fbpx

GDZIE SIĘ ZATRZYMAĆ NA GOZO?

Podpowiadamy gdzie można się zatrzymać podczas pobytu na wyspie Gozo.
Wyjaśniamy jakie rodzaje noclegów są typowe dla wyspy Gozo.
Zarezerwuj hotel, hostel, farmhouse, guesthouse, butik, villę, apartament lub dom wakacyjny na Gozo.

NOCLEGI NA GOZO

Gozo jest drugą co do wielkości wyspą Archipelagu Maltańskiego. Nie ma wątpliwości co do tego, że warto zostać na Gozo dłużej, niż tylko jeden dzień, zwłaszcza jeśli chcemy poczuć prawdziwą atmosferę tej wyjątkowej wyspy. Powstaje więc pytanie – gdzie się na Gozo zatrzymać? Noclegi na Gozo są przecież na każdy portfel. W hotelu? W hostelu? Można, ale to będzie miało z lokalnym klimatem tyle wspólnego, co nic. W hotelu nie spotkamy tubylców a jedynie obcokrajowców lub krajanów, więc opcja nie jest zła, ale raczej skierowana do turystów, którzy nie przyjechali tu bratać się z sympatycznymi mieszkańcami. Mieszkańcy Gozo lubią być pomocni. Gdy przyjmują pod swój dach gości traktują ich jak rodzinę. Podpowiadają co koniecznie zobaczyć, co zwiedzić, czego spróbować. Są niezwykle dumni ze swojego dziedzictwa.

W chwili pisania tego tekstu jesteśmy na wakacjach na Gozo, mieszkamy w guesthousie. Właściciel mieszka w tym samym budynku, ale gdyby tylko chciał, mógłby każdej nocy spać w innym zakątku Gozo, ponieważ ma apartamenty do wyboru, do koloru, na każdy gust i na każdą kieszeń.

Na przykład ten dom wydaje się bardzo przytulny:

Na Gozo mieliśmy możliwość zobaczyć wszystkie typy noclegów na Gozo: ville, farmhousy, guesthousy, self-catering apartamenty, etc. Trochę o każdym z tych miejsc napiszemy, ponieważ często pytacie o takie miejsca a i my sami nigdy wcześniej nie widzieliśmy stylowych, gozytańskich domów, więc mamy mnóstwo refleksji.

Motto naszego znajomego landlorda brzmi: „Ludzie przyjeżdżają do nas jako Klienci a wyjeżdżają od nas jako rodzina” i nie ma w tym żadnej przesady. Skoncentrujmy się jednak na zaprezentowaniu pierwszego (z niekończącej się listy) ciekawego miejsca, w którym można zatrzymać się na Gozo. To stylowy farmhouse z jacuzzi na dachu, z którego rozciąga się niecodzienny widok na przepiękny kościół.

Historia tego domu jest długa bo 400-letnia i wyjątkowa, ponieważ wcześniej było młyn, który później przekształcono w gospodarstwo. Do dziś dom zachował swoje pierwotne cechy. Dom jest wyposażony we wszystkie udogodnienia. Może w nim mieszkać od dwóch do dziewięciu osób. Na zdjęciach dobrze zarysował się klimat tego domu, spójrzcie!

noclegi na Gozo

tanie noclegi gozo

nocleg gozoMożecie być pozytywnie zaskoczeni ceną takiego lokum, szczególnie w sytuacji, kiedy dom wynajmowany przez kilka osób. Koszt pobytu w takim miejscu to zdecydowanie tańsze rozwiązanie, niż powiedzmy w hotelu trzygwiazdkowym na Gozo, nie wspominając o standardzie.