fbpx

FESTY NA MALCIE 2022 – KALENDARZ

Festa na Malcie

Festy na Malcie i Gozo odbywają się całorocznie. Maltańczycy uwielbiają celebrować odpusty parafialne. Spektakularne fajerwerki, uroczyste msze i procesje oraz koncerty lokalnych orkiestr to nieodłączne elementy maltańskiej festy. Sprawdź aktualny kalendarz fest i nie przegap okazji świętowania z lokalsami! Kalendarz podlinkowaliśmy na końcu wpisu.

festa malta Sezon maltańskich fest zaczął się na dobre. Każdego dnia słychać strzały petard zwiastujące nadchodzące parafialne uroczystości. Warto wiedzieć kiedy takie festy się odbywają, ponieważ uczestnictwo w nich daje obraz lokalnego życia i pozwala poczuć smak maltańskiego folkloru. Polecamy gorąco festy na Malcie i Gozo. Jeśli tylko mamy trochę czasu i jesteśmy na wyspach w terminie, w którym odbywa się festa nic nie stoi na przeszkodzie, aby świętować razem z tubylcami.
Na końcu wpisu znajduje się lista nadchodzących uroczystości parafialnych. Większość z nich celebruje się nie tylko mszą, lecz także spektakularną festą. Jeżeli któryś termin nam odpowiada to już tylko wystarczy zrobić mały research w Sieci i dowiedzieć się jaki jest program imprezy. 
fajerwerki malta fireworks Malta pokaz fajerwerków malta fajerwerki Gozo festa na gozo
Festy trwają do późnej nocy, więc warto pomyśleć wcześniej o transporcie do hotelu/apartamentu. Można z wyprzedzeniem zamówić taksówkę (choć na Gozo może być z tym problem) lub wziąć udział w wycieczce Village Fireworks. To popularny sposób na bezstresowe skosztowanie folkloru i wygodny transfer z hotelu na festę i z powrotem. Minus jest taki, że Village Fireworks kursują tylko na wybrane festy, a nie na wszystkie. malta festa gozo festa

FESTY NA MALCIE I GOZO SEZON 2022

Oficjalny kalendarz fest parafialnych jest dostępny pod TYM LINKIEM

 

Zainteresował Cię ten artykuł?
Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.
Spodobał Ci się nasz tekst?
Udostępniaj go do woli korzystając z opcji „Podziel się”. 👇