fbpx

TOP 5 LOKALNE PRODUKTY

TOP 5 LOKALNE PRODUKTY

#1 Kunserva

Ciepłe pieczywo namoczone w lokalnej oliwie i posmarowane pastą z pomidorów zwaną kunservą to doskonały początek każdej maltańskiej uczty. Pasta ma silne właściwości antyoksydacyjne. Najsmaczniejsze przetwory własnej produkcji kupimy w gospodarstwie agroturystycznym i winnicy Ta‘ Mena Estate na Gozo.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Ta’Philip (@taphilipgozo)

#2 Dżemy i przetwory

Będąc na Malcie warto skosztować dżemu z opuncji, granatów, figi lub lokalnych cytrusów. Ich słodycz jest warta grzechu. Równie smaczne są przetwory warzywne. Pasta z ostrej papryki oczyszczająca zatoki, przetwory z oliwek, bakłażanów oraz karczocha.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Ta’ Mena (@tamenaestate)

#3 Miód

Maltańskie pszczoły miodne od wieków produkują ceniony ze względu na swoje zdrowotne właściwości miód. Miejscowi polecają go na wzmocnienie odporności oraz problemy z górnymi drogami oddechowymi.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Malta International Airport (@maltairport)

#4 Syropy i likiery

Lokalne likiery owocowe są bardzo słodkie. Podaje się je zwykle na zakończenie posiłku. Najpopularniejsze produkowane są z cytryny i opuncji. Koniecznie zaopatrzmy się też w słoiczek syropu z karobu, czyli melasy z chleba świętojańskiego, którą można podawać na słodko lub słono z ostrymi serami.

#5 Sól i oliwa

Pozyskiwana naturalnym sposobem sól z Gozo to nie tylko przyprawa przywieziona z wakacji, lecz także naturalny lek ceniony przez osoby cierpiące na choroby skóry. Tutejsza oliwa z kolei to zarówno podstawowy składnik w śródziemnomorskiej kuchni, jak i wysokiej jakości naturalny kosmetyk.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez It-Tokk Gozo Tradional Food (@ittokkgozo)

WEJDŹ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZESTAWIEŃ TOP 5
SPODOBAŁO CI SIĘ TO ZESTAWIENIE?
UDOSTĘPNIAJ JE DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇