fbpx

MALTAIGOZO.PL NA TARGACH

Polecieliśmy do Polski z oficjalną maltańską delegacją na Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw. Blog maltaigozo.pl został doceniony za wieloletnią promocję Malty i Gozo w Polsce oraz uznany za niekwestionowanego lidera opinii na temat Wysp Maltańskich na polskim rynku.

TARGI TURYSTYCZNE TT WARSAW

Listopadowe Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw za nami. Wraz z oficjalną maltańską delegacją polecieliśmy z Malty do Polski, aby promować wyspy, ich walory turystyczne oraz dziedzictwo. Zainteresowanie Maltą było ogromne! Czy to oznacza, że w przyszłym roku na wyspy przyleci jeszcze więcej Polaków? 

Trzy dni dyżurowaliśmy wraz z przedstawicielami Malta Tourism Authority przy gościnnym i profesjonalnym stoisku Malty na Targach Turystycznych w Warszawie. Od pierwszych godzin, aż po ostatnie minuty opowiadaliśmy o popularnych atrakcjach Malty i Gozo, dziedzictwie kulturowym i naturalnym, a także praktycznych kwestiach związanych z podróżą na Maltę.

malta tourism authority poland VISIT MALTA polandSłużyliśmy wiedzą oraz doświadczeniem odpowiadając na pytania nie tylko turystów indywidualnych, lecz także organizatorów turystyki. To był bardzo intensywny i pracowity czas. Wielu z Czytelników mieszkających w stolicy odwiedziło nas podczas Targów. Mogliśmy osobiście doradzić Wam we wszystkich kwestiach związanych z wyjazdem. Było nam bardzo miło spotkać się z Wszystkimi. W dniu branżowym spotkaliśmy właściwie wszystkich znajomych z Malty działających prężnie na rynku turystycznym. Odbyliśmy również kilka spotkań z polskimi agencjami turystycznymi, którym w tym roku pomogliśmy wejść na maltański rynek. Podziękowaniom, grzecznościom oraz konstruktywnym dyskusjom o planach na przyszłość nie było końca!

PROMOCJA MALTY W POLSCE

Cieszymy się, że mamy swój własny wkład w promocję Malty i Gozo w Polsce. Odkąd w 2013 roku pierwszy raz odwiedziliśmy wyspy i założyliśmy stronę maltaigozo.pl wypromowaliśmy wiele miejsc i atrakcji naturalnych (spoza turystycznego szlaku), które przed naszym pojawieniem się na wyspach w ogóle nie istniały w Sieci w j. polskim. Podobnie jest z promocją w Polsce wyspy Gozo, która jeszcze kilka lat temu na czele z Maltą były niczym terra incognita. Wiemy o tym, ponieważ przed pierwszą wizytą na Malcie sami bezskutecznie szukaliśmy informacji w Sieci. Podobnież było w stołecznych księgarniach, w których usiłowaliśmy od ręki kupić przewodnik. Tym bardziej więc miło nam, gdy Maltańska Organizacja Turystyczna docenia naszą pasję i pracę włożoną w rozwój strony, a także duży wpływ na kształtowanie się rynku.

MALTA JAKO KIERUNEK TURYSTYCZNY

Mamy stały kontakt z turystami planującymi wakacje i obserwujemy jak z roku na rok coraz częściej i śmielej wybierają na miejsce docelowe Maltę i Gozo sugerując się naszymi rekomendacjami popartymi nie tylko merytoryczną wiedzą, lecz także osobistym doświadczeniem wynikającym z tego, że nie tylko piszemy o wyspach archipelagu maltańskiego, lecz także mieszkamy tutaj. Opisujemy je więc zarówno z perspektywy turysty upajającego się pierwszy raz maltańskim klimatem, jak też lokalsa znającego wyspy jak własną kieszeń. Doskonale pamiętamy jakie wrażenia i spostrzeżenia towarzyszyły nam podczas pierwszego i każdego kolejnego wyjazdu na Maltę, aż po moment podjęcia decyzji o przeprowadzce. Zawsze z sentymentem będziemy wspominać odkrywanie Gozo, które do dziś nie doczekało się jeszcze w j. polskim odrębnej publikacji o charakterze przewodnikowym, jednakże jest to naszym zdaniem kwestia czasu. 

Tylko dzięki naszej ciekawości nie wpadliśmy w pułapkę lansowanej tu polityki traktowania Gozo jako atrakcji na jeden dzień. Absolutnie największym błędem jaki można zrobić podczas eksplorowania wysp to uwierzyć, że Gozo można poznać w tak krótkim czasie. Wielu z naszych Czytelników wraca na wyspy i przy kolejnym pobycie nocują właśnie na Gozo, ponieważ odczuwają ogromny niedosyt wynikający z traktowania siostrzanej wyspy Malty właśnie jako jednodniową atrakcję. 

MALTAŃSKI RYNEK TURYSTYCZNY

Mamy ogromną wiedzę o tutejszym rynku turystycznym, ale też porównanie do innych krajów/kontynentów. Gdy na samym początku opracowywaliśmy niektóre tematy to wręcz z niedowierzaniem przyjmowaliśmy panujące na wyspach zwyczaje, szczególnie w biznesie. Dziś widzimy, że nic się w tym aspekcie nie zmienia. Malta jest w całej swojej istocie krajem południowym i do tego się już przyzwyczailiśmy, a nawet polubiliśmy ten model życia i pracy. Dlatego też ciągle tu mieszkamy, aczkolwiek podróżniczy zew coraz częściej podsuwa nam nowe pomysły na inne kierunki, których moglibyśmy w pełni doświadczyć i tu będziemy mieć w nadchodzącym roku dla naszych Czytelników ogromną niespodziankę.

MALTAŃSKIE STANDARDY

Na Malcie zweryfikowaliśmy właściwie wszystko. Pełną, mieniącą się różnorodnymi odcieniami paletę dziedzictwa, atrakcji oraz usług w standardzie od Budget, przez Premium, aż po maltański Luxury. Tego ostatniego nie zestawialibyśmy z możliwościami, które daje chociażby Monte Carlo. Trzeba mieć tego świadomość. Jednakże członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej od lat odwiedzający Maltę są przykładem na to, że można być na Malcie podejmowanym z sukcesem w standardzie Royal. Ma to jednak, jak wszystko swoją cenę.

Na temat przekroju tutejszych standardów moglibyśmy napisać elaborat, jednakże znacznie mądrzej będzie zainwestować ten czas w opracowanie tematów praktycznych związanych z podróżą na Maltę oraz organizacją pobytu, zwiedzania i atrakcji na miejscu, czyli tematów najbardziej pożądanych przez Czytelników maltaigozo.pl. Najbliższy rok będzie pod tym względem przełomowy. Pragniemy bowiem nie tylko pozostać najlepszym źródłem informacji dla turystów planujących pierwszy pobyt na Malcie i Gozo, lecz także dotrzymać kroku i wyznaczyć nowe szlaki tym, którzy podobnie jak my pokochali wyspy i przyjeżdzają tu wielokrotnie w poszukiwaniu nowych miejsc. My już je wszystkie dobrze poznaliśmy. Najwyższa pora, aby znaleźć czas na pisemne opracowanie wszystkich zaległych tematów. Statystyki wskazujące jak wielu unikalnych Czytelników każdego dnia czyta nasze teksty są największą motywacją, aby podnieść poprzeczkę wysoko i opracować wszystkie możliwe tematy, które pomogą zaplanować doskonały pobyt o każdej porze roku, w każdym standardzie i dla każdego typu turysty. 

Życzymy Państwu udanych podróży na Wyspy Maltańskie.

Na zdjęciu: Jej Ekscelencja Ambasador Malty w Polsce Pani Natasha Meli Daudey, Senior Manager Malta Tourism Authority Jimmy Attard (na zdjęciu pierwszy z lewej), Pan Radosław Grabski – Oficjalny Przedstawiciel Malta Tourism Authority w Polsce (w środku), następnie Reprezentant Strony maltaigozo.pl oraz (pierwszy z prawej) Brian Meliak Reprezentant Wyspy Gozo.