fbpx

ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI NA MALCIE

Święto Trzech Króli obchodzimy na Malcie bardzo uroczyście.
Orszaki Trzech Króli wędrują ulicami Malty i Gozo od rana do wieczora.
Sprawdź gdzie odbędą się spektakularne inscenizacje.

W wielu miastach i wsiach na Malcie i Gozo święto Trzech Króli obchodzone jest uroczyście, a na ulicach i placach przykościelnych spotkać można orszaki Trzech Króli wędrujące lub przybywające właśnie do miejsca, w którym odbywają się spektakle składania pokłonów narodzonemu Królowi – Jezusowi.

Miejscowi gromadzą się wówczas w wyznaczonym miejscu i wypatrują Trzech Króli, którzy przynoszą ze sobą dary – mirrę, kadziło i złoto. Oto krótka fotorelacja wydarzenia, które miało miejsce na Gozo. Jak wiadomo tutaj duchowy i religijny aspekt świat jest najbogatszy. Nic dziwnego, że w okresie świątecznym wielu turystów stoi w długich korkach próbując bezskutecznie dostać się na Gozo, gdzie program wydarzeń świątecznych zwykle jest różnorodny i przepastny. Promy kursują jednak za rzadko w stosunku do liczby chętnych, a miejsca dla samochodów są limitowane, dlatego też wielu turystom się nie udało wziąć udział w „Christmas in Gozo”. Poniżej więc poglądowa fotorelacja. Tak było w święto Trzech Króli w styczniu 2016.

W drodze do kościoła spotkaliśmy Maryję i Józefa z Dzieciątkiem. Na drugim planie znajduje się plac, na którym chwilę później rozgrywało się całe przedstawienie. Policja wstrzymuje ruch i blokuje wjazd na Victory Square w Xaghra na Gozo.

Trzech Króli MaltaŚwięta Rodzina udała się w kierunku kościoła, gdzie spoczęła w oczekiwaniu na Mędrców, którzy wiedzeni gwiazdą, zgodnie z proroctwem mieli dotrzeć do miejsca narodzin króla żydowskiego.
Trzech Króli MaltaTrzej królowie przybyli do Betlejem.
Trzech Króli MaltaPrzynieśli ze sobą dary.
Trzech Króli MaltaTrzech Króli GozoTrzech Króli GozoTrzech Króli GozoZłożyli pokłon i dary, po czym wrócili do swoich stron.
Trzech Króli GozoTrzech Króli GozoZgromadzony tłum rejestrował spektakl, dzieci obserwowały uważnie co się dzieje. Atmosfera była bardzo uroczysta, chór kościelny zapewnił oprawę muzyczną, więc każdy szczegół był tutaj dopracowany i przemyślany.
Trzech Króli GozoPo pięknej inscenizacji wszyscy rozeszli się do domów oraz okolicznych kawiarenek i restauracji, aby w gronie rodziny i przyjaciół zjeść ciasto i napić się kawy.

Zainteresował Cię ten artykuł?
Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.
Spodobał Ci się nasz tekst?
Udostępniaj go do woli korzystając z opcji „Podziel się”. 👇