fbpx

HOTELE NA GOZO – LISTA I GALERIA

Na wyspie Gozo znajduje się tylko kilka hoteli! 
Hotele zlokalizowane na wyspie Gozo prezentują standard od dwóch do pięciu gwiazdek.
Prezentujemy wszystkie hotele na Gozo wraz z poglądową galerią zdjeć. 
Skorzystaj z formularza zlokalizowanego na końcu wpisu i zapytaj o ofertę dowolnego noclegu na Gozo! 

HOTELE NA GOZO

Coraz więcej Polaków decyduje się na nocleg na wyspie Gozo. Wyspa obfituje w różnorodne obiekty noclegowe (farmhouse’y, butiki, ville, apartamenty wakacyjne, guesthousy, etc.). W tym wpisie przyjrzymy się wyłącznie tym obiektom, które zgodnie z lokalnym prawem mogą nazywać się hotelami.

Co ciekawe, w popularnych serwisach rezerwacyjnych (np. booking) pewna część guesthouse’ów tytułuje się mianem hoteli, co jest mylące i może wprowadzić turystę w błąd. Część z tych obiektów znamy i nie zarekomendowalibyśmy ich nikomu nawet, gdyby były za free. Niektórzy landlordzi kuszą ładnymi opisami, a na miejscu okazuje się, że nie pozwalają korzystać z podstawowych funkcjonalności swoich „pokoi hotelowych”. Zalecamy więc ostrożność podczas rezerwacji „hotelu” na Gozo na stronach, które tego nie weryfikują.

W poniższej prezentacji bierzemy pod lupę zarówno te budżetowe, jak i luksusowe hotele na Gozo. Ich kolejność określać będzie standard mierzony ilością gwiazdek. Zaczynamy od tych, które mają ich najmniej, kończymy na tych z najwyższym standardem.

Nie braliśmy pod uwagę hoteli, które mają niepewną sytuację finansową i chylą się ku upadkowi, więc ostatecznie lista jest nieco krótsza, niż planowaliśmy.

Przypominamy, że Gozo jest jedną z wysp archipelagu maltańskiego. To druga co do wielkości wyspa Malty. Promy między wyspami kursują co 45 minut (i co 30 minut w wysokim sezonie w godzinach szczytu). Na wyspę można się dostać przez całą dobę.

HOTELE NA GOZO *** TRZYGWIAZDKOWE

SAN ANDREA HOTEL ***

Hotel San Andrea położony jest przy malowniczej zatoce Xlendi Bay.
Pokoje hotelowe z widokiem na morze oraz z widokiem na okolicę mieszczą od 1 do maksymalnie 3 osób.
Pokoje sprzedawane są wraz ze śniadaniami. Można jednak opcjonalnie wykupić sobie dodatkową opcję wyżywienia – Half Board.

Hotel San Andrea na Gozo:

DOWNTOWN HOTEL ***

Hotel Downtown znajduje się w stolicy Gozo – Victorii. Lokalizacja jest bardzo dobra. Z jednej strony pozwala na bezstresowe zaparkowanie samochodu pod hotelem, z drugiej bardzo blisko stąd do centrum Victorii oraz Cytadeli. Pokoje mieszczą od jednej do maksymalnie czterech osób. Pokoje hotelowe mają widok na ulicę oraz widok na zielony krajobraz. Standardem jest tutaj Bed & Breakfast. Na osoby z większym apetytem czeka dodatkowo płatna opcja Half Board.

Hotel Downtown na Gozo:

HOTELE NA GOZO **** CZTEROGWIAZDKOWE

CALYPSO HOTEL ****

Hotel Calypso położony jest tuż przy zatoce Marsalforn Bay w starym rybackim porcie, który z czasem urósł do rangi nadmorskiego klimatycznego kurortu. Hotelowe pokoje mieszczą od 1 do 4 gości. Standardem jest Bed & Breakfast. Opcjonalnie można wykupić sobie Half Board oraz Full Board. Hotel znajduje się w spokojniejszej części zatoki, więc nie należy się obawiać głośnej muzyki dochodzącej z okolicznych klubów.

Hotel Calypso na Gozo:

CORNUCOPIA HOTEL ****

Klimatyczny hotelik położony w wiecznie zielonej dolinie w Xaghra na Gozo. Dwa typy pokoi hotelowych ugoszczą od 1 do maksymalnie 3 osób. Śniadania podobnie jak w większości hoteli na Gozo – są już w cenie pokoju. Tu mamy do dyspozycji Standard Room B&B oraz V.I.P Suite B&B. Zapierające dech w piersiach widoki z hotelu zrekompensują brak szumu morza. Co ciekawe, hotel jako jeden z nielicznych na Gozo dysponuje także Bungalowami, które można wynająć na okres wakacji. Bungalowy z aneksem mieszczą maksymalnie 4 osoby.

Hotel Cornucopia na Gozo:

GRAND HOTEL ****

Elegancki hotel położony przy Mgarr Harbour na Gozo. Znajduje się dwie minuty spacerem od portu promowego w Mgarr. W hotelowych pokojach zakwateruje się singiel para lub rodzina z jednym dzieckiem. W pakiecie z pokojami otrzymuje się śniadania w cenie. Widoki wychodzą na morze lub na okolicę. Opcje wyżywienia można rozszerzyć o Half Board lub Full Board.

Grand Hotel na Gozo:

ST. PATRIC’S HOTEL ****

Przytulny i malowniczo położony w zatoce Xlendi Bay hotel, w którym znajdziemy pokoje jednoosobowe, dwuosobowe i trzyosobowe. Pokoje z widokiem na morze będą tu jedynym słusznym wyborem dla osób wrażliwych na piękno przyrody.

St. Patrick’s Hotel na Gozo:

HOTELE NA GOZO ***** PIĘCIOGWIAZDKOWE

KEMPINSKI SAN LAWRENZ RESORT *****

Luksusowy Hotel Kempinski położony jest w San Lawrenz nieopodal najwyższego szczytu na Gozo Ta’ Dbiegi Hill. Hotel co prawda nie znajduje się bezpośrednio przy piaszczystej plaży, ale jego udogodnienia sprawią, że nie będziemy chcieli wychodzić poza teren hotelu. Ci, którzy cenią sobie intymność, prywatność i luksus będą zadowoleni z tego wyboru. Standardem jest tutaj Bed & Breakfast. Ponadto można dokupić opcję wyżywienia Half Board. W hotelu zakwaterują się single, pary oraz grupy/rodziny trzy i czteroosobowe.

Hotel Kempinski na Gozo:

TA’ CENC HOTEL *****

Stylowy Hotel Ta’ Cenc znajduje się jak sama nazwa wskazuje w pobliżu spektakularnych klifów o tej samej nazwie. Ukryty na obrzeżach spokojnej miejscowości oferuje z jednej strony odosobnioną lokalizację, z drugiej zaś gustownie urządzone wnętrza pozwalające zrelaksować się z dala od resortowego tłumu. W rzeczy samej ten luksus ma swoją cenę.  Hotelowe pokoje i apartamenty mieszczą maksymalnie 3 osoby.

Hotel Ta’ Cenc na Gozo: