fbpx

TOP 5 MIEJSCA NA SKOKI Z KLIFÓW

TOP 5 MIEJSCA NA SKOKI Z KLIFÓW
(CLIFF JUMPING)

#1 Coral Lagoon (Aħrax)

Jedno z najpiękniejszych, ale i niebezpiecznych miejsc. Wejście do jaskini jest wąskie, dlatego można do niej wpłynąć kajakiem lub skoczyć ze skalistego wybrzeża, na którym natura uformowała ogromną dziurę, przez którą śmiałkowie skaczą do wody. Więcej turystów przychodzi tu podziwiać skoki, niż skakać.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Luis Vieira (@lvieira)

#2 St. Peter’s Pool

Zdecydowanie najpopularniejsze miejsce do skoków na Malcie. To właśnie tutaj skaczą do wody starszy Pan ze swoim pieskiem, których widowiskowe skoki są niezwykle popularne w Sieci. Wielu przychodzi tutaj tylko na ich pokaz.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Luis Vieira (@lvieira)

#3 Comino

Skalista wyspa Comino w wielu miejscach spełnia kryteria naturalnej skoczni, jednakże znana jest także w środowisku wielbicielu cliff divingu ze względu na kilka ciekawych stanowisk. Najpopularniejsza, wysoka skocznia znajduje się przy Crystal Lagoon. Obserwuje się tu także nielegalne skoki z Cominotto.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez ScuolaZoo Viaggi (@scuolazoo_viaggi)

#4 Mġarr ix-Xini

Dzieci z Gozo bardzo lubią skoki do wody, a w tej zatoce znajdziemy dla tej zabawy idealne warunki. Skocznia pod klifem jest zacieniona, natomiast woda przejrzysta. Wiele osób skacze do wody także z niższych i wyższych klifów. Maltańczycy są w tym świetni.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Kimberley Attard Cilia (@kimberleyattardcilia)

#5 Ħondoq ir-Rummien

Piaszczysta zatoka na Gozo otoczona jest z jednej strony długim murem, który latem stanowi naturalną skocznię wprost do błękitnej i krystalicznie czystej wody. Skaczą tu nie tylko dzieci pod okiem dorosłych, lecz także młodsi i starsi amatorzy orzeźwiającej kąpieli.

WEJDŹ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZESTAWIEŃ TOP 5
SPODOBAŁO CI SIĘ TO ZESTAWIENIE?
UDOSTĘPNIAJ JE DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇