fbpx

PRZEWODNIK PO MALCIE

Przewodnik po Malcie

Odkąd tylko istnieje nasza strona otrzymujemy mnóstwo próśb o rekomendację przewodnika, który warto kupić przed podróżą na Maltę. W tym temacie wiele się w ostatnich latach zmieniło. O ile jeszcze 7 lat temu trudno było kupić ciekawy i aktualny przewodnik po Malcie i Gozo, o tyle dziś mamy bardzo duży wybór i mnóstwo świeżego tekstu.

PO CO KOMU PRZEWODNIK PO MALCIE 

Osobiście uważamy, że każdy przewodnik będzie lepszy niż żaden, więc jeśli mamy możliwość wypożyczyć opracowanie od znajomych lub z biblioteki to zróbmy to.

Opisy dziedzictwa maltańskiego nie dezaktualizują się, więc nawet stare przewodniki będą zawierać mnóstwo wartościowych i ponadczasowych informacji. Z powierzchni Ziemi zniknęło bowiem tylko i aż, Azure Window (†2017), natomiast pozostałe obiekty stoją na swoich miejscach.

Naturalnie, w starszych edycjach przewodników słabą stroną są informacje praktyczne jak ceny biletów, godziny otwarcia, aktualne atrakcje, praktyczne wskazówki, etc. Tego typu informacje należy wówczas zignorować lub zwyczajnie kupić jakiekolwiek nowe wydanie.

W przewodnikach nie ma nic odkrywczego, więc te, które znajdziemy na rynku, niewiele się od siebie różnią. To nie jest beletrystyka lub fantasy lecz krótka, bezpłciowa, konkretna i zwięzła forma, w której należy zaprezentować pewien zestaw informacji.

Nie będziemy więc pisać, że nasze przewodniki są najlepsze, ponieważ opisywanie suchych faktów to nie jest żadna wielka sztuka, ale jeśli podczas zakupu sięgną Państwo po jeden z naszych przewodników to oczywiście będzie nam bardzo miło.

Uprzedzając pytania – nic na tym nie zarabiamy, ponieważ ewentualną prowizję ze sprzedaży oddajemy Czytelnikom bloga maltaigozo.pl w formie kodu promocyjnego dającego 45% rabatu od cen regularnych. Więcej nie udało nam się wynegocjować. Pierwsze wydania sprzedały się na pniu i wydawnictwo zleciło dodruk. Wyglada więc na to, że dość sporo osób decyduje się na zakup naszych opracowań. Bardzo nam z tego powodu miło i niniejszym dziękujemy Państwu za okazane zaufanie.

PRZEWODNIK PO MALCIE – KTÓRY WYBRAĆ?

Zaprezentujemy dziś dwa przewodniki turystyczne po Malcie i Gozo, które mieliśmy okazję zaktualizować i w ogromnej części także współredagować. Wydawnictwo Pascal zleciło nam aktualizację oraz redakcję dwóch tytułów z serii Pascal Lajt oraz Inspirator Podróżniczy.

Zaktualizowaliśmy wszystkie informacje, poprawiliśmy zauważone błędy oraz dopisaliśmy sporo nowego tekstu. Efektem naszej pracy są dwa zróżnicowane przewodniki, które najlepiej kupić w pakiecie, ponieważ wspaniale się uzupełniają. Pierwszy z nich jest bardzo praktyczny, kieszonkowy, natomiast drugi niezwykle inspirujący. Są to jedyne przewodniki na rynku redagowane przez osoby faktycznie mieszkające na Malcie (wchodząc w szczegóły – mieszkamy na wyspie Gozo). 

ODBIERZ 45% RABATU NA PRZEWODNIKI PO MALCIE

***

Użyj kodu rabatowego: maltaigozo
aby otrzymać 45% rabatu na wszystkie przewodniki po Malcie i Gozo
zakupione na stronie wydawnictwa Pascal TUTAJ
Do każdego zamówienia otrzymasz bonusowe materiały,
które nie zmieściły się do przewodnika.
Skontaktuj się z nami mailowo, aby je odebrać.
P.S. Wydawnictwo często organizuje dodatkowe promocje.
Wówczas rabaty łączą się, więc zawsze pamiętajmy
o dodaniu kodu: maltaigozo, aby maksymalnie obniżyć cenę.

***

PRZEWODNIK MALTA I GOZO, PASCAL LAJT 

Premiera pierwszego wydania tego przewodnika miała miejsce 14 marca 2018 roku. Na 156 stronach przewodnika znajdziemy bardzo dużo praktycznych informacji. Prowadzimy Czytelnika przez wszystkie etapy planowania podróży począwszy od prezentacji informacji krajoznawczych i geograficznych, przewodnik po malcie przez rys historyczny, wskazówki dotyczące planowania podróży oraz zwiedzania, a także bardzo dokładne informacje o dziedzictwie naturalnym i kulturowym Malty, Gozo i Comino.

W opracowaniu znajdziemy nie tylko szczegółowe opisy wszystkich wartych uwagi zabytków i atrakcji, lecz także aktualne i sprawdzone adresy, dane kontaktowe, godziny otwarcia, ceny biletów i wiele więcej dla każdego z opisywanych miejsc.

Podsumowując, Pascal Lajt to świetna propozycja dla tych, którzy chcą być wszędzie tam, gdzie warto być i mieć zawsze pod ręką wszystkie praktyczne wskazówki. Przewodnik Malta i Gozo, Pascal Lajt to dużo konkretów i informacji urozmaiconych ciekawostkami i rekomendacjami Autorów.

Można powiedzieć, że to jest takie minimum, które warto mieć przy sobie podczas przemierzania Maltańskich Wysp. Wydawnictwo określa serię Pascal Lajt jako kieszonkową, ale nie należy rozumieć tego dosłownie, ponieważ o ile przewodnik wejdzie w klasyczną tylną kieszeń spodni, o tyle może z niej wypaść przy pierwszym kucnięciu.

Z pewnością jednak książeczka jest lekka, okładka zaś miękka i elastyczna;  idealna do torebki lub plecaka. Cena regularna przewodnika: 26,90 PLN. Cena po rabacie: 14,80 PLN. Oszczędzasz: 12,10 PLN.

PRZEWODNIK MALTA, GOZO I COMINO, INSPIRATOR PODRÓŻNICZY

Nic tak dobrze nie opisze zawartości nowej serii przewodników Pascala, jak jej motto: Twój inspirator zaprowadzi cię w każdy zakamarek Malty i Gozo. Nic cię nie ominie! W istocie, tak właśnie jest. Dzięki temu, że pracowaliśmy nad kształtem obydwu przewodników, dokładnie wiemy czym one się różnią, w czym się uzupełniają i jakiemu typowi Czytelnika możemy je rekomendować. przewodnik po malcieO ile Pascal Lajt to fantastyczne opracowanie dla Czytelnika lubiącego krótkie, zwięzłe i precyzyjne dane, o tyle Inspirator Podróżniczy dostępny w sprzedaży od połowy maja 2018 r. (mowa o pierwszym wydaniu) koncentruje się na prezentowaniu miejsc najlepszych z najlepszych i, co istotne, mniej miejsca poświęca się tu zagadnieniom praktycznym i teleadresowym, a więcej uwagi poświęca się odkrywaniu inspirujących miejsc, do których można dotrzeć dzięki temu, że po Wyspach prowadzą nas Autorzy mieszkający tam na co dzień.

W żadnym innym przewodniku dostępnym na polskim rynku nie opisano tak dokładnie wysp Gozo i Comino. Publikacja została opatrzona dużą ilością zdjęć i rekomendacji, które pozwalają szybko zorientować się co w każdym zakątku Wysp Maltańskich trzeba zobaczyć, odwiedzić i czego warto doświadczyć.

Dzięki tej publikacji otrzymujemy trafne rekomendacje wszelkich atrakcji, ale także mapy i plany ułatwiające nawigację po najciekawszych miejscach na wyspach. Przewodnik Malta, Gozo i Comino, Inspirator Podróżniczy pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ na ponad dwustu stronach znajdziemy mnóstwo zestawień, które szybko zaprowadzą nas do najważniejszych i najpiękniejszych miejsc. Nie pomijamy przy tym żadnego z ważnych miejsc, które powinny zaistnieć w naszej świadomości podczas planowania zwiedzania. 

Cena regularna przewodnika: 39,90 PLN. Cena po rabacie: 21,95 PLN. Oszczędzasz: 17,95 PLN.

ODBIERZ BONUSY DO ZAKUPU PRZEWODNIKA!

Ci, którzy lubią wiedzieć dokąd jadą z pewnością zaopatrzą się w przewodnik po Malcie. Trudno nam rekomendować jeden z powyższych. Najbardziej kompleksową wiedzę zdobędziemy nabywając obydwa i do tego w bonusie dostęp do materiałów, które z powodu limitu stron nie zmieściły się do publikacji. Osoby, które zakupiły przewodniki z kodem rabatowym: maltaigozo dającym rabat w wysokości 45% na zakupy na stronie wydawnictwa zapraszamy do kontaktu pod adres e-mail: maltaigozo@gmail.com w celu otrzymania dostępu do wspomnianych wcześniej materiałów.

Cóż więcej można dodać? Zapraszamy do lektury przewodników, nad którymi pracowaliśmy na początku roku 2018. Gdybyśmy na koniec mieli dodać słowo zachęty, oto ono:

Opracowania są gwarancją najświeższego zestawienia informacji praktycznych, dzięki którym zawsze będziesz o krok przed innymi. Szukasz odpowiedzi na pytania: co zwiedzać, gdzie nocować, gdzie zjeść, co koniecznie zobaczyć, jak spędzić wolny czas? Odpowiedź znajdziesz w przewodnikach Pascala. Czytelna i przejrzysta forma opracowań pozwoli Ci poczuć się tak, jakbyś podróżował w towarzystwie lokalnego przewodnika. Zachęcamy do lektury i życzymy udanego pobytu na Malcie!

P.S. Jesienią 2022 wyjdzie aktualizacja obydwu przewodników. Właśnie nad tym pracujemy.

Zainteresował Cię ten artykuł?
Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.
Spodobał Ci się nasz tekst?
Udostępniaj go do woli korzystając z opcji „Podziel się”. 👇