fbpx

5 DNI NA MALCIE TOMKA I ELI

Tomek i Ela wrócili z Malty całkiem niedawno a wraz z nimi świeża relacja oraz zdjęcia. Dziękujemy za pamięć. Tekst i zdjęcia oczywiście z przyjemnością publikujemy.

***

Cześć,

dzięki waszej stronie mogliśmy dobrze zaplanować nasz krótki pobyt na Malcie (od 23.09 do 27.09 Rynairem z Wrocławia), mieszkaliśmy w San Julian – Paceville w hotelu Tropicana to dobry punkt do rozpoczynania wycieczek po Malcie.

Z lotniska dostaliśmy się do hotelu dzięki Resort Hopa zarezerwowanej wcześniej i opłaconej przez internet ( koszt 120 pln w obie strony ) to pozwoliło nam zaoszczędzić sporu czasu ( samolot wylądował około 9.40 o 10.20 byliśmy w hotelu, przebraliśmy się, zostawiliśmy bagaż w przechowalni i komunikacją miejską ruszyliśmy do Valetty. Po zwiedzeniu stolicy Malty, promem wróciliśmy do Sliemy a stamtąd autobusem miejskim do Paceville.

Kolejne dni zwiedzaliśmy Maltę i Gozo korzystając z autobusów Malta Sightseeing, przy tak krótkim pobycie to optymalne rozwiązanie aby zobaczyć jak najwięcej (pomocny jest komentarz w języku polskim o widzianych obiektach ) :

1) Środa – trasa południowa po południu plażowanie nad zatoką Św Jerzego w Paceville.
2) Czwartek – trasa północna, na koniec plażowanie na Golden Bay.
3) Piątek – Gozo, Blue Lagoon, trochę kąpieli w lagunie i powrót statkiem do Sliemy.
4) Sobota – krótkie plażowanie nad zatoką Św Jerzego w Paceville, spacer po Paceville i transfer na lotnisko.

Szkoda, że tak krótko ale pogoda dopisała i udało się dużo zobaczyć, dzięki waszym wskazówkom wiadomo było na co szczególnie zwrócić uwagę, jeszcze raz dzięki za cenne rady na waszej stronie. Blue Grotto i Azure Window stoją nam wciąż przed oczami. Myślę, że jeszcze kiedyś tam wrócimy na dłużej.

Pozdrawiamy
Tomek i Ela

Malta relacje

Malta opinie

Malta wakacje

20140926_113759_RichtoneHDR-1024x768

Malta forum

20140926_132603_RichtoneHDR-1024x768

Malta relacja

CHCESZ OPUBLIKOWAĆ TUTAJ WŁASNĄ RELACJĘ Z PODRÓŻY?
NIC PROSTSZEGO!
WYŚLIJ NAM MAILEM TEKST I ZDJĘCIA,
A ZAJMIEMY SIĘ RESZTĄ 😎