fbpx

MELLIEHA BAY

1. Mellieha Bay to największa piaszczysta plaża na Malcie.
2. Zatoka znana jest również pod nazwą Ghadira.
3. Rodziny z małymi dziećmi stanowią największą grupę turystów na tej plaży.

Bez wątpienia plaża w Mellieha jest największą piaszczystą plażą na Malcie, bardzo dobrze skomunikowaną tak z Maltą jak i z Gozo. Plaża leży tuż przy drodze do Cirkewwy, czyli jednym z głównych szlaków komunikacyjnych na Malcie. Wzdłuż ciągnącej się głównej drogi można zaparkować samochód lub wysiąść na jednym z przystanków usytuowanych tuż przy wybrzeżu.

Plaża jest, co zresztą widać na załączonych zdjęciach bardzo mocno oblegana. Pewnie tez dlatego, że sama Mellieha jest rozbudowana, poza tym pełno w niej kompleksów turystycznych, hoteli, hosteli, czy choćby kempingów. Miłośnicy leżakowania i smażenia się na skwarkę z pewnością będą zachwyceni. Mimo tłumów, które ostatnio widzieliśmy spokojnie można było sobie znaleźć miejsce nie tylko na piasku, ale tym bardziej w wodzie.

Woda oczywiście niesamowicie ciepła i czysta, jak na całej Malcie, długie, łagodne piaszczyste zejście w głąb zatoczki. Nie ma się więc co specjalnie dziwić, że trudno się było zorientować w jednoznacznej ocenie, czy więcej tam dzieciaków, czy dorosłych. Zresztą dla dzieci mnóstwo wodnych atrakcji, co zresztą zapewne zauważyliście na zdjęciach. Podobnie jest z miłośnikami wszelkich sportów wodnych, znajda tu szeroką ofertę, która pozwoli im się tak wyhasać, że z pewnością wystarczy na długo.

A oto kilka zdjęć z plaży…

Malta-1665

Malta-1709

Mellieha Bay-1595

Mellieha Bay-1618

Mellieha Bay-1687

ZAINTERESOWAŁ CIĘ TEN ARTYKUŁ?
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI W KOMENTARZACH.
SPODOBAŁ CI SIĘ TEN TEKST?
UDOSTĘPNIAJ GO DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇