Podczas jednej z pierwszych wizyt na Gozo skorzystaliśmy z oferty zwiedzania wyspy piętrowym autobusem i dziś pragniemy podzielić się naszymi wrażeniami z tej wycieczki.

Widok Gozo z otwartego autobusu piętrowego jest niepowtarzalny i nieporównywalny z niczym innym. Przekona się o tym każdy, kto zasiądzie na najwyższym piętrze i z tego poziomu będzie podziwiał mijane atrakcje, szczególnie zaś te naturalne. Bez wątpienia najlepsze miejsca znajdują się właśnie na dachu i tam polecamy się wygodnie usadowić. W trakcie jazdy mamy możliwość odsłuchania komentarzy nagranych również w j. polskim, dzięki czemu dokładnie wiemy dokąd w danej chwili jedziemy i dlaczego warto zatrzymać się lub wysiąść na kolejnym przystanku.

wycieczka autobusem gozoWszystkie zawarte w programie wycieczki punkty posiadają opis audio w j. polskim, zatem nawet bez znajomości języka angielskiego świetnie sobie poradzimy. Tuż przy wejściu do autobusu i okazaniu biletu otrzymamy od kierowcy słuchawki, które przez cały dzień nosimy ze sobą i podczas jazdy autobusem podpinamy się do systemu audio, w którym odsłuchujemy nagrane przez polskiego lektora komentarze do każdej atrakcji.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Ile Kosztuje Całodniowa Wycieczka Zielonym Gozobusem?
Dorośli: Cena regularna: 20€ Z naszym rabatem: 17€. 
Dzieci (5-15 lat): Cena regularna: 13€ Z naszym rabatem: 11,05€ . 
Dzieci poniżej 5 roku życia bezpłatnie

Gdzie Można Zarezerwować Wycieczkę?
Zarezerwuj wycieczkę bezpośrednio u organizatora na stronie hellomaltatours

Jak Obniżyć Cenę Wycieczki o 15%?
Wystarczy podczas rezerwacji rejsu na stronie organizatora
wykorzystać promocyjny PROMO CODE, który brzmi: MALTAIGOZO
Wpisuje się go w okienku rezerwacji w rozwijanym polu Promo Code
(znajdującym się tuż nad przyciskiem CHECK AVABILITY)

Czy Można Zmienić Datę Zarezerwowanej Online Wycieczki?
Tak. Bilety z rabatem 15% zakupione online możemy przebukować
na każdy inny termin (u kierowcy autobusu)

•••
GOZO SIGHTSEEING

JAK ZWIEDZAĆ GOZO AUTOBUSEM HOHO?

Zasady są proste. Wsiadamy do autobusu w dowolnym momencie i wysiadamy gdzie chcemy i kiedy chcemy. Nasz bilet jest ważny cały dzień. W tym czasie przemieszczamy się po wyspie zgodnie z planem wytyczonym na mapie i odwiedzamy rekomendowane przez organizatora atrakcje. Decydując się na zwiedzanie Gozo piętrowym autobusem powinniśmy zaplanować sobie tę wycieczkę. Jeśli zdecydujemy się na pozostanie w autobusie przez całą podróż, w ciągu trzech godzin przemierzymy całą trasę.

AUTOBUSY ZIELONE GOZO

Gdy zdecydujemy się w którymś miejscu zostać dłużej, niż 5 minut powinniśmy liczyć się z tym, że kolejny autobus przyjedzie po nas za ok. 45 minut. Łatwo policzyć, że gdy zaczniemy wycieczkę pierwszym kursem o 9:40 w Mgarr na Gozo, to zakładając, że wrócimy do portu ostatnim autobusem – możemy zatrzymać się na dłużej (45 minut) w sześciu miejscach. To całkiem sporo. Ostatni kurs Gozobusa zaczyna się o godz. 15:00 i kończy o 17:40 w porcie Mgarr na Gozo, skąd turyści mogą odpłynąć na Maltę. Transfery z Cirkewwa odjeżdżają o godz. 16:15, 17:15 i 18:00. Aby zdążyć na ten transfer trzeba złapać promy o godz. (kolejno): 15:45, 16:30 i 17:15.

ZIELONE AUTOBUSY GOZO

PROGRAM WYCIECZKI

Wybierając wycieczkę Gozo Sightseeing HOHO Tour możemy odwiedzić następujące miejsca:

1. MĠARR – Główny port na Gozo.
2. RAMLA BAY – Popularna, największa na wyspie piaszczysta plaża z czerwonym piaskiem.
3. SAVINA CREATIVITY CENTRE – Jedna z rodzinnych firm produkująca regionalne przysmaki. Na miejscu można wziąć udział w płatnej degustacji oraz zrobić zakupy.
4. ĠGANTIJA TEMPLES – Jeden z najstarszych kompleksów świątynnych na świecie. W bliskiej okolicy znajduje się także TA’ KOLA WINDMILL – Jeden z nielicznych dobrze zachowanych młynów z XVIII w.
5. CALYPSO CAVE – Ruiny jaskini Calypso usytuowane tuż przy platformie widokowej na Ramla Bay.
6. MARSALFORN – Stary rybacki port. Dziś popularny turystyczny kurort. To odpowiednik maltańskiego Marsaxlokk. Tu warto zatrzymać się na obiad lub kolację.
7. VICTORIA BUS STATION– Stolica Gozo. Widok z murów Cytadeli jest imponujący. Tu wysiadamy, jeżeli mamy w planie wizytę w stolicy Gozo.
8. TA’ PINU SANCTUARY – Bazylika, w której wielu pielgrzymów wymodliło cudowne uzdrowienia. Liczne świadectwa tych cudów można oglądać w specjalnie wydzielonych salach.
9. TA’ DBIEGI CRAFTS VILLAGE – Wioska rzemiosła. Spotkamy tu miejscowych artystów, którzy oddają się swojej pasji w zlokalizowanych tu warsztatach. Na miejscu można przyglądać się pracy rzemieślników i kupić pamiątki.
10. DWEJRA – To najpopularniejsze miejsce na Gozo. Tu znajdują się Azure Window, Fungus Rock, Inland Sea, Blue Hole.
11. FONTANA – Wioska, w której znajduje się stara pralnia oraz centrum folkloru Fontana Cottage.
12. XLENDI – Piękna zatoka. W okolicy Il-Kantra – malownicza dolina oraz jaskinia Carolina Cave, mnóstwo knajpek i hoteli. To dobra baza dla tych, którzy lubią sporty wodne.
13. VICTORIA BUS STATION – Główny punkt komunikacyjny na Gozo. Stąd odjedziemy w każde miejsce na wyspie.
14. XEWKIJA – Rotundę w Xewkija widać niemal z każdego miejsca na wyspie. Mieszkańcy wsi ufundowali budowę kościoła z prywatnych funduszy. To ich wielka duma budząca powszechną zazdrość i zachwyt.

GOZO SIGHTSEEING AUTOBUSY

MAPA TRASY I ROZKŁAD JAZDYROZKŁAD JAZDY AUTOBUSY TURYSTYCZNE GOZO

TRANSFER NA WYCIECZKĘ

Gozobusy odjeżdżają z portu Mgarr na Gozo, co oznacza, że należy dostać się samodzielnie na wyspę Gozo, aby tam rozpocząć wycieczkę. Trzeba więc przetransportować się komunikacją publiczną lub własnym transportem do Cirkewwa, skąd promem (za darmo na tej trasie) płyniemy na Gozo, gdzie czeka na nas zielony autobus.

Organizator zapewnia także płatny transfer na linii Hotel-Cirkewwa Ferry i powrotny: Cirkewwa Ferry-Hotel. Transfer w dwie strony jest płatny (€8) i można go zarezerwować jako usługę dodatkową w formularzu rezerwacji tej wycieczki. Poza tym w drodze z Gozo na Maltę będzie trzeba kupić bilet na prom: €4,65 dla osoby dorosłej oraz €1.15 dla dziecka. Płynąc promem z Malty na Gozo nie musimy mieć biletu, ponieważ kasuje się je tylko w drodze powrotnej.

ZIELONY GOZOBUS

ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ TERAZ

Wystarczy wejść TUTAJ – KLIK, wypełnić kolejne pola formularza rezerwacyjnego i określić datę (lub zakres dat), liczbę dorosłych oraz dzieci, najechać kursorem na srebrne, w niektórych komputerach słabo widoczne pole PROMO CODE (znajdujące się tuż nad przyciskiem Check Availibility) i po rozwinięciu się pustego pola wpisać w nim promo code MALTAIGOZO (wielkość liter nie ma tu znaczenia). Tu na zdjęciach formularz rezerwacyjny przed i po wpisaniu promo code.

GOZOBUS RABATYGOZOZBUS PROMO CODE
Po wpisaniu kodu promocyjnego klikamy w Check Availibility i widzimy, że wszystkie ceny są dla nas niższe o 15%. Wybieramy właściwą wycieczkę oraz termin wycieczki i dokonujemy rezerwacji. Po opłaceniu rezerwacji dostaniemy na e-mail potwierdzenie, które należy wydrukować i zabrać ze sobą na wakacje.

PROGRAM WYCIECZKI PDF

PROGRAM GOZO SIGHTSEEINGPamiętajmy, że wszystkie bilety wstępu do muzeów (np. Ggantija Temples lub Ta’ Kola Windmill) są płatne. Bilety możemy kupić na miejscu w kasie. Na koniec zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z trasy Gozo Sightseeing.

ZAINTERESOWAŁ CIĘ TEN ARTYKUŁ?
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI W KOMENTARZACH.
SPODOBAŁ CI SIĘ TEN TEKST?
UDOSTĘPNIAJ GO DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇