fbpx

TOP 5 FESTIWALE

TOP 5 FESTIWALE NA MALCIE

#1 Malta Fireworks Festival

Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni to coroczna impreza, która odbywa się zwykle pod koniec kwietnia a jej celem jest upamiętnienie przystąpienia Malty do Unii Europejskiej. Pokazy odbywają się m.in. w Marsaxlokk, Valletcie oraz w Xewkija na Gozo.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Roderick Vella (@roderick_vella_111)

#2 Notte Bianca

Co roku w październiku stolica Malty ożywa na całą noc. Otwarte są wszystkie obiekty kulturalne, a sztuka przenosi się na ulice Valletty. To największy festiwal kultury i sztuki na Malcie. Uczestnicy mogą się spodziewać wszystkiego, co najlepsze w teatrze, tańcu, sztukach wizualnych, wydarzeniach literackich, spektaklach teatralnych i wiele wiele więcej.

#3 Malta Jazz Festival

W lipcu każdego roku odbywa się na Malcie Międzynarodowy Festiwal Jazzu. Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili m.in.: John Scofield, Betty Carter, Chick Corea, Al Di Meola, Dee Dee Bridgewater, Cubanismo, Petrucciani i Joe Zawinul.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Al Di Meola (@official_aldimeola)

#4 Malta International Arts Festival

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Malta pragną, aby wydarzenie ukształtowało silną pozycję Malty na światowej mapie kulturalnej. Wspaniali artyści dadzą popis kunsztu artystycznego w tańcu, operze, teatrze, muzyce, filmie i wydarzeniach interaktywnych.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Teatru Malta (@teatrumalta)

#5 Mediterranea Festival

Odbywający się na Gozo coroczny jesienny festiwal tworzy okazję do zapoznania się z kulturalnym i artystycznym dziedzictwem wyspy. W ramach imprezy odbywa się mnóstwo koncertów, w tym także operowych oraz konferencje, wycieczki, wystawy, wykłady i wycieczki terenowe.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Marta Obiols Fornell (@arthallgozo)

WEJDŹ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZESTAWIEŃ TOP 5
SPODOBAŁO CI SIĘ TO ZESTAWIENIE?
UDOSTĘPNIAJ JE DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇