fbpx

TOP 5 POPULARNE PLAŻE GOZO

TOP 5 POPULARNE PLAŻE GOZO

#1 Ramla il-Ħamra

Turyści kochają tę plażę za jej złoto-czerwony piasek, bajeczne położenie i czystą wodę. Łagodne zejście do morza przyciąga rodziny z małymi dziećmi. Zatoka może się spodobać amatorom pływania i sportów wodnych. W sezonie infrastruktura turystyczna odpowiada na wszystkie potrzeby plażowiczów.

#2 Marsalforn Bay

Stary rybacki port jest dziś niezwykle popularnym kurortem turystycznym tętniącym życiem tak za dnia, jak i w nocy. W okolicy znajduje się kilka plaż kamienistych oraz piaszczysta. Trudno nie skusić się na snorkeling wzdłuż linii wybrzeża, skok do wody ze skały Għar Qawqla lub drzemkę w ukrytej zacienionej skalistej zatoczce wpadającej wprost do morza.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez patbugeja (@patbugeja)

#3 Xwejni Bay

Doskonała plaża dla tych, którzy lubią leniwie rozłożyć się na leżaku i patrzeć na niezmieniający się daleki horyzont. Wyżłobiony przez wodę skalisty brzeg kontrastuje tu z piaszczystą plażą usłaną maleńkimi kamyczkami. Zatoka jest jednym z ciekawszych miejsc do uprawiania snorkelingu.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Adrian Rüedi🇨🇭 (@adislittlecity)

#4 Ħondoq ir-Rummien

Niewielka piaszczysta plaża oraz krystalicznie czysta woda sprawiają, że jest to jedna z popularniejszych zatok na Gozo do pływania, snorkelingu oraz skoków do wody. Mieszkańcy lubią urządzać sobie tutaj wieczorne grillowanie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez WhichBeach (@whichbeach)

#5 Xlendi Bay

Bardzo popularne miejsce na Gozo. Niewielka piaszczysta plaża przypadnie do gustu dzieciom, które latem wraz z rodzicami stanowią najliczniejszą grupę plażowiczów. Młodzież koncentruje się wzdłuż promenady skacząc do wody z betonowych skoczni. Starsi wygrzewają się na ławkach lub leżakach rozstawionych na brzegu z pięknym widokiem na klify.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Farren Grixti (@fargrix)

WEJDŹ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZESTAWIEŃ TOP 5
SPODOBAŁO CI SIĘ TO ZESTAWIENIE?
UDOSTĘPNIAJ JE DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇