fbpx

TRZY MIASTA MALTA

Co się kryje za terminem Trzy Miasta / Three Cities?
Birgu, Isla i Bormla to kolejno: Vittoriosa, Senglea i Cospicua.
Jakie atrakcje czekają w 3Cities?

Bez wątpienia Trzy Miasta to jedne z piękniejszych zakątków na Malcie, dotychczas jedynie wspominaliśmy o nich, z pewnością jednak nie wyczerpiemy tematu w tym poście. Dziś kilka słów o tym dlaczego warto wybrać się do Trzech Miast. Od czego zaczynamy? Może od nazwania rzeczy po imieniu?

Co to są te Trzy Miasta? W interesującym artykule o Malcie, opublikowanym zresztą całkiem niedawno w jednym z popularnych serwisów autorka, która podpisała się pod tekstem własnym imieniem i nazwiskiem przekonywała, że Trzy Miasta to Sliema, Valletta i Paceville, szalenie popularne centrum zakupowo-imprezowe, coś jak polskie Trójmiasto. Wtedy zostawiliśmy to bez komentarza, więc i dziś nie będziemy komentować. Bazując na naszej wiedzy, którą czerpiemy m.in. z licznych publikacji o Malcie, przedstawimy naszą wersję tego, co powszechnie uważa się za Trzy Miasta:-)

Niegdysiejsze Birgu, Isla oraz Bormla to dzisiejsze (kolejno): Vittoriosa, Senglea i Cospicua – trzy miasta położone na cyplach w zatoce w sąsiedztwie Valletty.  Warto znać dawne i dzisiejsze nazwy, ponieważ mieszkańcy do dziś lubią używać starych nazw, zresztą nie tylko w tym przypadku. Oni w ogóle mają sentyment do przeszłości, a należy pamiętać, że sięga ona „strasznie dawnych czasow”. 

Zatem autorka wspomnianego artykułu miała rację pisząc, że jest to trójmiasto, jednakże dużo się pomyliła w jego granicy i specyfice, bowiem jest to bardziej historyczne trójmiasto, niż shoppingowo-clubbingowe:-) Można się z nią zgodzić jedynie w tym, że jest to popularny region turystyczny.

Nasuwa się pytanie o atrakcje, historię, mieszkańców, ceny, etc. Żeby o tym wszystkim napisać wyczerpująco podzielimy ten temat na kilka części. Dziś część pierwsza, czyli zasygnalizowanie, że takie miejsce jest, kilka objaśniających słów wstępu i filmik, który podpowie Wam dlaczego turyści wybierają się do Trzech Miast. Na początek obejrzyjcie film i zobaczcie jak tam jest pięknie i klimatycznie. W kolejnej części napiszemy o historii Trzech Miast. Na deser zostawimy sobie atrakcje:-) Miłego oglądania!

ZAINTERESOWAŁ CIĘ TEN ARTYKUŁ?
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI W KOMENTARZACH.
SPODOBAŁ CI SIĘ TEN TEKST?
UDOSTĘPNIAJ GO DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇