fbpx

PLAN NA 6 PEŁNYCH DNI

Jak zaplanować tygodniowy pobyt na Malcie bez plażowania?
Prezentujemy przykładowy plan na tygodniowy pobyt.
Zobacz plan zwiedzania Malty z architekturą i widokami w tle.

W omawianym przypadku mamy do rozplanowania 6 pełnych dni, natomiast w zależności od godzin przylotu i wylotu, może się okazać, że również w tych dniach da się wygospodarować czas na jakąś atrakcję. Załóżmy jednak, że rozkładamy zwiedzanie na 6 dni, natomiast ewentualny dodatkowy czas w dniach przylotu i wylotu będzie zapasem na wypadek, gdyby któregoś dnia z jakichś powodów nie udało się dotrzeć do wszystkich uprzednio zaplanowanych miejsc. Pamietajmy, że plan został przygotowany dla osoby, która nie planuje plażować, ale to nie oznacza, że takie żelazne punkty jak panoramy najpopularniejszych zatok nie znajdą się w programie. 

PLAN ZWIEDZANIA MALTY NA 6 PEŁNYCH DNI

Jeżeli planujecie tygodniowy wypad na Maltę i nie jesteście zwolennikami wielogodzinnego plażowania, możecie skorzystać z planu, który przygotowaliśmy w odpowiedzi na poniższy e-mail.

Witam
oglądam waszą stronę i jest rewelacyjna. Tyle zdjęć i porad… Mam prośbę – czy możecie pomóc mi zaplanować pobyt na Malcie we wrześniu (mam lot 17.09 a wracam 24.09). Na pewno chciałabym zobaczyć klify (zarówno na Malcie jak i na Gozo) A poruszać chcę się autobusami lub na 2-3 dni wynajętym autem. Interesuje mnie zarówno architektura, jak i przyroda (Blue Grotto i Azure Window). Nie planuję plażowania – może przez godzinkę 🙂 Możecie mi pomóc coś zaplanować? Czy wyjazd jednodniowy na Gozo wystarczy? Czy lepiej na 2 dni skoczyć tam? Bardzo dziękuję i gratuluję super strony:) Pozdrawiam

TRANSPORT PUBLICZNY + WYNAJĘTY SAMOCHÓD

Zgodnie z preferencjami autorki listu zaplanujemy pobyt tak, aby przez 3 dni mieć do dyspozycji samochód z wypożyczalni, dzięki czemu uda się sprawnie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, a jak wiadomo nie brakuje takich na Gozo. Przez pierwsze trzy dni nasza rodaczka będzie się poruszać po Malcie transportem publicznym, natomiast w kolejnych – samochodem, który zostanie jej podstawiony pod hotel na godzinę 10:00 (tak załóżmy).

DZIEŃ PIERWSZY

➡ Mdina
➡ Rabat
➡ Valletta

DZIEŃ DRUGI

➡ Trzy Miasta
➡ Sliema
➡ St. Julian’s

DZIEŃ TRZECI

➡ Hypogeum
➡ Mosta
➡ Mgarr
➡ Qawra (Akwarium)

DZIEŃ CZWARTY

To czwarty dzień zwiedzania i pierwszy dzień, w którym transport publiczny zostaje zastąpiony wynajętym samochodem, co daje dużą niezależność na drugą część pobytu. W tym dniu proponujemy zobaczyć kilka ciekawych miejsc na południu Malty:
➡ Marsaxlokk
➡ St. Peter’s Pool
➡ Ghar Dalam Cave
➡ Ghar Hassan Cave
➡ Blue Grotto
➡ Hagar Qim + Mnajdra
➡ Dingli Cliffs
➡ Mdina nocą

DZIEŃ PIĄTY – GOZO

➡ Qala – punkt widokowy z panoramą Comino i Cominotto.
➡ Tal Mixta Cave 
➡ Ramla Bay 
➡ Xagħra (Ggantija Temples i Ta’ Kola Windmill).
➡ Marsalforn 
➡ Salt pans 
➡ Wied il-Għasri 
➡ Wied il-Mielaħ 
➡ Ta’ Pinu 
➡ Dwejra (Fungus Rock, pozostałości po Azure Window, Inland Sea, Blue Hole).
➡ Victoria (Rabat) 
➡ Ta’ Cenc Cliffs 
➡ Sanap Cliffs 

DZIEŃ SZÓSTY

Na szósty dzień proponuję połączyć Comino + północ Malty. W pierwszej części dnia byłby rejs motorówką z Cirkewwa na Comino. Samochód można zaparkować na bezpłatnym, dużym parkingu naprzeciwko Paradise Bay Hotel. Zakładam, że na Comino spędzicie (wraz z rejsem motorówką w dwie strony) max. 4 godziny. Czas upłynie szybko na fotografowaniu ładnych widoków i wrócicie na Maltę, gdzie zobaczycie kolejno:
➡ Red Tower
➡ Mellieha Bay
➡ Popeye Village
➡ Golden Bay
➡ Tuffieha Bay
➡ Majjistral Nature Park (spacer)

Standardowo już, nie rozwijam kwestii tego, jakie atrakcje czy zabytki warto zobaczyć w każdym zaproponowanym punkcie. Uważni Czytelnicy znajdą te informacje na stronie maltaigozo.pl lub w naszych przewodnikach.

Zainteresował Cię ten artykuł?
Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.
Spodobał Ci się nasz tekst?
Udostępniaj go do woli korzystając z opcji „Podziel się”. 👇