1. Maltańskie otwarte autobusy piętrowe to najpopularniejszy sposób na zorganizowane zwiedzenie Malty oraz Gozo.
2. Sprawdź dokąd dojedziesz piętrowymi autobusami. Zobacz nasze mapy i rozkłady jazdy.
3. Czytelnicy portalu maltaigozo.pl mogą skorzystać z rabatu -15% na te wycieczki. Wystarczy podczas rezerwacji online na stronie hellomaltatours wykorzystać promo code: maltaigozo.

Gozo Sightseeng-3959

KTÓRY AUTOBUS WYBRAĆ? NAJLEPIEJ WSZYSTKIE! 

Maltańskie autobusy kursują na trzech podstawowych trasach dowożąc turystów do największych atrakcji na wyspach. Jeżeli planujemy zwiedzać południową Maltę powinniśmy wybrać czerwony autobus. Północ Malty najefektywniej zwiedzimy podróżując niebieskim autobusem a Gozo objedziemy zielonym autobusem. Nic nie zobrazuje tych tras lepiej, niż mapa, więc zerknijmy jak trasy autobusów mają się do mapy wysp. Wyraźnie widać, że trasy są przemyślane i można sobie zaplanować bardzo ciekawy plan zwiedzania. Kliknij, aby otworzyć poniższą mapę w nowej karcie i przyjrzeć się z bliska trasom maltańskich autobusów turystycznych.

ZIELONY AUTOBUS GOZO SIGHTSEEING

Wszystkie informacje na temat zielonego autobusu GozoSightseeing zebraliśmy TUTAJ – KLIK. W tekście zaprezentowaliśmy mapę trasy, listę popularnych miejsc, które znajdują się na trasie Gozobusa, aktualne rozkłady jazdy oraz galerię zdjęć z tej wycieczki. Oto, co znajdziemy w programie: Ramla Bay, Savina Creativity Centre, Ggantija Temples & Ta’ Kola Windmill, Calypso Cave, Marsalforn Bay, Victoria Bus Station, Ta’ Pinu Sanctuary, Ta’ Dbiegi Crafts Village, Azure Window, Fontana, Xlendi Bay, Xewkija Square.

CZERWONY AUTOBUS MALTA SIGHTSEEING

Podobnież jak w przypadku Gozobusa i dla tej wycieczki przygotowaliśmy mnóstwo praktycznych wskazówek, włącznie z rozkładem jazdy, mapą trasy oraz listą atrakcji. Szczegóły znajdziemy TUTAJ – KLIK. Interesujące miejsca, które możemy odwiedzić decydując się na czerwony autobus to: Valletta Bus Terminus, Auberge de Castille, War Museum & Fort St. Elmo, Mediterranean Conference Centre, Malta Experience Show, Valletta Waterfront, Tarxien Temples, Hypogeum, Vittoriosa Waterfront, Zejtun Parish Church, Zejtun St. Gregory’s Church, Marsaxlokk Fishing Village & Market, Ghar Dalam Cave & Museum, Blue Grotto, Hagar Qim & Mnajdra Temples, Malta Falconry Centre, Limestone Heritage.

NIEBIESKI AUTOBUS MALTA SIGHTSEEING

Niebieskim autobusem dojedziemy do następujących miejsc: Valletta Bus Terminus, San Anton Gardens, Ta’Qali Crafts Village, Aviation Museum, Mosta Church, Mdina Gate, Roman Villa, Mgarr Church, Golden Bay, Bugibbat Square, Splash & Fun Park, Marine Park, St. George’s Bay, Spinola Bay. Mapę trasy, rozkład jazdy oraz pełny program wraz z opisem znajdziemy TUTAJ – KLIK. Zachęcamy do zapoznania się z wpisami poświęconymi praktycznym aspektom podróżowania maltańskimi autobusami piętrowymi.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Ile Kosztuje Całodniowa Wycieczka Autobusem MaltaSightseeing?
Dorośli: Cena regularna: 20€ Z naszym rabatem: 17€. 
Dzieci (5-15 lat): Cena regularna: 13€ Z naszym rabatem: 11,05€ . 
Dzieci poniżej 5 roku życia bezpłatnie

Gdzie Można Zarezerwować Wycieczkę?
Zarezerwuj wycieczkę bezpośrednio u organizatora na stronie hellomaltatours

Jak Obniżyć Cenę Wycieczki o 15%?
Wystarczy podczas rezerwacji rejsu na stronie organizatora
wykorzystać promocyjny PROMO CODE, który brzmi: MALTAIGOZO
Wpisuje się go w okienku rezerwacji w rozwijanym polu Promo Code
(znajdującym się tuż nad przyciskiem CHECK AVABILITY)

Jak Skorzystać z Darmowego Transferu?
Wystarczy podczas rezerwacji wskazać hotel, w którym się zatrzymaliśmy.
System poda nam godziny transferu na linii Hotel-Malta Sightseeing Sliema Terminus-Hotel

Czy Można Zmienić Datę Zarezerwowanej Online Wycieczki?
Tak. Bilety z rabatem 15% zakupione online możemy przebukować
na każdy inny termin (u kierowcy autobusu)

•••

Gozo Sightseeng-4097

JAK DOSTAĆ SIĘ NA WYCIECZKĘ?

Maltańskie autobusy piętrowe MaltaSightseeing zaczynają i kończą swoje kursy w Malta Sightseeing Terminus w Sliema (naprzeciwko Burger Kinga). Punkt startu znajduje się tuż przy promenadzie w okolicy portu Sliema Ferry. W cenie biletu na ten autobus mamy zagwarantowany darmowy transfer z hotelu do Sliema, a po wycieczce ze Sliema do hotelu, więc najwygodniej będzie skorzystać z tej możliwości. Oczywiście, jeżeli nocujemy w okolicy Sliema Ferry to zdrowszy będzie poranny spacer do autobusu, więc w zależności od kondycji oraz preferencji można komfortowo dojechać do punktu postoju autobusów. 

 • aga

  Czy te autobusy czekaja w porcie? W jaki sposób kupuje się na nie bilety? Jak jest cena biletu całodniowego, jak liczą dzieci ?W jakich godzinach kursują po Gozo? Chodzi mi glownie o to kiedy trzeba wracać żeby jeszcze zdażyć wrócic na Maltę? Dziekuje i życze Wam kolejnych wrażeń

  • W porcie w Mgarr na Gozo można kupić bilety. Aktualnie cena dla dorosłych to 17 euro a dla dziecka 11 euro. Autobusy z Mgarr wyjeżdzają w trasę po Gozo o 9.40, 10.30, 11.15, 12.00 12.45, 13.30 i 14.15 Najlepiej wystartować pierwszym lub drugim kursem, żeby nie stracić dnia. Jest też możliwość transportu na Gozo z Malty w ramach tej wycieczki, wtedy cena dla dorosłego to 25 euro a dla dziecka 19. W tekście o Malta Sightseeing mamy broszurę w PDF – tam jest absolutnie wszystko:-) Przed 18 kończy się ostatni kurs i autobus dowozi na tę godzinę turystów do Mgarr na prom, zatem spokojnie można wrócić na Maltę zanim zapadnie noc i zdążyć na autobus nawet do Marsaskala;-) Serwis jest przemyślany pod tym kątem. Rozkłąd jazdy , etc. w broszurze w innym poście. Wpisz w wyszukiwarce na naszej stronie „sightseeing” i już:-)

   • iwonad

    Właśnie wróciłam z tygodniowej wycieczki po Malcie… Gozo zwiedzałam autobusem turystycznym, fajna przygoda i niezła adrenalina ..udało nam się kupić bilety w Mgarr u Polaka za jedyne 10 euro, więc bez wahania podjęłysmy decyzję i takim zwiedzaniu..

    • Super! My też miło wspominamy wycieczki po malcie i Gozo:-) Pozdrawiamy serdecznie!

 • Hellboy

  Piszecie, że rozłożyliście sobie podróż tym autobusem po Gozo na 2 dni. Czy dobrze rozumiem, że ten bilet jest ważny przez 2 dni, czy konieczny jest ponowny zakup takiego biletu?

  • Bilet jest ważny jeden dzień, zatem konieczne jest kupienie drugiego biletu jeśli wybiera się taką leniwą i dokładną opcję:-) Ale wtedy na pewno ma się takie miłe przeświadczenie, że na spokojnie zobaczyło się wszystkie interesujące widoczki i miejsca i zrobiło się dobry wstęp do wyspy, bo Gozo ma do zaoferowania o wiele więcej, niż tylko to, o czym pisze się w przewodnikach. I o tym wszystkim stopniowo będziemy pisać. Mamy mnóstwo materiałów i zdjęć, już nie możemy się doczekać, żeby wszystko to zrelacjonować:-)

 • Jakub

  Zjazd do Dwejra Bay na rowerze zapamiętuje sie – parafrazując Owsiaka – do końca życia i jeden dzień dłużej 🙂 gorzej że to życie może sie skończyć w trakcie podjazdu…

  • To trudny odcinek, ale dla chcącego nic trudnego:-)

 • Jakub

  polecam spróbować 🙂

 • Wilkołaki

  i tak na dachu to sobie można jezdzić:))) ładne zdjęcie!!!

  • Widoczki z dachu są naprawdę fajne i towarzyszą im ogromne emocje. Zwłaszcza na ostrych zakrętach nad przepaścią jest fajnie:-)

 • Można próbować w punkcie hellomalta w Sliema lub na ulicy od naganiaczy.

 • Witam, spróbuj dokonać testowej rezerwacji i zobacz jakie hotele można wybrać z listy miejsc transferu. Na liście znajdziesz wszystkie obiekty posiadające status hotelu, a nawet aparthotele. Lista jest bardzo długa. Ci, którzy kwaterują się w prywatnych mieszkaniach zwykle wybierają na transfer hotel z listy zlokalizowany w najbliższej okolicy. Pzdr! K

 • Myślę, że tak, ale nie u kierowcy, lecz w głównym biurze, więc zadzwoń na ich BOK i zapytaj jak się za to zabrać.

 • Oczywiście.

X