fbpx

TOP 5 PAMIĄTKI Z WAKACJI

TOP 5 PAMIĄTKI Z WAKACJI

#1 Szkło

Wyroby z dmuchanego szkła można zakupić m.in. w hutach szkła zlokalizowanych na terenie wiosek rzemieślniczych. Wybór jest ogromny, od przedmiotów codziennego użytku, jak filiżanki, aż po wymyślne wazony, dzbanki i figurki. Co ciekawe na miejscu, możemy przyglądać się pracy lokalnych twórców a nawet poprosić o zrobienie czegoś na nasze życzenie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Mdina Glass (@mdinaglass)

#2 Biżuteria

Motywem przewodnim lokalnej biżuterii eksponowanej w wielu zakładach jubilerskich jest maltański krzyż, często wykonany ręcznie techniką filigranu. Miłośnikom starej biżuterii spodobają się dawne maltańskie długie łańcuszki z charakterystycznym rzadkim splotem. Nosi się je zawijając kilkukrotnie na szyi. Są bardzo rzadkie i cenne.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Lisa Hamilton (@lisahamiltonjewellery)

#3 Koronki

Cudowne, pięknie haftowane koronki. Można zakochać się w tych wzorach. Poza dekoracjami typowymi jak serwety i obrusy, znajdziemy również wiele chust, chusteczek, bluzek z koronki, sukienek, a nawet bieliznę i parasole.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez HadasMor_breathing_lingerie (@hadasmor_breathing_lingerie)

#4 Pamiątki z wapienia

Skały wapienne występują na Malcie gęsto i są nie tylko podstawowym budulcem w budownictwie, ale także surowcem wykorzystywanym w produkcji pamiątek. Nie trzeba nikogo przekonywać, że asortyment wyrobów z wapienia jest szeroki, jak gusta turystów, zatem spodziewać się należy wszystkiego, od figurek, przez przedmioty użytku codziennego po popielniczki.

#5 Gadżety

Na ulicach Malty można kupić typowe pamiątki np. oczy Ozyrysa, imitacje kołatek, absolutnie wszystko z motywem maltańskiego krzyża, pocztówki ze starymi autobusami, lalki maltańskie, magnesy, ręczniki plażowe z mapą archipelagu, t-shirty z napisami, kapelusze, torby plażowe i wiele więcej.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Souvenirs that don’t suck ® (@maltasouvenirs)

WEJDŹ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZESTAWIEŃ TOP 5
SPODOBAŁO CI SIĘ TO ZESTAWIENIE?
UDOSTĘPNIAJ JE DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇