fbpx

THE PALACE STATE ROOMS WIRTUALNIE

Grandmaster's Palace

ZWIEDZAJ THE PALACE STATE ROOMS WIRTUALNIE

Zwiedzanie The Palace State Rooms (Sale Pałacu Wielkiego Mistrza na Malcie). Aktualnie Pałac Wielkich Mistrzów jest zamknięty dla zwiedzających. Kilka razy w roku obiekt jest otwierany przy specjalnych okazjach. Kolejna nadarzy się już 26/12/2023.

KOMNATY REPREZENTACYJNE PAŁACU

Od kiedy pałac został zbudowany przez Zakon św. Jana, był bogato zdobiony kolekcjami dzieł sztuki i obiektami ze zbiorów dziedzictwa kulturowego, z których niektóre nadal zdobią jego ściany. Jednocześnie niektóre z nich były celowo produkowane stanowiąc część historycznej struktury budynku, inne zostały nabyte, przeniesione lub prezentowane w różnym czasie burzliwej historii Pałacu.

Od samego początku, Pałac był jednym z pierwszych budynków, które zostały zbudowane w samym sercu nowego miasta – Valletty, założonego przez Wielkiego Mistrza Jeana de Valette. Kolejni Wielcy Mistrzowie powiększali i rozwijali ten budynek by służył jako ich oficjalna rezydencja. Następnie, podczas okresu brytyjskiego pełnił funkcję pałacu Gubernatora i był siedzibą pierwszego konstytucyjnego parlamentu Malty w 1921 roku.

Podczas ciężkich ataków na miasto w czasie II wojny światowej, Pałac doznał poważnych zniszczeń. Jednakże solidne naprawy przeprowadzone po niszczycielskich nalotach z lutego i kwietnia 1942 roku, pomogły wskrzesić pierwotną, narodową i dostojną funkcję budynku. Następnie pałac stał się siedzibą utworzonego w roku 1947 roku Maltańskiego Zgromadzenia Ustawodawczego, pierwszego Parlamentu Malty po uzyskaniu niepodległości w 1964 roku oraz kolejnych legislatur do dnia dzisiejszego. Obecnie, Pałac jest siedzibą Biura Prezydenta Malty. Jeśli Prezydent przebywa w biurze, na budynku powiewa flaga Malty.

Wśród wyróżniających się kolekcji, zwiedzający mogą zobaczyć najpełniejszą wizualną narrację Wielkiego Oblężenia z 1565 roku, namalowaną przez Matteo Pereza d’Aleccio, jedyny kompletny i nienaruszony zestaw słynnych, osiemnastowiecznych, francuskich gobelinów zatytułowany “Les Teintures des Indes”, a także pochodzące ze schyłku osiemnastego wieku iluzjonistyczne malowidła sufitowe, które odzwierciedlają widowiskowość i wspaniałość Wielkich Mistrzów, którzy pozwolili sobie naśladować wielkie arystokratyczne dwory Europy. Obecna jest również galeria portretów różnych władców Wysp Maltańskich, począwszy od przybycia Rycerzy Zakonu Św. Jana na Malcie aż po dzień dzisiejszy.

Wybierz się w wirtualny spacer po Pałacu.

WIRTUALNA WYCIECZKA

ADRES

Grand Master’s Palace,
St George’s Square,
Valletta VLT 1191
Tel: +356 21 249 349

BILETY

Wspólny bilet do Pałacu, Zbrojowni i Muża:
Dorośli (18 – 59): €10.00
Młodzież (12 – 17), Seniorzy (60 i wzwyż), Studenci: €7.50
Dzieci (6 – 11): €5.50
Niemowlęta (1 – 5): Free

GODZINY OTWARCIA

Pon. – Pt.
10.00 – 16.30
Ostatnie wejście o 16.00

Sob. – Niedz.
9.00 – 16.30
Ostatnie wejście o 16.00
Zamknięte: 24, 25 & 31 grudnia, 1 stycznia, Wielki Piątek.

UWAŻASZ, ŻE TEN ARTYKUŁ JEST POMOCNY?
UDOSTĘPNIAJ GO DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”.