fbpx

MALTA JEEP SAFARI OD A DO Z

1. Relacjonujemy całodniową wycieczkę Malta Jeep Safari.
2. Podczas safari odwiedzamy m.in. Marsaxlokk, Blue Grotto, Dingli Cliffs, Golden Bay i Popeye.
3. Czytelnicy bloga maltaigozo.pl mogą skorzystać z rabatu -15% na tę wycieczkę.

malta jeep safari DLA KOGO MALTA JEEP SAFARI 

Malta Jeep Safari to świetny pomysł na całodniową wycieczkę po Malcie, zwłaszcza jeśli mamy mało czasu, a chcemy dużo zobaczyć (i w tym miejscu w naturalny sposób wyklucza się transport publiczny). Faktem jest, że Malta jest mała i to jak się wydaje jest pułapką dla wielu turystów, szczególnie tych, którzy niczego wcześniej nie planują. Jakże często okazuje się, że po przyjeździe na Maltę doznajemy olśnienia, że owa mała wyspa już wcale nie jest taka mała w sensie komunikacyjnym. Nie ma tu autostrad, a dróg, które moglibyśmy nazwać czymś w rodzaju dróg szybkiego ruchu jest tyle, co kot napłakał. Do tego wszędobylski tłok, ścisk i korki (oczywiście apogeum występuje w wysokim sezonie).

Dla porównania: czas, w którym pokonujemy samochodem trasę z Warszawy do Radomia to porównywalny czas potrzebny do przejechania z jednego końca Malty na drugi, choć to tutaj jedynie ok. 30 km. Dość często zdarzają się kolizje, a zwyczaj tu panuje taki, że tak jak samochody się zderzyły, tak pozostają do czasu przyjazdu odpowiednich służb, co w praktyce gigantycznie wydłuża czas przemieszczania się po wyspie. Nam zdarzyła się taka sytuacja, że z Bugibba na lotnisko jechaliśmy 3h właśnie z powodu kolizji drogowej.

Dlaczego prezentujemy Malta Jeep Safari w ten dość nietypowy sposób? Otóż, dlatego, że kluczem do pełnego niezapomnianych wrażeń i kompletnego zwiedzenia Malty jest sprawna i szybka komunikacja, w tym taka, która uwzględnia trasy poza głównymi masowymi szlakami komunikacyjnymi, zwłaszcza zaś wtedy, gdy z nieba leje się żar, autobusy pękają w szwach a parkowanie wynajętym samochodem graniczy z cudem. I w tych okolicznościach po prostu nie ma lepszego wyboru, niż Malta Jeep Safari. 

WAŻNA AKTUALIZACJA 

W tym miejscu musimy dodać, że faktycznie wycieczki jeep safari były najlepszym sposobem na jednodniową objazdówkę, ale do czasu. W chwili pisania tego tekstu na wyspie nie działali jeszcze polscy organizatorzy wycieczek oferujący całodniowe wyprawy po Malcie i Gozo wygodnymi samochodami i minibusami. Porozumieliśmy się z tymi organizatorami i w efekcie powstały unikalne i bardzo bogate programy wycieczek realizowane wyłącznie dla naszych Czytelników. Polecamy więc zapoznanie się z TYM TEKSTEM o wycieczkach z polskimi lokalnymi przewodnikami. Programy są bezkonkurencyjne, natomiast ceny niezwykle przystępne, a nawet za niskie jak na standard i program, które się w tej cenie otrzymuje. Jeśli więc szukasz objazdówki o najlepszym stosunku jakości do ceny to kliknij powyższy link, natomiast Ci, którzy chcą pojeździć samochodami Maruti Suzuki Gipsy mogą czytać dalej.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Ile Kosztuje Malta Jeep Safari?
Dorośli: Cena regularna: 35€ Z naszym rabatem: 30€. 
Dzieci (5-15 lat): Cena regularna: 25€ Z naszym rabatem: 21€ . 
Dzieci poniżej 5 roku życia bezpłatnie

Co Dostajemy W Cenie Wycieczki?
W cenie wycieczki jest transfer w dwie strony na terenie Malty.

Gdzie Dokonać Rezerwacji?
Zarezerwuj wycieczkę bezpośrednio u organizatora na stronie hellomaltatours – KLIK

Jak Obniżyć Cenę Malta Jeep Safari o 15%?
Wystarczy podczas rezerwacji rejsu na stronie organizatora
wykorzystać promocyjny PROMO CODE, który brzmi: MALTAIGOZO
Wpisuje się go w okienku rezerwacji w rozwijanym polu Promo Code
(znajdującym się tuż nad przyciskiem CHECK AVABILITY)

W Które Dni Odbywa Się Wycieczka?
Rejs odbywa się przez cały rok w każdy dzień (jeżeli warunki pogodowe pozwalają)

•••

PROGRAM WYCIECZKI

1. Valletta, View of The Three Cities
2. Delimara, Peter’s Pool
3. Marsaxlokk (The Fishing Village)
4. Blue Grotto, Bypass Ħaġar Qim Temples
5. Dingli Cliffs, Buskett Gardens
6. Fomm ir-Riħ, Golden Bay
7. Popeye Village
8. Selmun Palace

W powyższym programie Malta Jeep Safari brakuje starej stolicy Malty – Mdiny, która mimo, iż nie widnieje na tej liście, to w praktyce jest na trasie wycieczki i podczas naszego trzykrotnego udziału w Malta Jeep Safari zawsze dostawaliśmy 45 minut na zwiedzanie Mdiny. Najprawdopodobniej w zamian za punkt drugi, który zdaje się być opcjonalny. Co istotne, na Malcie i Gozo bardzo często używa się określenia „jeep safari” na wycieczki, które odbywają się samochodami Maruti Suzuki Gipsy, czyli mającymi niewiele wspólnego z jeepami.

Standardem jest to, że w tych samochodach siedzi się na drewnianych ławeczkach bez pasów, więc prosimy wziąć to pod uwagę podczas ewentualnej rezerwacji. Samochody poruszają się szybko, a pasażerowie trzymają się różnych poręczy. Nie polecamy jazdy tymi samochodami osobom mającym problemy z kręgosłupem lub nerkami. Takie uwagi zgłaszali nam Czytelnicy, więc sygnalizujemy je.

TRANSFER NA WYCIECZKĘ

W cenie wycieczki mamy zagwarantowany transfer na wycieczkę i z powrotem na terenie Malty, zatem podczas rezerwacji Malta Jeep Safari określamy miejsce pick-up, czyli wybieramy z rozwijanej listy nazwę hotelu, w którym stacjonujemy lub, jeżeli system na to pozwala inne miejsce, na przykład kościół w dowolnej miejscowości. W potwierdzeniu rezerwacji, które dostaniemy na e-mail, otrzymamy informację o godzinie transferu z wybranej przez nas lokalizacji, więc wszystko powinno być jasne. Osoby, które nocują na Gozo powinny samodzielnie dostać się na Maltę do portu Cirkewwa Ferry, gdzie o określonej w potwierdzeniu rezerwacji porze rozpocznie się wycieczka.

My zawsze korzystaliśmy z transferu z Cirkewwa Ferry. Nigdy nie czekaliśmy na kierowców, ponieważ zjawiali się przed czasem. W razie gdyby transfer miał opóźnienie, przyczyną mogą być korki lub beztroska innych turystów, którzy gdzieś na trasie kazali na siebie za długo czekać, co spowodowało opóźnienie. Zamiast się domyślać dlaczego nasz transfer nie pojawia się pod hotelem punktualnie, najlepiej zadzwonić do organizatora. Numery kontaktowe znajdziemy na wydrukowanym potwierdzeniu rezerwacji.

ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ TERAZ

Wystarczy wejść TUTAJ – KLIK, wypełnić kolejne pola formularza rezerwacyjnego i określić datę (lub zakres dat), liczbę dorosłych oraz dzieci, najechać kursorem na srebrne, w niektórych komputerach słabo widoczne pole PROMO CODE (znajdujące się tuż nad przyciskiem Check Availibility) i po rozwinięciu się pustego pola wpisać w nim promo code MALTAIGOZO (wielkość liter nie ma tu znaczenia). Tu na zdjęciach formularz rezerwacyjny przed i po wpisaniu promo code.

rabaty na wycieczki maltarabaty na wycieczki malta
Po wpisaniu kodu promocyjnego klikamy w Check Availibility i widzimy, że wszystkie ceny są dla nas niższe o 15%. Wybieramy właściwą wycieczkę oraz termin wycieczki i dokonujemy rezerwacji. Po opłaceniu rezerwacji dostaniemy na e-mail potwierdzenie, które należy wydrukować i zabrać ze sobą na wakacje.

OPIS MALTA JEEP SAFARI

Po niezapomnianych wrażeniach z Gozo Jeep Safari postanowiliśmy przekonać się jak taka zabawa wygląda na Malcie i  odhaczyliśmy kolejną interesującą atrakcję na Malcie, mianowicie Malta Jeep Safari. Możemy więc nie tylko śmiało rekomendować, lecz także opisać dokładnie co to za wycieczka i dlaczego warto się na nią wybrać. Tytułem wstępu pragniemy dodać, że objechaliśmy całą Maltę zatrzymując się po drodze w najpopularniejszych miejscach. Co istotne, tutaj można nieco modyfikować plan wycieczki i zostawać w jednym miejscu dłużej, w innym krócej. Oczywiście skorzystaliśmy z tej możliwości kilka razy, nasz kierowca Kevin był bardzo elastyczny i z entuzjazmem przyjmował wszystkie propozycje.

Mieliśmy to szczęście, że przypadł nam cały jeep, więc mogliśmy sobie pozwolić na nieco więcej, niż Ci, którzy podróżowali w grupach 4- i 6-osobowych. Inna sprawa, że my już trochę Malty widzieliśmy, ale jeśli to miałaby być dla kogoś pierwsza wyprawa po Malcie to nie warto nic zmieniać, ponieważ trasa jest zaplanowana perfekcyjnie. W ciągu 8 godzin odwiedzamy następujące miejsca/punkty widokowe: Valletta, The Three Cities, Delimara, Marsaxlokkk, Blue Grotto, Hagar Qim Temples, Dingli Cliffs, Buskett Gardens, Mdina, Fomm ir-Rih, Golden Bay, Popeye Village, Selmun Palace i wracamy do hotelu.
To co? Wsiadamy na jeepa i jedziemy!

MALTA JEEP SAFARINasza podróż rozpoczęła się w wybranym przez nas punkcie Pick-Up, czyli w Cirkewwa (Gozo Ferry). Jeszcze przed czasem na parkingu pojawiło się kilka jeepów i nieśmiało skierowaliśmy się w ich stronę, nie wiedząc czy przyjechały po nas, czy innych turystów. Wyjęliśmy z plecaka ulotkę, rzuciliśmy okiem na zdjęcie i wszystko wskazywało na to, że to nasz transport na dzisiaj. Wyglądał dokładnie tak:

MALTA JEEP SAFARIUKlimatyzacja w takim pojeździe jest zbędna. Polecamy zabrać ze sobą wiatrówkę na wypadek wiatru, który naturalnie, na wyspie ma prawo wiać, nawet w upalny dzień. Wracając do jeep safari… Jako, że wsiedliśmy na początku trasy nie ominęła nas wycieczka do kilku hoteli, z których odebraliśmy innych podróżników i żądni przygody, z błyskiem w oku, wyruszyliśmy kolumną jeepów w kierunku stolicy Malty – Valletty. Objechaliśmy Vallettę wzdłuż wybrzeża koncentrując się na punktach widokowych na sąsiadujące z nią porty.

MALTA JEEP SAFARImalta jeep safari wycieczka jeepami maltaW Valletcie zatrzymaliśmy się w kilku miejscach, z których mieliśmy doskonały widok na Marsamxet Harbour oraz Grand Harbour, z którego rozciągał się zapierający dech w piersiach widok na m.in. Trzy Miasta.

wycieczka jeepami malta

wycieczka jeepami malta

wycieczka jeepami maltaPrzystanki były wystarczająco długie, aby zrobić rodzinne zdjęcia, rozejrzeć się dookoła, iść na 10 minut do ogrodów Barrakka, po czym ruszyć w dalszą podróż, czyli do rybackiej wioski Marsaxlokk. Kierowcy nie pospieszali nikogo. Byliśmy w tym kontekście bardzo zdyscyplinowaną i dobrze zorganizowaną grupą. Bez względu na to czy umawialiśmy się na 10, 15 czy 30 minut postoju, po określonym czasie wszyscy punktualnie wracali do jeepów. Taki pierwszy dłuższy postój mieliśmy w Marsaxlokk, gdzie rozeszliśmy wgłąb sobotniego targu na całe pół godziny. Zjedliśmy pyszne lody, zrobiliśmy rozeznanie w asortymencie, pospacerowaliśmy promenadą i na koniec pstryknęliśmy kilka fotek.

Marsaxlokkmarsaxlokk malta marsaxlokk malta marsaxlokk malta marsaxlokk wioska marsaxlokk malta

marsaxlokk malta
marsaxlokk maltaWszystko co dobre szybko się kończy, więc i tu nie było inaczej. Pół godziny szybko minęło i wyruszyliśmy w kierunku Blue Grotto. W drodze między kolejnymi atrakcjami mieliśmy czas, aby opatrzyć się z krajobrazem Malty oraz architekturą. Trasy wiodą czasem przez ruchliwe ulice, więc raz jechaliśmy szybciej, innym razem snuliśmy się powoli zakorkowanymi ulicami. Wówczas umilaliśmy sobie czas pogawędkami z naszym kierowcą, który miał sporą wiedzę na temat Malty i chętnie służył radą. W końcu dotarliśmy do wyczekiwanego przez nas Blue Grotto. Byliśmy tam już kilka razy i za każdym razem wiatr był zbyt silny, aby popłynąć w rejs do osławionych jaskiń. Tym razem się udało.

jeepy na malcie malta jeep safariblue grotto maltablue grotto 3-0243W okolicach Blue Grotto mieliśmy 1,5 godziny przerwy. Na początku kupiliśmy w budce bilety na rejs (8€) i stanęliśmy w kolejce do łódki. Potem tylko standardowa procedura sprawdzania biletów, prośba o założenie kapoków i płyniemy. Rejs trwał 20 minut i trzeba szczerze przyznać, że to zdecydowanie za krótko. Na miejscu ekipa kapitanów kolorowych łodzi uwija się szybko i sprawnie. Błyskawicznie zapełniają kolejne łódki, w których mieści się średnio 9 osób. Widać, że ruch w wysokim sezonie wypracował tu organizację pracy pozwalającą na najwyższą wydajność.

Mimo, że jest dopiero początek czerwca zainteresowanie rejsami jest ogromne. Gdy wszystkie znajome twarze z jeep safari dobiły do brzegu udaliśmy się na obiad do pobliskich knajpek. Ceny niewygórowane, jedzenie przyzwoite i różnorodne menu. Ryby, steki, fast foody, sałatki, kanapki, słowem wszystko. Poza tym wzdłuż ulicy na rozstawionych straganikach kapelusze, stroje kąpielowe, ręczniki – czyli standardowy uliczny repertuar. 

blue grotto maltaI jeszcze raz rejs do jaskiń:

rejs do jaskiń blue grotto malta rejs blue grotto malta rejs do jaskiń malta błękitna grota malta błekitna grota malta blue grotto rejs rejs do blue grotto maltańskie groty wody malty wied iz zurrieq zurrieq maltaPo obiedzie wskoczyliśmy do jeepów i pojechaliśmy do pobliskiego stanowiska archeologicznego Hagar Qim Temples. Ci, którzy chcieli mogli kupić sobie bilet i wejść na teren kompleksu. Już tu kiedyś byliśmy, więc odpuściliśmy sobie tę atrakcję, tym bardziej, że w planie mamy trasę maltańskich megalitów, więc jeszcze nie raz będziemy w okolicy.  Pojechaliśmy więc do Dingli, aby tam spędzić więcej czasu podziwiając wysokie klify i licząc samochody, które w ostatnich latach spadły w przepaść.

wycieczka jeep safari malta klidy malta klify dingle malta klidy dingla maltaPrzy Dingli spędziliśmy ok. 30 minut i kontynuowaliśmy wycieczkę. Ochłodziliśmy się w cieniu Buskett Gardens za rozpamiętując leśny klimat ogrodów nawet nie zauważyliśmy, że chwilę później byliśmy już w Rabacie – przedmieściach starej stolicy Mdiny – Miasta Ciszy. O Mdinie sporo już napisaliśmy, więc jako komentarz dodajemy tylko zdjęcia. Standardowo dostaliśmy polecenie, aby za pół godziny wrócić na parking. Przedłużyło się to ostatecznie do 45 minut, ale w trasie zwykle nadrabialiśmy ewentualne spóźnienia:-) Oto kilka ujęć z Rabatu i Mdiny.

busker garden malta malta jeep safari mdina brama główna

mdina mdinaDzień zdawał się nie mieć końca a przed nami ciągle jeszcze malowały się kolejne atrakcje. Sprintem pojechaliśmy zobaczyć popularną plażę Golden Bay, na której dostaliśmy 15 minut na poglądowy spacer i ewentualne sesje zdjęciowe;-)

golden bay

plaża golden bay plaża golden bay malta plaża golden bay malta golden sands malta

I ostatnia prosta…

wycieczka w stylu safari jeep malta

na Popeye Village

popeye village malta wioska popeye malta

I tym kolorowym akcentem zakończyliśmy sobotnie Malta Jeep Safari.
Co możemy dodać w ramach podsumowania? Malta Jeep Safari to bardzo wygodna opcja, zwłaszcza dla tych, którzy planują w jeden dzień zobaczyć stosunkowo wiele. Nie można zaprzeczyć temu, że w ciągu 8 godzin wycieczki podróżujemy przez całą Maltę podziwiając jej różnorodność i dziedzictwo. Odwiedzenie wszystkich tych miejsc w tym czasie transportem publicznym nie jest możliwe. Jest to więc szybka lekcja Malty i bliski kontakt z otoczeniem, bo przecież z perspektywy jeepa wszystko jest na wyciągnięcie ręki.

Zdecydowanie polecamy Malta Jeep Safari osobom, które lubią, wiatr we włosach, intensywne zwiedzanie i przygodę.  Po całym dniu eksplorowania Malty w ten sposób ma się poczucie dobrze spędzonego czasu. Ogromną zaletą tej formy transportu jest szybkość przemieszczania się między kolejnymi atrakcjami, dzięki czemu więcej czasu można spędzić w wybranych punktach. Może kiedyś jeszcze to powtórzymy.

ZAINTERESOWAŁ CIĘ TEN ARTYKUŁ?
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI W KOMENTARZACH.
SPODOBAŁ CI SIĘ TEN TEKST?
UDOSTĘPNIAJ GO DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇