fbpx

POLSKIE CENTRUM NURKOWE NA MALCIE

Wody terytorialne Malty uchodzą za raj dla nurków. Nie dziwi więc, że Polacy wypoczywający na wyspach pytają nas o godne rekomendacji polskie centrum nurkowe na Malcie. Na końcu tekstu znajduje się formularz, za pośrednictwem którego można skontaktować się z centrum nurkowym, natomiast wcześniej zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą kursów nurkowania na Malcie i Gozo dla początkujących i doświadczonych płetwonurków.

POLSKIE CENTRUM NURKOWE NA MALCIE

Naszym zdaniem ilość międzynarodowych baz nurkowych zlokalizowanych na wyspach może przyprawić o zawrót głowy. Wybór tej jedynej jest bardzo trudny i czasochłonny. Tym bardziej zatem cieszymy się, że możemy wreszcie zaprezentować Czytelnikom polskie centrum nurkowe z siedzibą na Malcie. Długo czekaliśmy na ten moment, ale wiemy, że było warto, ponieważ centrum Rysia i Marii zagwarantuje naszym Czytelnikom wszystko to, czego polscy turyści oraz nurkowie szukają. Są to:

 ➡ Profesjonalna, wykwalifikowana polskojęzyczna kadra.
 ➡ Poczucie bezpieczeństwa podczas nurkowania.
 ➡ Szeroka oferta kursów i nurkowań zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych.
 ➡ Stabilna i w pełni wyposażona całoroczna baza nurkowa na miejscu.

Na koniec jeszcze jedna istotna zaleta, mianowicie właściciele wspomnianego centrum nurkowego są prywatnie bardzo sympatycznymi, spokojnymi i rzeczowymi ludźmi. Na własne oczy widzieliśmy jak te cechy są ogromnie ważne podczas nurkowania, szczególnie tego pierwszego w życiu. Z kolei zaawansowanym nurkom, zaimponuje niekończąca się lista licencji, uprawnień i certyfikatów właścicieli centrum oraz ich wieloletnie doświadczenie. Oto, kilka wybranych uprawnień właścicieli centrum. Ta informacja będzie ważna dla zaawansowanych nurków. Mamy bowiem do czynienia z wytrawnymi instruktorami:

 • Trimix Diver
 • CCR Normoxic Trimix Diver
 • Gas Blender
 • Open Water Scuba Instructor
 • EFR Instructor
 • Wreck Instructor
 • Deep Instructor
 • Dry Suit Instructor
 • Underwater Navigator Instructor
 • Enriched air Instructor
 • Night Diver Instructor
 • Sidemount Instructor
 • SMB Instructor
 • Peak Performance Buoyancy Instructor
 • Project Aware Instructor
 • AWARE Coral Reef Conservation Sp
 • Instructor Emergency Oxygen Provider
 • Instructor Care for Children w/AED Instructor
 • PADI i SSI DPV/Skutery podwodne

Zachęcamy gorąco amatorów nurkowania, polskie bazy nurkowe oraz osoby, które marzą o rozpoczęciu przygody z nurkowaniem do zapoznania się z dalszą częścią wpisu, w którym zaprezentujemy najważniejsze informacje, ofertę centrum nurkowego, cennik oraz listę nurkowisk.

Zależy nam na tym, aby w tym jednym wpisie wyczerpać temat nurkowania na Malcie, dlatego też sugerujemy korzystanie ze spisu treści zlokalizowanego na początku tego tekstu, aby szybko odnaleźć dokładnie to, czego szukamy. Wiemy, jakie pytania najczęściej zadają Czytelnicy zainteresowani nurkowaniem i bardzo szczegółowo odpowiedzieliśmy na nie wszystkie w tym tekście.

Ci, którzy jeszcze nie wiedzą czego szukają, lecz są zainteresowani nurkowaniem na Malcie, po lekturze niniejszego wpisu będą już dokładnie wiedzieć jakiego kursu potrzebują, natomiast w razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy serdecznie do kontaktu z centrum nurkowym za pośrednictwem formularza kontaktowego. Instruktorzy pomogą zaplanować pierwsze lub bardziej zaawansowanie nurki. Przedsmak tego, co czeka pod wodą można zobaczyć na zdjęciach autorstwa centrum nurkowego.

Nurkowanie na Malcie i Gozo

💡 Rekomendowanie takich Polaków to dla nas ogromna przyjemność. Na naszej stronie zawsze znajdzie się miejsce dla rodaków prowadzących biznes na Malcie w zgodzie z wartościami, które są nam bliskie. Profesjonalizm, rzetelność, pracowitość, uczciwość, wysoki standard usług i zwykła ludzka serdeczność. Będziecie zachwyceni naszymi polskimi znajomymi! Gwarantujemy Wam to!

POLSKIE CENTRUM NURKOWE Z SIEDZIBĄ NA MALCIE 

W pełni wyposażona i funkcjonalna baza zlokalizowana jest przy Zatoce św. Pawła w popularnym kurorcie turystycznym. W bliskiej okolicy znajduje się sporo zróżnicowanych standardem miejsc noclegowych oraz mnóstwo innych udogodnień niezbędnych podczas urlopu na Malcie. 

Najwyższa jakość usług to priorytet dla właścicieli polskiego centrum nurkowego. Firma działa w pełni legalnie (co wcale nie jest takie oczywiste), posiada wszelkie wymagane zezwolenia, licencje, certyfikaty i ubezpieczenia. Przedmiotem działalności centrum jest nie tylko organizacja nurkowania, lecz także wsparcie w procesie kompleksowej organizacji wyjazdów nurkowych dla klientów indywidualnych oraz grup.

Instruktorzy nurkowania zatrudnieni w centrum zdobywali swoje doświadczenie w centrach nurkowych rozsianych po całym świecie. Ich misją jest zapewnienie bezpiecznego nurkowania oraz dbanie o miłą atmosferę i dobrą zabawę.

Sprzęt zgromadzony w centrum nie pozostawia wątpliwości co do jego najwyższej jakości. Satysfakcję z tego faktu potwierdzą liczni nurkowie rekreacyjni oraz techniczni, którzy mieli juz okazję go wypróbować.

W ofercie centrum nurkowego znajduje się ogromna oferta kursów dla początkujących i zaawansowanych nurków.

NURKOWANIE NA MALCIE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Płetwonurkom posiadającym doświadczenie w nurkowaniu polecamy ominąć rozdział dla początkujących.

Polskie Centrum Nurkowe MaltaPierwsze nurkowanie zapamiętamy na całe życie, więc bardzo ważne jest, aby zanurzyć się z instruktorem posiadającym pewien elementarny zestaw cech gwarantujący początkującym nurkom poczucie bezpieczeństwa, nawiązanie nici zaufania do instruktora i zwyczajną obustronną sympatię. Takiemu wydarzeniu może towarzyszyć troszkę stresu, jednakże wykwalifikowany i doświadczony instruktor poradzi sobie z najbardziej strachliwym nurkiem i wprowadzi go w fantastyczny podwodny świat maltańskich głębin.

💡 Każdy, kto zapisze się na Kurs Nurkowania dla Początkujących za pośrednictwem formularza dostępnego na końcu wpisu, otrzyma od nas dostęp do tekstu premium, dostępnego wyłącznie jako bonus do takiego kursu. W Przewodniku Przed Pierwszym Nurkowaniem zawarliśmy niezbędną teorię oraz wskazówki praktyczne, które poznane przed kursem pozwolą nurkowi amatorowi poczuć się dużo pewniej pod wodą. Są to dokładnie te same informacje, które należy przyswoić podczas teoretycznej części kursu.

Osoby zainteresowane pierwszym nurkowaniem nie muszą mieć żadnego doświadczenia, wiedzy ani uprawnień czy licencji. W wakacje bardzo często otrzymujemy maile od Czytelników, którzy przechadzając się promenadą zauważyli nurków i wpadli na pomysł, aby spróbować tej aktywności. Oczywiście jest to możliwe. Nawet z dnia na dzień. Wystarczy tylko umieć pływać i mieć ochotę na przygodę. 

Ze względu na to, że temat pierwszego nurkowania jest bardzo obszerny, a zainteresowani mają mnóstwo pytań, często bardzo oczywistych dla zaawansowanych nurków, postanowiliśmy zaprezentować ten temat w oddzielnym wpisie. Na przykładzie naszej latorośli opisujemy tam:

➡ Jak zapisać się na kurs nurkowania dla początkujących na Malcie?
➡ Co warto wiedzieć przed szkoleniem?
➡ Czy każdy może nurkować?
➡ Jak wygląda zaświadczenie o stanie zdrowia, które należy wypełnić?
➡ Jak przebiega kurs nurkowania na Malcie?

Artykuł wzbogaciliśmy zdjęciami i filmami z naszej prywatnej kolekcji. Czytelników zainteresowanych pierwszym nurkowaniem na Malcie zapraszamy do lektury wpisu: Nurkowanie na Malcie dla Początkujących.

Nurkowanie dla Początkujących Malta

WSPÓŁPRACA Z GRUPAMI NURKOWYMI

Istnieje możliwość kompleksowej organizacji wyjazdu nurkowego dla nieformalnej grupy pasjonatów nurkowania lub członków bazy nurkowej. W tym celu zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem formularza kontaktowego zlokalizowanego na końcu wpisu.

LOTY, ZAKWATEROWANIE I TRANSPORT

Grupy nurkowe zrzeszone w polskich bazach, centrach i klubach mogą skorzystać z kompleksowego wsparcia w procesie organizacji wyjazdu nurkowego na Maltę i Gozo. Na zainteresowanych czekają dodatkowe usługi:

➡ Grupowe loty na Maltę czarterem Air Malta.
➡ Noclegi w bliskiej okolicy centrum nurkowego.
➡ Transfery lotniskowe.
➡ Wynajem transportu.
➡ BONUS! Przygotowanie planu podróży na cały pobyt! Organizacja czasu wolnego (wycieczki, rejsy, zwiedzanie). Bonus przysługuje wszystkim, którzy zarezerwują nurkowanie za pośrednictwem formularza dostępnego na końcu wpisu.

KURSY NURKOWE PADI – CENY + OPIS

PADI Discover Scuba Diving

Kurs Discover Scuba Diving to pierwszy krok do poznania nurkowania. Program DSD to przede wszystkim wspaniała zabawa, która umożliwia zdobycie podstawowych umiejętności nurkowych oraz podjęcie decyzji o dalszym szkoleniu.

Wymagania wstępne:
Minimalny wiek kursanta to 10 lat.

Wymagane umiejętności:
Umiejętność pływania.

Jak długo trwa taki kurs?
Wykład teoretyczny, film, przygotowanie do nurkowania, oraz dwa nurkowania zajmują średnio 3-4 godziny.

Ile kosztuje kurs?
75 EUR

Co zawiera cena?
Wypożyczenie pełnego kompletu sprzętu do nurkowania, wykład teoretyczny oraz dwa nurkowania pod opieką instruktora.

PADI Open Water Diver (OWD)

Open Water Diver (OWD) to najpopularniejszy kurs nurkowania dla osób początkujących. Uczy podstawowych umiejętności oraz gwarantuje wiedzę teoretyczną wystarczającą do przeprowadzania nurkowań do głębokości 18 m. Kurs składa się z sesji teoretycznej, ćwiczeń basenowych oraz nurkowań na wodach otwartych. Po pozytywnym ukończeniu szkolenia otrzymasz licencję nurkową PADI uznawaną w centrach nurkowych na całym świecie. 

Wymagania wstępne:
Minimalny wiek kursanta to 10 lat. Uczestnicy w wieku 10–14 lat otrzymają certyfikat Junior OWD.

Wymagane umiejętności:
Umiejętność pływania w stopniu umożliwiającym przepłynięcie 200 m bez płetw lub 300 m w płetwach.

Jak długo trwa taki kurs?
Kurs składa się z pięciu sesji teoretycznych, pięciu sesji basenowych i czterech nurkowań na wodach otwartych. Do uzyskania stopnia OWD potrzeba 4 dni. Czas szkolenia można skrócić, jeśli uczestnik przyswoi wiedzę teoretyczną w ramach e-learningu.

Gdzie odbywają się szkolenia?
Kurs teoretyczny odbywa się na Malcie w polskim centrum nurkowym. Zajęcia basenowe zaledwie 200 metrów od bazy w Bugibba. Jeśli chodzi o wody otwarte, w okolicy centrum znajduje się ponad 20 miejsc, w których przeprowadzane są szkolenia. 

Ile kosztuje kurs?
380 EUR

Co zawiera cena?
5 sesji teoretycznych, 5 sesji basenowych, kompletny sprzęt nurkowy na czas kursu, 4 nurkowania na wodach otwartych.

Czego nie zawiera cena?
Kosztu materiałów PADI + certyfikatu – 95 EUR

PADI Advanced Open Water Diver

Kurs PADI Advanced Open Water Diver umożliwia doskonalenie swoich umiejętności pod wodą. Można popracować nad lepszą pływalnością lub wolniejszym zużyciem powietrza z butli. Ponadto, podczas kursu zdobywa się podstawowe doświadczenie nurkowania na wrakach i nurkowania w nocy. Kurs nurkowania AOWD zwiększa limity głębokości z 18 do 30 m.

Wymagania wstępne:
Ukończone 15 lat. Osoby pomiędzy 12 a 15 mogą ukończyć kurs Junior Advance.

Wymagane umiejętności:
Stopień OWD PADI lub równorzędny innej organizacji.

Jak długo trwa taki kurs?
Kurs składa się z pięciu nurkowań na wodach otwartych po jednym z wybranej specjalizacji PADI. Czas trwania szkolenia to 2-3 dni.

Gdzie odbywają się szkolenia?
Na północy Malty, gdzie znajduje się mnóstwo ciekawych miejsc, w których przeprowadzane są nurkowania nocne, głębokie, nitroxowe, wrakowe, etc.

Ile kosztuje kurs?
285 EUR

Co zawiera cena?
5 nurkowań na wodach otwartych, kompletny sprzęt nurkowy na czas kursu.

Czego nie zawiera cena?
Kosztu materiałów PADI + certyfikatu – 95 EUR

PADI Rescue

Kurs pozwala zdobyć umiejętności wykraczające poza poziom standardowego nurkowania rekreacyjnego. W czasie szkolenia instruktorzy uczą prowadzenia efektywnych akcji ratunkowych, udzielania nurkowi pierwszej pomocy przedmedycznej oraz radzenia sobie w sytuacji wypadku nurkowego.

Wymagania wstępne:
Ukończone 12 lat, posiadanie certyfikatu PADI Adventure Diver (lub równoważny certyfikat innej organizacji), ukończony kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej i Resuscytacji w ciągu ostatnich dwóch lat.

Czego się nauczysz:
Auto-ratownictwa, rozpoznawanie stresu u nurków i zarządzanie akcją ratowniczą, zarządzanie w sytuacjach kryzysowych, ratowanie spanikowanych nurków, ratowanie niereagujących nurków.

Jak długo trwa taki kurs?
Standardowo program kursu jest przerabiany w ciągu 3-4 dni, ale wszystko zależy od zaangażowania i kondycji fizycznej kursanta.

Gdzie odbywają się szkolenia?
Na Malcie w polskim centrum nurkowym. Zajęcia na wodach otwartych odbywają się 200 metrów od polskiej bazy.

Ile kosztuje kurs?
330 EUR

Co zawiera cena?
Sesje teoretyczne, sesje na wodach otwartych.

Czego nie zawiera cena?
Kosztu materiałów PADI + certyfikatu – 95 EUR

PADI Divemaster

Kurs Divemaster PADI jest pierwszym stopniem zawodowym w PADI. W momencie ukończenia tego kursu stajemy się pełnoprawnymi członkami PADI. Kurs ten ma za zadanie rozwijać umiejętności przewodnika podwodnego oraz pomocnika instruktora. Jako certyfikowany Divemaster można przystąpić do kursu na stopień instruktor nurkowania.

Wymagania wstępne:
Aby przystąpić do kursu musisz: Posiadać stopień RD lub równorzędny; ukończone 18lat; EFR z ostatnich 24m-c; minimum 40 zalogowanych nurkowań by rozpocząć kurs oraz 60 by ukończyć; zaświadczenie od lekarza o braku przeciwskazań do nurkowania wydane w ostatnich 12 miesięcy.

Czego się nauczysz:
Nadzorować i asystować przy nurkowaniach szkoleniowych oraz w nurkowaniach z certyfikowanymi nurkami. Uczestnicząc w kursie na Malcie od samego początku masz bezpośredni kontakt z kursantami oraz certyfikowanymi nurkami. Dowiesz się  jak działa biznes nurkowy oraz jak wygląda praca w profesjonalnym centrum nurkowym PADI.

Jak długo trwa taki kurs?
Szkolenie trwa minimum 14 dni.

Gdzie odbywają się szkolenia?
Na Malcie w polskim centrum nurkowym.

Ile kosztuje kurs?
570 EUR

Co zawiera cena?
Sesje teoretyczne, sesje na wodach otwartych.

Czego nie zawiera cena?
Kosztu materiałów PADI + certyfikatu + opłata za profesjonalne członkostwo w PADI.

Co daje certyfikat?
Nowe możliwości, nowy zawód, nadzorowanie i asystowanie przy nurkowaniach szkoleniowych jak i podjęcie pracy jako przewodnik podwodny podczas nurkowań z certyfikowanymi nurkami. Divemaster PADI może prowadzić także program Discover Local Diving oraz Scuba Review dla certyfikowanych nurków. Prowadzić program Discover Snorkeling, kurs PADI Skin Diver, jak również kurs cyfrowej fotografii podwodnej  oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Jako certyfikowany Divemaster będziesz mógł przystąpić do kursu na stopień instruktor nurkowania.

PADI Specjalizacje

Nurkowie, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności mogą zrobić dodatkowe specjalizacje PADI. W ofercie są m.in:

➡ Specjalizacja Wrakowa PADI (190 EUR)
➡ Specjalizacja Głęboka DEEP PADI (190 EUR)
➡ Specjalizacja Nitrox PADI (125 EUR)
➡ Specjalizacja Podwodna Nawigacja PADI (190 EUR)
➡ Specjalizacja Suchy Skafander PADI (160 EUR)
➡ Specjalizacja PADI Oxygen Provider / Pierwsza Pomoc Tlenowa (100 EUR)
➡ Specjalizacja Nurkowanie Nocne PADI (200 EUR)
➡ Specjalizacja Doskonała Pływalność PADI (120 EUR)
➡ Specjalizacja EFR PADI / Ratownictwo Medyczne (130 EUR)
➡ DPV/Skutery podwodne (200 EUR)

KURSY NURKOWE SSI – CENY + OPIS

SSI Basic Diver

SSI Basic Diver to nurkowanie bez licencji pod opieką instruktora. Ten program na poziomie podstawowym umożliwia zdobycie pierwszego doświadczenia nurkowego w warunkach ograniczonego akwenu lub w wodach otwartych, bez konieczności zapisywania się na dłuższy program zakończony certyfikacją. Po ukończeniu SSI Basic Diver otrzymuje się certyfikat uznaniowy (recognition).

Wymagania wstępne:
Minimalny wiek kursanta to 10 lat.

Wymagane umiejętności:
Brak.

Jak długo trwa taki kurs?
Ok. 4 godziny.

Ile kosztuje kurs?
75 EUR

Co zawiera cena?
Wypożyczenie pełnego kompletu sprzętu do nurkowania, wykład teoretyczny oraz dwa nurkowania.

Co daje kurs?
Kurs to przede wszystkim wspaniała zabawa i nowe doświadczenie.

SSI Open Water Diver

Ten popularny program nurkowy to najlepszy sposób na rozpoczęcie przygody na całe życie. Dostosowany do indywidualnych preferencji program szkoleniowy połączony jest z praktycznymi zajęciami w wodzie, co gwarantuje nabycie umiejętności i doświadczenia niezbędnego do tego, aby bezpiecznie i komfortowo czuć się pod wodą. Kursanci zdobędą certyfikat SSI Open Water Diver.

Wymagania wstępne:
Minimalny wiek kursanta to 10 lat.

Wymagane umiejętności:
Umiejętność pływania w stopniu umożliwiającym przepłynięcie 200 m bez płetw lub 300 m w płetwach, masce i z fajką.

Jak długo trwa taki kurs?
Kurs składa się z sześciu sesji teoretycznych, sześciu sesji basenowych i czterech nurkowań na wodach otwartych.  Do uzyskania stopnia OWD potrzeba 4 dni. Czas szkolenia można skrócić, jeśli uczestnik przyswoi wiedzę teoretyczną w ramach e-learningu.

Gdzie odbywają się szkolenia?
Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywają się na Malcie.

Ile kosztuje kurs?
380 EUR

Co zawiera cena?
5 sesji teoretycznych, 5 sesji basenowych, kompletny sprzęt nurkowy na czas kursu, 4 nurkowania na wodach otwartych.

Czego nie zawiera cena?
Kosztu materiałów SSI + certyfikatu – 89,90 EUR

SSI Advanced Adventurer

Podczas tego programu można doświadczyć pięciu różnych typów nurkowań w wodach otwartych, z pięciu różnych Programów Specjalności SSI, bez konieczności ukończenia tych programów w całości. Jeśli nie mamy pewności, jaki następny krok rozwoju w nurkowaniu zrobić – to jest właśnie idealny sposób na podniesienie swoich umiejętności nurkowych i doświadczenia oraz na określenie, jakie specjalności nurkowe nas interesują. Po ukończeniu programu otrzymuje się certyfikat SSI Advanced Adventurer.

Wymagania wstępne:
Ukończone 10 lat.

Wymagane umiejętności:
Stopień OWD SSI lub równorzędny innej organizacji.

Jak długo trwa taki kurs?
Kurs składa się z pięciu nurkowań na wodach otwartych po jednym z wybranej specjalizacji SSI. Czas trwania szkolenia to 2-3 dni.

Gdzie odbywają się szkolenia?
Szkolenie odbywa się na Malcie.

Ile kosztuje kurs?
285 EUR

Co zawiera cena?
5 nurkowań na wodach otwartych, kompletny sprzęt nurkowy na czas kursu.

Czego nie zawiera cena?
Kosztu materiałów SSI + certyfikatu – 69,90 EUR

SSI Diver Stress and Rescue

Stres to główna przyczyna wypadków nurkowych. Ma on negatywny wpływ na sytuacje wymagające działań ratowniczych. Podczas kursu zdobywa się umiejętności i wiedzę niezbędne do rozpoznawania i radzenia sobie ze stresem, zapobiegania wypadkom oraz właściwego radzenia sobie z nagłymi sytuacjami nurkowymi. Po zakończeniu szkolenia kursanci otrzymują certyfikat specjalności SSI Diver Stress and Rescue.

Wymagania wstępne:
Ukończone 12 lat, posiadanie certyfikatu SSI Open Water Diver (lub równoważny certyfikat innej organizacji), ukończony kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej i Resuscytacji w ciągu ostatnich dwóch lat.

Czego się nauczysz:
Auto-ratownictwa, rozpoznawanie stresu u nurków i zarządzanie akcją ratowniczą, zarządzanie w sytuacjach kryzysowych, ratowanie spanikowanych nurków, ratowanie niereagujących nurków.

Jak długo trwa taki kurs?
Standardowo program kursu przerabiany jest w ciągu 3-4 dni, ale wszystko zależy od zaangażowania i kondycji fizycznej kursanta.

Gdzie odbywają się szkolenia?
Na Malcie

Ile kosztuje kurs?
330 EUR

Co zawiera cena?
Sesje teoretyczne, sesje na wodach otwartych.

Czego nie zawiera cena?
Kosztu materiałów SSI + certyfikatu – 89,90 EUR

SSI Specjalizacje

Nurkowie, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności mogą zrobić dodatkowe specjalizacje SSI. W ofercie są m.in:

➡ Specjalizacja Wrakowa SSI (130 EUR)
➡ Specjalizacja Głęboka DEEP SSI (195 EUR)
➡ Specjalizacja Nitrox SSI (125 EUR)
➡ Specjalizacja Podwodna Nawigacja SSI (130 EUR)
➡ Specjalizacja Suchy Skafander SSI (170 EUR)
➡ Specjalizacja Nurkowanie Nocne SSI (170 EUR)
➡ Specjalizacja Doskonała Pływalność SSI (130 EUR
➡ Specjalizacja SSI Nurkowanie ze skuterem  (200 EUR)
➡ Specjalizacja SSI React Right (200 EUR)
➡ Specjalizacja SSI Dive Guide (570 EUR)
➡ DPV/Skutery podwodne (200 EUR)

NURKOWISKA NA MALCIE

Polskie Centrum Nurkowe z siedzibą na Malcie umożliwia nurkowanie w następujących punktach:

➡ Anchor Bay
➡ HMS Maori
➡ Ghar Lapsi
➡ Patrol Boat P29
➡ Tug Boat Rozi
➡ Cirkewwa Arch + Madonna
➡ Paradise Bay
➡ Manoel Island wrak desantowca X127
➡ Exiles wrak Tug boat nr 2
➡ Qawra point
➡ L’ahrax Point
➡ Wied iz Zurrieq
➡ Migra Ferha
➡ Marsascala Tug Boats
➡ Kalkara Wrak SS Margit
➡ Wrak tankowca Um El Faroud

NURKOWISKA NA GOZO

Najpopularniejsze miejsca nurkowe na wyspie Gozo, które można odwiedzić z polskimi instruktorami nurkowymi to:

➡ Xlendi Bay
➡ Marsalforn Double Arch
➡ Mgarr ix Xini
➡ Blue Hole
➡ Azure Window
➡ Inland Sea
➡ Reqqa Point
➡ Billinghurs Cave
➡ Cathedral Cave
➡ MV Karwela
➡ MV Cominoland
➡ MV Xlendi

NURKOWANIE Z ŁODZI

Zaprezentowaliśmy miejsca na nurkowanie z brzegu, pora więc na spoty nurkowe na nurkowanie z łodzi na Malcie i Gozo.

W ramach nurkowania rekreacyjnego można odwiedzić:

➡ Santa Marija Caves
➡ Patrol Boat P31
➡ Scotscraig

Z kolei nurkowie z uprawnieniami na głębokie zanurzenia mogą wybrać między innymi:

➡ The Imperial Eagle
➡ MV Pippo
➡ HMS Hellenspont
➡ The Bristol Beaufighter
➡ Mosquito

Istnieje również możliwość technicznego nurkowania w wybranych miejscach:

➡ HMS Olympus
➡ HMS Russel
➡ ORP Kujawiak (L 72) 
➡ SS Luciston
➡ Trusty Star
➡ Fairey Swordfish
➡ HMS Southwold
➡ HMS Nasturtium
➡ Le Polynesien
➡ Shnellboot S-31
➡ HMS Stubborn
➡ HM Eddy
➡ JU 88
➡ HMS St. Angelo
➡ Bristol Blenheim

NURKOWANIE WRAKOWE NA MALCIE

Wielu nurków przylatuje na Maltę głównie w celu zwiedzania wraków zatopionych w wodach terytorialnych Malty. Ciekawych stanowisk nurkowych jest na tyle dużo, że polskie centrum nurkowe przygotowuje na życzenie indywidualny program nurkowania wrakowego na 6 dni. Zwykle tego typu programy opracowywane są dla polskich baz nurkowych i nurków świadomych tego, co chcą zobaczyć. W tym temacie nie ma rzeczy niemożliwych. Polecamy wypełnienie formularza kontaktowego znajdującego się na końcu tego tekstu i sprecyzowanie preferencji swojej grupy, klubu czy bazy nurkowej. 

NURKOWANIE NA MALCIE – CENY

Ceny kursów nurkowych na Malcie i Gozo oraz nurkowań rekreacyjnych, technicznych czy też wypożyczenia sprzętu nurkowego są bardzo atrakcyjne.

Rekreacyjne nurkowania z brzegu

Nurkowanie Malta Ceny

Techniczne nurkowania z brzegu

Techniczne Nurkowanie Malta Ceny

Dodatkowe opłaty

Ceny nurkowania na Malcie

Wypożyczenie sprzętu

Samodzielne nurkowanie Malta CenyFORMULARZ KONTAKTOWY

 • Zainteresował Cię ten artykuł?
  Udostępniaj go do woli korzystając z opcji „Podziel się”. 👇