fbpx

RAMLA BAY MARFA

1. Ramla Marfa to spokojna zatoka zlokalizowana na północy Malty.
2. Infrastruktura jest tu bardzo komfortowa, głównie z powodu sąsiedztwa dobrego hotelu.
3. Turyści mogą tu liczyć na bogatą ofertę sportów wodnych.

W okolicy Melliehy jest kilka mniejszych plaż, całkiem zresztą przyzwoicie przygotowanych do plażowania i uprawniania sportów wodnych.

Ciekawym miejscem jest zatoka powszechnie znana jako Ramla Bay Marfa. Można ją też zlokalizować na mapie jako Ramla tal-Bir. Skaliste wybrzeże zostało przygotowane na przyjęcie dużej liczby turystów, poza tym w okolicy znajduje się czterogwiazdkowy hotel, którego goście korzystają zapewne bardzo chętnie z przyplażowych atrakcji, a trzeba przyznać, że jest ich bez liku. Można na przykład wynająć sobie łódź. W zależności od jej wymiarów i silnika, koszt za godzinę rejsu wynosi od 25 do 80 euro. Można stąd też wyruszyć na rejs dookoła Comino. Oczywiście w cenę wliczone jest także dwugodzinne plażowanie przy Blue Lagoon.

Co prawda tego typu atrakcje są dostępne niemal na każdej plaży, ale tu zdaje się, że ludzie z tym zamiarem aktywnego wypoczynku przyjeżdżają lub zatrzymują się w hotelu na czas urlopu.

Inne wodne atrakcje, których można tu doświadczyć to m.in.: jet skis, topaz dinghi, windsurfing, banana ride, water skiing, wake boarding, canoes, czy paddle boats. Jest więc w czym wybierać.

Poza tym ta linia wybrzeża jest idealna do snorkelingu. Mimo, że to swoiste centrum aktywnego wypoczynku to klimat jest niezwykle relaksujący. Z głośników płynie usypiająca muzyczka a lekki wiaterek fantastycznie tłumi upał. Naprawdę fajne miejsce, wato wziąć je pod uwagę w razie plażowania w okolicy.

Ramla Bay-2104

Ramla Bay-2111

Ramla Bay-2102

ZAINTERESOWAŁ CIĘ TEN ARTYKUŁ?
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI W KOMENTARZACH.
SPODOBAŁ CI SIĘ TEN TEKST?
UDOSTĘPNIAJ GO DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇