fbpx

JOSEPH CALLEJA – WIELKI GŁOS MALTY

Joseph Calleja to wybitny maltański tenor.
Maltańczycy są bardzo dumni z jego nieprzeciętnego talentu i międzynarodowego sukcesu.
Przedstawiamy kilka faktów na temat maltańskiego śpiewaka operowego.

JOSEPH CALLEJA

Wybitny operowy śpiewak, który swoim głosem rozsławił Maltę na całym świecie jest powszechnie ceniony i szanowany w swoim rodzinnym kraju. Zapytajcie kogokolwiek o niego, a zobaczycie z jaką dumą nawet młodzi ludzie opowiadają o śpiewaku i jego ciągle bliskiej relacji z Maltą, na której zawsze jest honorowym gościem.

Podczas naszej ostatniej podróży spotkaliśmy wiele osób, które osobiście znają Josepha Calleja. Trudno się dziwić, skoro wyspa jest niewielka. Wielokrotnie podczas podróży samochodami z naszymi znajomymi włączali nam płyty Calleji, abyśmy mogli posłuchać tego potężnego głosu i docenić go. To niesamowite, jak Maltańczycy są dumni ze swojego dziedzictwa, nie tylko tego historycznego, lecz także współczesnego. Ten entuzjazm udziela się bezwarunkowo.

Co warto wiedzieć o śpiewaku?
Joseph Calleja to światowej sławy maltański tenor, który naukę śpiewu rozpoczął w wieku 16 lat a zadebiutował w wieku 19 lat w Teatrze Astra na Gozo. Wygrana w konkursie Caruso, a następnie w prestiżowym konkursie Operalia ustanowionym przez Placido Domingo otworzyły mu drzwi do kariery.

Niezliczone są sukcesy zawodowe śpiewaka, który zaszczycił swoją obecnością sceny największych i najbardziej liczących się oper i śpiewał w duecie z największymi. Nie rozpisując się więcej o biografii zapraszamy do obejrzenia video prezentującego największy talent Malty – pierwszego ambasadora kultury Malty – Josepha Calleja. Wybraliśmy utwór, który znają chyba wszyscy.

ZAINTERESOWAŁ CIĘ TEN ARTYKUŁ?
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI W KOMENTARZACH.
SPODOBAŁ CI SIĘ TEN TEKST?
UDOSTĘPNIAJ GO DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇