fbpx

PROMY GOZO CHANNEL LTD.

Zdecydowana większość turystów, którzy zdecydują się odwiedzić maltańską wyspę Gozo dotrze na wyspę jednym z promów firmy Gozo Channel – największego przewoźnika wodnego kursującego między Maltą i Gozo.

GOZO CHANNEL

Uprzedzając pytania, które się już wielokrotnie pojawiały, informujemy, że promy Gozo Channel, potocznie nazywane Gozo Ferry nie zatrzymują się po drodze na Comino, a jedynie mijają tę wyspę. Promy Gozo Ferry kursują wyłącznie na linii Malta – Gozo. Rejs jest bezpośredni i trwa ok 20-25 minut. Niżej prezentujemy mapę przedstawiającą korytarz morski, którym codziennie pływają MV Gaudos, MV Ta’ Pinu, MV Malita oraz MV Nikolaos (najbrzydszy i najmniej nowoczesny z promów). O ile nazwy trzech pierwszych promów wyraźnie nawiązują do Malty i uważny Czytelnik z pewnością odnalazł już na naszej stronie wpisy wyjaśniające to nazewnictwo, o tyle Nikolaos to grecki prom i nie należy doszukiwać się tutaj żadnego związku z Maltą.

prom na gozo

SKĄD ODPŁYWAJĄ PROMY NA GOZO

Promy Gozo Channel na trasie z Malty na Gozo odpływają z miejscowości Ċirkewwa zlokalizowanej na północy wyspy. Promy z Gozo na Maltę odpływają z miejscowości Mġarr na wyspie Gozo. 

KIEDY KUPUJEMY BILET

Podczas przeprawy promowej z Malty na Gozo nie ma konieczności posiadania biletu. Wymagany jest on dopiero podczas przeprawy promowej z Gozo na Maltę, więc najwygodniej jest kupić bilet w kasie budynku portowego w miejscowości Mġarr na wyspie Gozo. Kierowca przeprawiający się z Gozo na Maltę wynajętym samochodem, powinien kierować się na parking portowy, gdzie przy wjeździe zostanie od niego pobrana opłata za samochód i pasażerów. Przeprawa samochodem z Malty na Gozo jest nieodpłatna.

ILE KOSZTUJE BILET NA GOZO

Bilet, który należy posiadać podczas przeprawy z Gozo na Maltę kosztuje:
➡ 4,65 EUR Dorośli
➡ 1,15 EUR Dzieci od 3-12 r.ż. Dzieci do 3 r.ż. bezpłatnie
➡ 15,70 EUR Samochód z kierowcą
➡ 8,15 EUR Motocykl lub skuter z kierowcą
➡ 1,15 EUR Opłata za rower

ROZKŁAD REJSÓW

Aktualny rozkład rejsów znajduje się na stronie przewoźnika Gozo Channel TUTAJ. Pod wskazanym linkiem można również sprawdzić rozkład rejsów na wybrany dzień.

UDOGODNIENIA

Na każdym promie można korzystać z bezpłatnego wi-fi. Ponadto na pokładzie znajdują się kiosk oraz snack bar, gdzie serwuje się kawę, zimne napoje, kanapki, pastizzi i słodycze.

JAK DOJECHAĆ DO PORTU W ĊIRKEWWA

Do portu w Ċirkewwa dojedziemy autobusami:
➡ Z lotniska do Ċirkewwa – X1
➡ Z Valletty do Ċirkewwa – 41
➡ Z Valletty do Ċirkewwa – 42
➡ Z Mgarr do Ċirkewwa – 101
➡ Z Bugibba do Ċirkewwa – 221
➡ Z Sliema do Ċirkewwa – 222

JAK DOJECHAĆ DO PORTU MĠARR

Jeśli jesteśmy na Gozo i planujemy dostać się do portu, z którego udamy się z powrotem na Maltę powinniśmy wsiąść w następujące autobusy:
➡ Z Victorii do Mgarr [Vapur] – 301
➡ Z Victorii do Mgarr [Vapur] – 303 (dłuższa trasa przez Nadur i Qala)
➡ Z Victorii do Mgarr [Vapur] – 323
➡ Z Marsalforn do Mgarr [Vapur] – 322 (przez Xaghra i Nadur).

ZAINTERESOWAŁ CIĘ TEN ARTYKUŁ?
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI W KOMENTARZACH.
SPODOBAŁ CI SIĘ TEN TEKST?
UDOSTĘPNIAJ GO DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇