fbpx

Z MALTY NA SYCYLIĘ. CO | GDZIE | JAK |

Jak dostać się z Malty na Sycylię?
Czy warto wybrać się na jeden dzień z Malty na Sycylię?
Jaki jest koszt takiego transportu lub zorganizowanej wycieczki z Malty na Sycylię.

WYCIECZKA Z MALTY NA SYCYLIĘ – DOBRY CZY ZŁY POMYSŁ?

Wycieczka promem z Malty na Sycylię i zwiedzanie włoskiej wyspy mogą być dodatkowym urozmaiceniem dla wszystkich planujących wakacje na Malcie. Wielu turystów pyta o to, więc odpowiadamy. Osobiście uważamy, że Sycylia oferuje tak dużo atrakcji, że wybieranie się na jednodniową wycieczkę nie ma sensu. Tracimy wtedy jeden dzień, który moglibyśmy przeznaczyć na dogłębniejsze zwiedzanie Malty lub Gozo, a na Sycylii w jeden dzień i tak niewiele zobaczymy, a nawet jeśli wybierzemy się na Etnę to żaden organizator nie zagwarantuje, że tego dnia zachmurzenie i pył nie będą tak gęste, że nawet nie zobaczymy wulkanu. Tym bardziej też z tego powodu nikt nie odwoła wycieczki, a tego typu zdarzenia, czyli poważne problemy z widocznością spowodowaną m.in. pyłem wulkanicznym mają miejsce głównie wiosną. Reasumując, piękna Sycylia zasługuje na minimum tydzień i to w opcji z noclegami w różnych częściach wyspy i przemieszczania się samochodem. Spędziliśmy sporo czasu na Sycylii i piszemy o tym bazując na autopsji, a nie z pozycji agenta, który nigdy tam nie był a jego celem jest sprzedaż wycieczki.

Za tego typu szczere rady, biura podróży, agenci i rezydenci nas nie lubią, ale nauczyliśmy się już z tym żyć 😥

W tym miejscu robię akapit, który później usunę. Otóż,  obiecuję, że poszukam w naszym archiwum zdjęcia z Etny w czasie pochmurnego dnia. Myślę, że każdy, kto je zobaczy zadba o to, aby dwa razy się zastanowić zanim wykupi wycieczkę na Etnę i jeśli już to zrobi to wcześniej sprawdzi dokładnie prognozy pogody lub uzyska gwarancję (w co wątpię) od agenta, że w razie niepogody będzie mógł anulować wycieczkę i odzyska całą wpłaconą kwotę. Tu niżej będą nasze fotki z Etny owiniętej kłębem gęstej mgły.

Załóżmy, że część Czytelników stwierdzi, że bez względu na wszystko i tak chce wybrać się na jeden dzień na Sycylię, ponieważ odrębnej wycieczki na tę wyspę w najbliższych latach nie planuje a skoro już są tak blisko to zobaczą również Sycylię. Nie zamierzam tego nikomu zabraniać. Z przyjemnością podzielę się swoją wiedzą na temat tego jak dotrzeć z Malty na Sycylię wszystkimi możliwymi sposobami zarówno samodzielnie jak i z wycieczką.

PROMEM Z MALTY NA SYCYLIĘ I Z POWROTEM 

Rejsy na tej linii obsługuje Virtu Ferries i wszystkie szczegóły znajdziemy na stronie www.virtuferries.com Warto zapamiętać ten adres w razie, gdybyśmy przy okazji pobytu na Malcie chcieli koniecznie wybrać się także na Sycylię. Rezerwacje biletów na promy katamaranem Virtu Ferries odbywają się zarówno online jak i telefonicznie. Korzystaliśmy z obydwu form i możemy je polecić oraz pochwalić pracowników tej firmy za fachową obsługę. Mieliśmy też kiedyś sytuację, w której musieliśmy przełożyć wyjazd z Malty na Sycylię na dwa dni później. Wystarczył telefon do biura w Valletcie. Bilet został bez żadnych dodatkowych kosztów przebukowany na inny dzień. Wszystko poszło tak gładko, że trochę się obawialiśmy czy na pewno na miejscu nie zastanie nas jakaś niespodziewanka, ale nic takiego się nie stało. Katamaran jest bardzo komfortowy. Możemy zabrać się na Sycylię wypożyczonym samochodem (jeśli wypożyczalnia na to pozwala, ale w większości jest to niemożliwe). Wtedy wystarczy kupić zwykłe bilety i zorganizować sobie wynajęty samochód, który będzie na nasz czekał w Pozzallo. To rozwiązanie polecamy jednak osobom, które mają doświadczenie z podróżowaniem i wiedzą jak zaplanować sobie dzień lub więcej na Sycylii, aby dotrzeć do wszystkich miejsc, które nas interesują. Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby na Sycylii odebrał nas polski kierowca i zabrał na ciekawą wycieczkę, ale o takiej ofercie nie słyszeliśmy, a z pewnością byśmy o niej napisali na naszej stronie, więc jeśli wiecie, że ktoś na Sycylii takie organizuje i robi to na przyzwoitym poziomie – dajcie znać w komentarzach. Na wspomnianej stronie Virtu Ferries znajduje się rozkład rejsów oraz wszystkie podstawowe informacje jak ceny, udogodnienia na promie, etc.

JAK DOTRZEĆ Z MALTY NA SYCYLIĘ

Nie da się dojechać na Sycylię z Malty. Można to zrobić wyłącznie transportem powietrznym (loty) lub morskim (rejsy). Rejsy Virtu Ferries kursują na trasie Valletta – Pozzallo, natomiast loty startują z Valletty do Catanii liniami Ryanair oraz Air Malta. Rejs katamaranem trwa 1,5h, natomiast lot 40 minut.

Na flotę Virtu Ferries składa się z 6 promów: San Marco , San Pawl, San Gwann, Maria Dolores, San Frangisk i Jean De La Valette. Ich nowoczesne wyposażenie zapewnia najwyższy komfort podroży i szereg udogodnień. Na stronie przewoźnika można poczytać o każdym promie i jego standardzie. Wygodne siedziska, restauracje i punkty widokowe znajdziecie na każdym z promów. Lubimy podróże katamaranem, ponieważ zawsze, gdy z nich korzystamy czeka nas coś ekscytującego. Albo wyjazd na Sycylię, którą kochamy, albo wyjazd do Polski, który zawsze jest dużym, kilkudniowym przedsięwzięciem i zapowiedzią miłych chwil spędzanych z rodziną.

ILE KOSZTUJE ZORGANIZOWANA WYCIECZKA Z MALTY NA SYCYLIĘ? 

Gdy jedni wybiorą się z Malty na Sycylię promem lub samolotem w ramach samodzielnej wyprawy, drudzy wybiorą jedną z wycieczek dostępnych u każdego agenta na wyspie. W ofercie agentów najwięcej jest wycieczek jednodniowych. W cenie wycieczki jest podróż w dwie strony katamaranem, zorganizowane zwiedzanie Sycylii w j. angielskim i sprawne przemieszczanie się autokarem po Sycylii. Co ważne, nie ma w sprzedaży jednodniowych wycieczek na Sycylię w j. polskim. Organizatorem wycieczek jest Virtu Ferries, natomiast sprzedaż prowadzą wyłącznie agenci. Nie ma możliwości kupienia tej wycieczki bezpośrednio od organizatora. W ofercie na sezon 2020 znajdują się między innymi:
➡ Mt. Etna & Modica, 129EUR/dorosły, 97EUR/dziecko
➡ Syrakuze & Marzamemi, 162EUR/dorosły, 128EUR/dziecko
W porównaniu do poprzednich lat oferta mocno się skurczyła. Najwyraźniej nie było wystarczającej ilości chętnych na wycieczki z Malty na Sycylię i z bogatej niegdyś oferty zostały tylko dwie wycieczki. 

Zainteresował Cię ten artykuł?
Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.
Spodobał Ci się nasz tekst?
Udostępniaj go do woli korzystając z opcji „Podziel się”. 👇