fbpx

JAK DOJECHAĆ DO MARSALFORN NA GOZO

JAK DOJECHAĆ DO MARSALFORN

AUTOBUSY DO MARSALFORN

Marsalforn to niewielki kurort zlokalizowany na północy wyspy Gozo. W okolicy znajdziemy wszystko, czego potrzeba podczas wakacji: plaże, malownicze szlaki piesze, sklepy, restauracje i kluby.

JAK DOJECHAĆ Z LOTNISKA DO MARSALFORN

Z lotniska do Marsalforn najwygodniej jest dotrzeć transferem lotniskowym, ale ten wpis dotyczy transportu publicznego, więc Czytelnicy, którzy zdecydują się na samodzielny transport komunikacją publiczną z lotniska na Gozo do Marsalforn muszą podzielić trasę na 3 etapy.

I ETAP Transport z lotniska do Cirkewwa – portu zlokalizowanego na północy Malty.
II ETAP Przeprawa promowa z Cirkewwa Ferry na Malcie do Mgarr Ferry na Gozo.
III ETAP Transport z portu Mgarr na Gozo do Marsalforn.

I ETAP DOJAZD Z LOTNISKA DO CIRKEWWA

➡ Autobus nr X1
➡ Czas jazdy: ok. 1h 15 minut

➡ Autobus nr X1B [!Wyłącznie na trasie Cirkewwa – Lotnisko, czyli w drodze powrotnej!]
➡ Czas jazdy: 1h 40 minut

II ETAP PROM Z MALTY NA GOZO

Po przybyciu do miejscowości Cirkewwa należy udać się do budynku portowego. Autobusy zatrzymują się tuż przy wejściu, więc nie ma możliwości, aby się zgubić lub pomylić. Po przekroczeniu drzwi tegoż budynku kierujemy się przed siebie i dochodzimy do barierki, za którą widać ruchome schody. Po prawej znajduje się poczekalnia.

Jeśli trafiliśmy w czas i pracownicy portu wpuszczają pasażerów na pokład – idziemy śmiało przed siebie zgodnie z oznaczeniami lub za tłumem. Gdyby się zdarzyło, że dojedziemy do portu na długo przed czasem odpływu kolejnego promu – rozsiadamy się wygodnie w poczekalni i czekamy. Zwykle promy kursują co 45 minut, natomiast w godzinach szczytu co 30 minut i późno w nocy, a właściwie nad ranem co 1,5h. Rozkład rejsów jest zwykle przyklejony na szybach obok Punktu Informacji. Dostępne i bezpłatne są także kieszonkowe rozkłady rejsów. Polecamy zaopatrzyć się w taki aktualny rozkład. 

Rejs z Malty na Gozo trwa około 20-25 minut. Na trasie Malta – Gozo nie ma konieczności posiadania biletu promowego. Kolokwialnie mówiąc – w tę stronę jedziemy za darmo. Tak jest od zawsze. Nie trzeba nikogo na miejscu o to pytać. Możecie być pewni, że tak jest. Więcej na temat przepraw promami Gozo Channel napisaliśmy w tekście poświęconym tej linii. Znajdziemy tam informacje o zasadach podróżowania, trasach, rozkładach i cenach biletów.

III ETAP DOJAZD Z MGARR DO MARSALFORN

Po dobiciu do portu Mgarr na wyspie Gozo, opuszczamy prom i kierujemy się do wyjścia z budynku portowego. Gdy przekroczymy próg głównych drzwi wyjściowych EXIT przed naszymi oczami pojawią się liczni taksówkarze trzymający kartoniki z nazwiskami osób, które zarezerwowały sobie transfer do miejsca pobytu. Ci, którzy decydują się na transport publiczny powinni udać się na prawo. Kilka kroków od głównego wyjścia znajduje się przystanek VAPUR, z którego można dostać się do centrum komunikacyjnego Gozo, czyli Victorii, ale też w inne miejsca.

Z portu Mgarr do Marsalforn dojedziemy bezpośrednio autobusem:

➡ Autobus nr 322
➡ Czas jazdy: ok. 30 minut

Mniej wygodnym i dłuższym połączeniem będzie podróż do stolicy Gozo Victorii/Rabatu [301, 323, 303] i dalej z Rabatu do Marsalforn [310].

TANIE TRANSFERY NA TERENIE MALTY I GOZO

Transfer z lotniska do hotelu w opcji SHUTTLE można zarezerwować już od 5 EUR/osobę. Ceny taksówek z lotniska do hotelu w każdej części Malty poza obszarem Mellieha zaczynają się od 20 EUR za grupę/rodzinę liczącą do 3 osób. Dla Mellieha i Cirkewwa to 24 EUR.

Ceny za transfer z lotniska na Gozo zaczynają się od 45 EUR (Split Transfer) lub 65 EUR (Direct Transfer) za transfer dla od 1 do max. 4 osób. Ofertę największego maltańskiego przewoźnika lotniskowego można sprawdzić TUTAJ.

DOJAZD Z MARSALFORN NA PLAŻĘ RAMLA BAY 

Z miejscowości Marsalforn na Gozo do największej piaszczystej plaży na Gozo, czyli Ramla Bay dojedziemy z przesiadką w Victorii.

➡ Autobus nr 310 z Marsalforn do Victorii
➡ Czas jazdy: ok. 15 minut

➡ Autobus nr 302 z Victorii/Rabatu do Ramla Bay
➡ Czas jazdy: ok. 20 minut

DOJAZD Z MARSALFORN W INNE CZĘŚCI WYSPY GOZO 

Centrum komunikacyjne wyspy stanowi stolica Victoria/Rabat. To stąd wyruszają autobusy we wszystkich kierunkach. Średni czas dojazdu ze stolicy do końca trasy każdej z poniższych linii to ok. 15- 20 minut.

➡ Fontana – Xlendi [330]
➡ Fontana – Munxar – Xlendi [306]
➡ Santa Lucija – Kercem [313]
➡ Gharb [312]
➡ Gharb – San Lawrenz – Dwejra [311]
➡ Marsalforn [310]
➡ Zebbug [309]
➡ Ghasri [308]
➡ Xaghra [307]
➡ Sannat – Munxar [305]
➡ Xewkija – Nadur – Ramla Bay [302]

DOJAZD Z GOZO NA MALTĘ

W pierwszym etapie podróży musimy udać się z miejsca noclegu do portu Mgarr i w tym pomogą nam rozpiski dla wszystkich linii kursującej na Gozo zaprezentowane wyżej w opisie III ETAPU.

Następnym krokiem będzie samodzielna przeprawa promowa z Gozo na Maltę i tym razem każdy pasażer będzie zobowiązany uiścić opłatę za rejs promem w wysokości 4,65 EUR od osoby dorosłej i 1,15 EUR za dziecko. Bilety na prom kupujemy w kasie budynku portowego Mgarr Ferry. Po dopłynięciu do Cirkewwa wsiadamy w jeden z wielu autobusów, które dowiozą naS do każdego miejsca na Malcie.

DOJAZD Z CIRKEWWA NA LOTNISKO

➡ Autobus nr X1
➡ Czas jazdy: ok. 1h 15 minut

➡ Autobus nr X1B [!Wyłącznie na trasie Cirkewwa – Lotnisko, czyli w drodze powrotnej!]
➡ Czas jazdy: 1h 40 minut

DOJAZD Z CIRKEWWA DO UNIWERSYTETU

➡ Autobus nr X1A 
➡ Czas jazdy: ok 1h 15 minut
➡ Trasa: Mellieha – Xemxija – San Pawl – Pembroke – Msida – Paola

DOJAZD Z CIRKEWWA DO SLIEMA

➡ Autobus nr 222
➡ Czas jazdy: ok 1h
➡ Trasa: Mellieha – Xemxija – San Pawl – Qawra – Pembroke – Swieqi – St. Julian’s – Sliema

DOJAZD Z CIRKEWWA DO BUGIBBA

➡ Autobus nr 221
➡ Czas jazdy: ok. 35 minut
➡ Trasa: Mellieha – Xemxija – San Pawl – Bugibba

DOJAZD Z CIRKEWWA DO MGARR (+ GOLDEN BAY I TUFFIEHA BAY)

➡ Autobus nr 101
➡ Czas jazdy: ok. 35 minut
➡ Trasa: Mellieha – Manikata – Ghajn Tuffieha (plaże) – Mgarr

DOJAZD Z CIRKEWWA DO VALLETTY

Valletta to strategiczny punkt komunikacyjny na Malcie. Stąd dotrzemy dosłownie wszędzie, więc jeśli nie mamy z Cirkewwa bezpośredniego połączenia do interesującej nas lokalizacji, wystarczy dojechać do Valletty i przesiąść się w inny autobus.

➡ Autobus nr 41
➡ Czas jazdy: 1h 10 minut
➡ Trasa: Mellieha – Xemxija – San Pawl – Mosta – Birkirkara – Msida – Floriana – Valletta

➡ Autobus nr 42
➡ Czas jazdy: 1h 40 minut
➡ Trasa: Mellieha – Xemxija – San Pawl – Mosta – Birkirkara – Santa Venera – Hamrun – Floriana – Valletta

DOJAZD NOCNY Z CIRKEWWA DO ST. JULIAN’S

➡ Autobus nr N11
➡ Czas jazdy: ok 50 minut
➡ Trasa: Mellieha – Xemxija – San Pawl – Bugibba – Qawra – Pembroke – St. Julian’s
To połączenie przyda się imprezowiczom wracającym nad ranem z maltańskiej dzielnicy rozrywki Paceville na Gozo. Autobus kursuje między północą a 3 nad ranem.

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN TEKST?
UDOSTĘPNIAJ GO DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇