fbpx

JAK WYPOŻYCZYĆ SAMOCHÓD

JAK WYPOŻYCZYĆ SAMOCHÓD NA MALCIE? 

Dowiedz się jak i gdzie wynająć samochód na Malcie.
Sprawdź ceny i dostępność samochodów.
Zarezerwuj samochód zgodnie z instrukcją i odbierz
Przewodnik Po Malcie i Gozo Dla Zmotoryzowanych.

Samochód na Malcie można wynająć na wiele sposobów. Zdecydowana większość turystów wynajmuje samochód na długo przed planowanym pobytem a rezerwacji dokonuje w porównywarkach cenowych lub bezpośrednio na stronie sieci lub lokalnej wypożyczalni.

Jest też niewielka grupa osób, które na wynajem samochodu decydują się dopiero na miejscu, na ostatnią chwilę. Porównywarki cenowe zwykle mają oferty w najniższych cenach, ale bardzo często wymagają depozytu i karty kredytowej. Inaczej jest w wypożyczalniach lokalnych, które akceptują karty debetowe i blokują niskie depozyty.  

JAK I GDZIE WYNAJĄĆ SAMOCHÓD NA MALCIE 

W dobie Internetu zupełnie naturalne jest to, że jego Użytkownicy korzystają z przepastnych zasobów Sieci i porównują je. Nie dziwi więc, że tak bardzo popularne są wszelkiego rodzaju porównywarki cen. Porównywanie ofert wynajmu samochodów na Malcie i znalezienie odpowiedniego auta może zająć sporo czasu, ale warto poświęcić na to chwilkę i dokonać możliwie najlepszego wyboru.

Pytania o wynajem samochodu na Malcie pojawiały się na łamach naszego bloga, w komentarzach, bardzo często. Jednocześnie padały również odpowiedzi. I tym sposobem dzięki Czytelnikom dowiedzieliśmy się o istnieniu różnych porównywarek cen i wybraliśmy tylko jedną, mianowicie tą, która była najczęściej polecana przez Czytelników.

Wspomniana porównywarka właściwie zawsze prezentuje oferty w najniższych cenach na rynku. Prym wiodą międzynarodowe sieciówki typu Avis, Budget, etc. Te zaś często wymagają blokowania depozytu na karcie, a to nie wszystkim odpowiada.

WYNAJEM SAMOCHODU W LOKALNEJ WYPOŻYCZALNI

Czytelników, którzy nie chcą płacić wysokiego depozytu z pewnością zainteresuje oferta lokalnych wypożyczalni, których w owej porównywarce nie znajdziemy. Formularz kontaktowy umożliwiający złożenie jednego zapytania o wynajem samochodu i uzyskania ofert od kilkunastu lokalnych wypożyczalni znajdziemy TUTAJ – KLIK

WYNAJEM SAMOCHODU W PORÓWNYWARCE CEN

Tych, którzy nie lubią czytać i są obeznani z nowymi technologiami od razu odsyłamy do porównywarki, która zdążyła już znaleźć stałe miejsce na naszej stronie. Przejdź do porównywarki – KLIK. Dla pozostałych krótka instrukcja obsługi porównywarki cen i systemu rezerwacyjnego oraz dobra wiadomość!

PRZEWODNIK PO MALCIE I GOZO DLA ZMOTORYZOWANYCH 

Do każdej rezerwacji samochodu dokonanej za pośrednictwem porównywarki dostępnej na stronie maltaigozo.pl oraz do każdej rezerwacji samochodu w lokalnej wypożyczalni dorzucamy nigdy wcześniej nie publikowany materiał premium – PRZEWODNIK PO MALCIE I GOZO DLA ZMOTORYZOWANYCH – a w nim odpowiedzi na najpopularniejsze pytania oraz omówienie następujących kwestii:

➡ Strefy czasowego parkowania na Malcie.
➡ Strefy parkingowe dla rezydentów.
➡ Strefy płatnego parkowania.
➡ Samochodem na promie bez stresu i wstydu (know-how).
➡ Ważne oznaczenia parkingowe oraz ich interpretacje.
➡ Mandaty za złe parkowanie na Malcie – jak ich nie dostać i gdzie się odwołać gdy taki otrzymamy.
➡ Napiwki dobrowolne na Malcie – dlaczego warto je zostawiać na bezpłatnych parkingach.
➡ Zegar parkingowy – skąd go wziąć?
➡ Najważniejsze zasady ruchu lewostronnego.
➡ Jak ekonomicznie jeździć po Malcie i Gozo, czyli kilka słów o biegu górskim – idealnym na strome i kręte wzniesienia.
➡ Znaki drogowe na Malcie.
➡ Stacje benzynowe na Malcie – jak się obsłużyć.
➡ Ograniczenia prędkości na Malcie i Gozo.
➡ Fotoradary na Malcie – gdzie są a gdzie ich nie ma.
➡ Dlaczego na Malcie i Gozo tak często trąbimy?
➡ Nawigacja GPS na Malcie i Gozo, czyli dlaczego zawsze warto mieć mapę.
➡ Paradoks maltańskich i angielskich nazw – jak się w tym odnaleźć?
➡ Full Day Malta/Gozo Car Tour – bogaty i optymalny plan jednodniowej wycieczki samochodowej dla każdej z maltańskich wysp.
➡ Gdzie parkować na Malcie i Gozo? 

Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać do korzystania z systemu rezerwacji samochodów dostępnego TUTAJ. Nigdzie indziej do rezerwacji nie dostaniemy tak kompleksowego przewodnika, który bezdyskusyjnie pozwoli nam bezpiecznie i pewnie poruszać się po maltańskich drogach.

Co istotne, wszystkie sugestie i informacje zawarte w przewodniku dla osób planujących wypożyczenie samochodu na Malcie pisaliśmy w oparciu o nasze doświadczenie jako kierowcy, którzy codziennie podróżują samochodem po Malcie i Gozo.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla wielu polskich turystów ten temat nie jest interesujący, dlatego też postanowiliśmy wynajem samochodu na Malcie omówić w poradniku, do którego dostęp zarezerwowany będzie tylko dla tych, którzy planują wynajem i co więcej, planują zwrócić samochód bez rysy i bez kar finansowych lub z dotkliwym obciążeniem karty kredytowej za szkody powstałe w czasie jazdy lub przekroczenie prędkości uchwycone w fotoradarach.

Tekst dostępny jest wyłącznie jako bonus do rezerwacji. Nie można otrzymać dostępu do tego tekstu w żaden inny sposób. 

INSTRUKCJA OBSŁUGI PORÓWNYWARKI CEN OFERT SAMOCHODÓW

Klikamy w link WYNAJEM AUT. Naszą uwagę powinna zwrócić poniższa porównywarka, do której w kolejnym kroku będziemy wpisywać odpowiadające nam parametry (kraj, miasto, lokalizacja oraz daty i godziny odbioru samochodu). Tak wygląda strona wejściowa:

Jak wypożyczyć samochód na Malcie
A niżej prezentujemy screen strony wejściowej z uzupełnionymi polami. Wybrano wynajem samochodu na 7 dni od 10-17 lipca i godziny adekwatne do przylotu i odlotu warszawskiego niedzielnego lotu. Interesuje nas odbiór samochodu na lotnisku i odstawienie go także na lotnisku. Tak powinno to wyglądać:

Samochód na Gozo

Nie pozostaje już nic innego jak kliknąć w przycisk SZUKAJ. Wówczas porównywarka przenosi nas na stronę systemu rezerwacyjnego pełnego wyników i analiz, jak niżej. Zwróćmy uwagę na alert u góry strony [Lotnisko na Malcie cieszy się w tym czasie dużym zainteresowaniem, ceny mogą wzrosnąć w każdej chwili. Nie czekaj aż ceny pójdą w górę! Nie przegap oszczędności i zarezerwuj teraz!] Święte słowa.

Wynajem samochodu na Malcie

Pierwsze koty za płoty, ale czas na zawężenie parametrów, aby wynik wyszukiwania odpowiadał naszym potrzebom lub przyzwyczajeniom. Zabieramy się więc za określanie własnych preferencji. Zaczynamy od góry. Na pierwszy ogień idzie waluta. Domyślnie mamy €, ale zmienimy sobie na PLN. Klikamy więc w symbol € i z rozwijanej listy wybieramy PLN:

Było:

Wynajem samochodu na Gozo

Jest:

Wynajem samochodu na Gozo

Kolejne parametry to już bardzo osobista kwestia, więc bawimy się kryteriami wedle uznania. Ograniczamy listę Dostawców wyłącznie do tych najwyżej ocenianych lub tylko budżetowych. Wybieramy lokalizację wypożyczalni, opcję paliwa, parametry samochodu i klikamy przycisk „Pokaż Wszystkie Wyniki” i wybieramy ten, który najbardziej nam odpowiada, albo dokonujemy zmian w kryteriach i ponownie szukamy.

Wypożyczalnia samochodów Malta

Warto zwrócić także uwagę na przewijany górny pasek z modelami samochodów, który jest jednocześnie szybką wyszukiwarką modeli (zaznaczyłam pisakiem na żółto):

Wynajem samochodów malta

W lewym bocznym pasku znajdziemy także numer telefonu pod którym można wyjaśnić ewentualne wątpliwości. Nie zostajemy więc sami z rezerwacją.

Gdy w wynikach znajdziemy odpowiadający naszym oczekiwaniom samochód – rezerwujemy. Kliknięcie w przycisk „Rezerwuj” przeniesie nas na stronę, która podsumowuje rezerwację, opisuje jej warunki i umożliwia dobranie dodatkowego wyposażenia (nawigacja, fotelik dla dziecka). Dostajemy też informację o możliwości bezkosztowego anulowania rezerwacji do 48 godzin przed odbiorem samochodu. Oto zrzut testowej rezerwacji:

Jak wypożyczyć samochód na MalcieWynajem samochodu GozoTania wypożyczalnia Malta

Zostały jeszcze tylko 2 etapy do finalizacji rezerwacji. Pierwszy to podanie podstawowych danych kierowcy:

Wynajem auta Malta

Na koniec wybieramy formę płatności:

Wynajem samochodu malta

I to wszystko. Na e-mail otrzymujemy voucher, który należy okazać podczas odbioru samochodu. Nie zapomnijmy zabrać ze sobą dowodu osobistego, prawa jazdy i karty kredytowej.

Wcześniej oddajemy się jeszcze lekturze bardzo praktycznego Przewodnika po Malcie i Gozo Dla Zmotoryzowanych. Aby go otrzymać wystarczy skontaktować się z nami (maltaigozo@gmail.com) i podać numer rezerwacji. W odpowiedzi wyślemy dostęp do przewodnika. 

💡 Pamiętajcie, żeby nie zgubić linku afiliacyjnego do multiwyszukiwarki ofert wynajmu samochodów. Nagradzamy bonusem w postaci Przewodnika dla Zmotoryzowanych wyłącznie rezerwacje, które zostały przypisane do naszego konta. 

Szerokiej Drogi Rodacy!

ZAINTERESOWAŁ CIĘ TEN ARTYKUŁ?
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI W KOMENTARZACH.
SPODOBAŁ CI SIĘ TEN TEKST?
UDOSTĘPNIAJ GO DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇