fbpx

GALERIA CERAMIKI NA GOZO

Wioska rzemiosła na Gozo znajduje się w San Lawrenz.
W Ta’ Dbiegi Crafts Village możemy kupić oryginalne miejscowe rękodzieło.
Zobacz zdjęcia z galerii Gozo Pottery Barn.

Katrin Farmosa

Pewnego niezwykle upalnego i bezwietrznego dnia zatrzymaliśmy się na dłuższą chwilę w Ta’ Dbiegi Crafts Village w San Lawrenz na Gozo. Usiedliśmy na jednej z nielicznych ławeczek znajdujących się na terenie wioski i odetchnęliśmy na chwilę popijając zimne Kinnie. W okolicy było bardzo głośno, ponieważ akurat modernizowano drogę, więc ciężkie sprzęty pracowały na pełnych obrotach produkując więcej kurzu, niż hałasu.

Tak się złożyło, że naprzeciw znajdował się budynek Gozo Pottery Barn. Dekoracje skradły naszą uwagę i po chwili byliśmy już wewnątrz. Przemiła właścicielka galerii Katrin Farmosa powitała nas ciepło i pozwoliła rozejrzeć się w poszukiwaniu skarbów. Mowa oczywiście o kobiecie z poniższego zdjęcia. Podczas gdy my grzecznie rozglądaliśmy się po galerii i podziwialiśmy eksponaty artystka zajmowała się tym, co kocha i najlepiej potrafi, czyli sztuką. Jej specjalnością jest ceramika. To niezwykle wszechstronna artystka, która poza typowym dla wiosek rzemiosła prezentowaniem własnych dzieł organizuje również warsztaty dla dzieci oraz dorosłych. Być może ktoś spośród Czytelników interesuje się ceramiką lub marzył kiedyś o praktycznych zajęciach. Wówczas ta informacja będzie przydatna. Pragniemy zaprezentować tutaj niektóre z wyrobów ceramicznych z Gozo Pottery Barn. Zanim jednak do tego przejdziemy warto poświęcić kilka słów artystce, dla której glina jest wyjątkowym tworzywem. Jak sama mówi

Glina jest ekscytującym materiałem, dzięki któremu można tworzyć niekończenie różnorodne rzeczy, od funkcjonalnych przedmiotów codziennego użytku, po rzeźby i malowidła ścienne. Inspiruję się naturą i naszą piękną wyspą Gozo. Każda pora roku przynosi mi nowe pomysły i formy, staram się tworzyć różnorodne rzeczy. Formy i wzory moich prac są wynikiem łączenia osobistych fascynacji oraz inspiracji otaczającą mnie na Gozo naturą.

Wszechstronność Katrin jest imponująca, czego dowodem są poniższe zdjęcia. Gdyby spróbować wyszczególnić choć kilka kategorii dla prac z Gozo Pottery Barn warto zaakcentować rzeźby, malowidła ścienne, mozaiki, miski i dzbany, żyrandole, odlewy dłoni i stóp, maski, nazwy i numery domów, biżuterię, dekoracje do domu i wiele innych, które prezentujemy niżej. Być może już niedługo podczas podróży na Gozo, zobaczycie je na własne oczy lub zabierzecie ze sobą do Polski. 
Ta' Dbiegi Gozo

Ta' Dbiegi Gozo

Ta' Dbiegi Gozo

pamiątki malta

pamiątki Malta

pamiątki Malta

pamiątki Gozo

Rzemiosło Gozo

Sztuka MaltySztuka Gozopamiątki gozopamiątki malta

Zainteresował Cię ten artykuł?
Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.
Spodobał Ci się nasz tekst?
Udostępniaj go do woli korzystając z opcji „Podziel się”. 👇