fbpx

TOP 5 FESTY PARAFIALNE

TOP 5 FESTY PARAFIALNE NA MALCIE

#1 Mnarja

Najpopularniejsza z fest z okazji uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła obchodzona jest 29 czerwca. W ogrodach Buskett na Malcie odbywają się wtedy wystawy zwierząt oraz plonów rolnych, degustuje się tradycyjnie przyrządzonego królika i słucha maltańskiej għana. Ponadto w kościołach, które obchodzą imieniny patronów odbywają się huczne festy.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Mihaela Patap (@madametravels)

#2 Santa Marija

Obchodzone 15 sierpnia Święto Wniebowzięcia NMP celebrowane jest w wielu kościołach kraju, ale rekord biją od lat parafianie kościoła w Mqabba na Malcie, którzy zaczynają świętować już pod koniec lipca. Na Gozo warto wybrać się na festę do stolicy Victorii.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez santamarijamqabba (@santamarijamqabba)

#3 Il-Vitorja

Dzień Zwycięstwa upamiętniający zwycięstwo nad Turkami obchodzony jest na Malcie 8 września. W Wielkim Porcie odbywają się wówczas wyścigi łodzi dgħajsa. Tego samego dnia świętuje się też Narodzenie NMP. Najpiękniejsze festy odbywają się w Xagħra, Naxxar, Senglea i Mellieħa.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez J O S E F A W A D 🇲🇹 (@jos_awad)

#4 Saint George

Dzień św. Jerzego celebrowany jest uroczyście na Malcie w Qormi, a na Gozo w Victorii. Tłumy gości odwiedzają wówczas świętujące parafie i biorą udział w wewnętrznych uroczystościach kościelnych oraz zewnętrznych, czyli podziwianiu udekorowanych ulic, pokazu sztucznych ogni i rozrywce temu towarzyszącej.

#5 Nawfraġju ta’ San Pawl

Święto Rozbicia Okrętu św. Pawła na Malcie obchodzi się 10 lutego. Festy odbywają się wówczas w Valletta na Malcie oraz w Marsalforn i Munxar na Gozo. W każdej parafii odbywają się procesje, pochody lokalnej orkiestry, fajerwerki i kolorowe stragany z okazjonalnymi przekąskami.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Wearing Purple (@wearingpurple1959)

WEJDŹ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZESTAWIEŃ TOP 5
SPODOBAŁO CI SIĘ TO ZESTAWIENIE?
UDOSTĘPNIAJ JE DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇