fbpx

WIOSKA POPEYE

1. Popeye Village to kultowe miejsce na Malcie.
2. Wioska powstała na potrzeby filmu i do dziś stoi przy zatoce Anchor Bay.
3. Obejrzyj zdjęcia z wioski i zabierz dzieci do tego kolorowego miejsca.

Malta jest nazywana śródziemnomorskim Hollywood. Wystarczy tylko wymienić takie superprodukcje jak: Gladiator czy Troja. Niestety do sukcesów kinowych wprawdzie seria komiksów pt. „Popeye” nie należy (tak naprawdę okazała się filmową klapą), ale scenografia powstała pod koniec lat ’70 jest dość unikatową atrakcją, szczególnie dla dzieciaków.

W cenie biletu wstępu m.in. mamy możliwość przepłynięcia się kilkunastoosobową łodzią w czasie około 15 minut w pobliżu zatoki, przy której usytuowana jest wioska. W podstawowej cenie jest też możliwość wysłania kartki pocztowej oraz poncz dla dzieci. Jest również coś w rodzaju show, czy tez animacji na żywo odgrywanej przez głównych bohaterów kreskówki na ulicach wioski.

Warto dodać, ze na terenie wioski jest dużo małych, bajkowych chatek. Do każdej można wejść i albo kupić pamiątkę, albo obejrzeć film lub eksponaty w muzeum, zagrać w golfa, i wiele innych o czym już kiedyś pisaliśmy w tekście o atrakcjach dla dzieci na Malcie. Załączyliśmy tam mapkę wioski z wyszczególnionymi wszystkimi domkami i opisem co w każdym z nich się znajduje. Na terenie wioski poza urokliwą zatoką jest też plac zabaw dla dzieci oraz baseny. Można więc przyjemnie spędzić tu dzień z dziećmi.

To co zwraca szczególną uwagę to niesamowity szmaragdowy kolor wody w zatoczce Anchor Bay. Wchodząc więc do wioski mamy możliwość kąpieli w tej niezwykle urokliwej, czystej wodzie, którą zresztą widać na załączonych zdjęciach.

Ogólnie widać, że personel w wiosce jest bardzo przyjazny, radosny, i nastawiony na to, żeby wszyscy, którzy się tam pojawią czuli się dobrze i spędzili miło czas. A czas możemy tam spędzić na podstawie ważnych biletów praktycznie od otwarcia do zamknięcia czyli w godzinach od 9.30 – 17.30. Warto też obejrzeć wioskę z góry, widać ją jak na dłoni a widok rzeczywiście jest bardzo atrakcyjny, nietypowy i wart dorzucenia do kolekcji podróżniczych doświadczeń najmłodszych.

Żeby dojechać do wioski trzeba np. dostać się w okolice Mellieha Bay (Ghadira) a konkretnie przystanków: Skajdra, Padrino lub Ghadira a następnie przejść na drugą stronę drogi (przy założeniu, że dojeżdżamy od strony Bigibby) i stamtąd wsiąść w autobus nr 237. Z okolic plaży w Mellieha, a dokładnie przystanku Skrajda do wioski Popeye jest zaledwie kilometr, więc można ten odcinek pokonać równie dobrze pieszo. Co ciekawe na wspomnianym przystanku jest informacja, że autobus nr 237 się tam zatrzymuje, ale rozkładu jazdy już próżno szukać na tablicy. 

Popeye Village


Popeye Village

Popeye Malta

Popeye VillageZAINTERESOWAŁ CIĘ TEN ARTYKUŁ?
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI W KOMENTARZACH.
SPODOBAŁ CI SIĘ TEN TEKST?
UDOSTĘPNIAJ GO DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇