TOP 5 PLAŻE I ZATOKI COMINO

#1 Błękitna Laguna

Znajdująca się między Comino i Cominotto Błękitna Laguna słynie z krystalicznie czystej wody i bajkowej fauny i flory uwielbianej przez nurków i wielbicieli snorkelingu. Turyści przypływają tu masowo, aby nacieszyć oko rajskimi widokami i pływać lub plażować w urokliwym zakątku, co nie jest łatwe w wysokim sezonie, ponieważ zainteresowanie zatoką jest większe niż sama laguna.

#2 Kryształowa Laguna

Kryształowa Laguna to zatoka znajdująca się w bliskim sąsiedztwie Błękitnej Laguny. Nie ma tu plaży a jachty i łodzie zatrzymują się w zatoce, aby umożliwić pasażerom skakanie ze skoczni, pływanie lub snorkeling. Kolor wody adekwatnie do nazwy mieni się szlachetnymi barwami m.in. szmaragdu. To doskonałe miejsce na snorkeling.

#3 Santa Maria Bay

Doskonała strefa chilloutu w lokalnym stylu cominology. Bardzo ładna zatoka doskonale przygotowana na ugoszczenie turystów. Gdy przy Blue Lagoon w szczycie sezonu nie ma skrawka wolnego miejsca, tutaj zażyjemy komfortu. Na turystów czekają wygodne leżaki, parasolki i dobrze zaopatrzony Kiosk.

#4 San Niklaw Bay

Niewielka, lecz urokliwa zatoka znajduje się nieopodal czterogwiazdkowego hotelu Comino. Często cumują tu jachty i niektóre promy wycieczkowe. Zatoka spodoba się osobom szukającym równowagi wrażeń dostarczanych przez wyspę.

#5 Għar Għana

Niewielka zatoka znana jest z unoszącego się w jej okolicy silnego aromatu dzikiego tymianku. Brakuje tu udogodnień, ale Ci którzy szukają ciszy i odpoczynku docenią zatokę doskonałą do pływania i snorkelingu. Angielska nazwa formacji skalnej znajdującej się w bliskiej okolicy to Song Cave.

WEJDŹ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZESTAWIEŃ TOP 5
SPODOBAŁO CI SIĘ TO ZESTAWIENIE?
UDOSTĘPNIAJ JE DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇

O Autorze

Założyciele portalu maltaigozo.pl. Miłośnicy Malty, a w szczególności Gozo.

Podobne posty

Call Now Button
X