fbpx

TOP 5 MUST SEE

TOP 5 MUST SEE
(TOP OF THE TOP NA WYSPACH)

#1 Stolica Valletta

O budzącej powszechny zachwyt Valletcie mówi się, że jest to „miejsce zbudowane przez dżentelmenów dla dżentelmenów“. Imponująca twierdza jest jednym z przykładów idealnego miasta Renesansu zaprojektowanego przez ucznia samego Michała Anioła – Francesca Laparellego. To bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast w Europie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez City Best Views🔝 (@citybestviews)

#2 Rabat i Mdina

Niegdyś stanowiące jedną osadę, dziś dwa odrębne byty urzekające długą historią zapisaną w murach, grotach i pałacach. Średniowieczne miasto Mdina i leżący za jej murami Rabat urzeczywistniają podróż do czasów Cesarstwa Rzymskiego, czasów Pawła z Tarsu oraz okresu świetności maltańskiej szlachty, żyjącej w murach Silent City do dziś.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez J O S E F A W A D 🇲🇹 (@jos_awad)

#3 Blue Grotto

Niecodzienna przyjemność bajkowego rejsu do jaskiń położonych w bliskiej okolicy zatoki Wied iż-Żurrieq powinna przypaść w udziale każdemu miłośnikowi naturalnych atrakcji. Fluorescencyjne barwy ścian jaskiń malowanych promieniami słonecznymi odbijającymi się w wodzie na długo pozostaną w pamięci.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez 📌The Best Malta Insta Guide📌 (@maltainstaguide)

#4 Comino

Kwintesencja maltańskiego raju wakacyjnego dla wielu zlokalizowana jest właśnie u wybrzeży wysepki Comino, gdzie znajdują się uważane za jedne z najpiękniejszych nie tylko na wyspie, lecz także w Europie zatok, mianowicie Błękitna i Kryształowa Laguna.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez sea_malta (@sea_malta)

#5 Ġgantija Temples

Kompleks megalitycznych świątyń w Xagħra na Gozo został wzniesiony wcześniej niż piramidy egipskie i Stonehenge. Zaliczane do jednych z najstarszych na świecie wolno stojących budowli z kamienia prawdopodobnie były miejscem kultu płodności, o czym świadczą m.in. znalezione tutaj figurki.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez 📌The Best Malta Insta Guide📌 (@maltainstaguide)

WEJDŹ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZESTAWIEŃ TOP 5
SPODOBAŁO CI SIĘ TO ZESTAWIENIE?
UDOSTĘPNIAJ JE DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇