fbpx

TOP 5 POLECANE PLAŻE GOZO

TOP 5 POLECANE PLAŻE GOZO

#1 San Blas

Wspaniała piaszczysto-kamienista plaża przypomina popularną Ramla Bay, choć trzeba przyznać, że jest bardziej zielona i dużo mniejsza. Okoliczna żyzna dolina dopełnia malowniczą panoramę zatoki. W lutym 2019 miał miejsce bardzo silny kilkudniowy sztorm. Morskie fale wypłukały cały piasek z zatoki a siła żywiołu zniszczyła elementy infrastruktury. Plaża nie jest już tak malownicza i komfortowa jak niegdyś, natomiast dolina ciągle jest przepiękna i warta odwiedzenia.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Indre Tuziniene (@indre_tuz)

#2 Daħlet Qorrot

Niewielka zatoka położona na północy wyspy to fantastyczna, kolorowa przystań ceniona przez miejscowych, którzy leniwie spędzają tu czas z dala od turystycznego zgiełku. Zatoka jest piękna, pełno tu garaży, które w upalne dni dają ochładzający cień. Lokalsi zmodernizowali je na swój sposób i przystosowali pod letnie „rezydencje“, w których wypoczywają.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez @auntkimmie

#3 Xatt l-Aħmar

Zatoka doskonale znana nurkom, szczególnie tym, którzy podróżują szlakiem zatopionych wraków. Nad zatoką góruje Fort Chambray, a skaliste wybrzeże wypełniają panwie solne. Woda mieni się tu w odcieniach turkusu zachęcającego do morskiej kąpieli. Warto uważać na skały, które w każdej chwili mogą stoczyć się do zatoki. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Kevin Cauchi (@kevin.cauchi)

#4 Mġarr ix-Xini

Ta baśniowa zatoka osłonięta klifami tak bardzo urzekła hollywoodzką parę: Angelinę Jolie i Brada Pitta, że wybrali ją na scenerię do swojego filmu „Nad morzem“, wprawiając tym samym Maltańczyków w ogromne podekscytowanie i dumę ze swojego mniej znanego skarbu – wyspy Gozo.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Glen (@gauciglenphotography)

#5 Blue Hole

Blue Hole jest eksplorowane dość intensywnie głównie przez nurków ze względu na niesamowite walory podwodnej fauny i flory, jednak równie często daje się zauważyć ludzi pływających na powierzchni tego stosunkowo niewielkiego tunelu. Warto orzeźwić się i w przerwie podczas eksplorowania wyspy poleżakować na tafli wody w Blue Hole.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Mariko (@marimeico323)

WEJDŹ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZESTAWIEŃ TOP 5
SPODOBAŁO CI SIĘ TO ZESTAWIENIE?
UDOSTĘPNIAJ JE DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”.