fbpx

BLUE GROTTO [ MALTA ]

blue grotto

MALTA – NAJWIĘKSZE ATRAKCJE – BLUE GROTTO

Odkryj z nami Blue Grotto, Błękitną Grotę! Podziwiaj formacje skalną w kształcie łuku i odwiedź grupę jaskiń, do których można wpłynąć łodziami luzzu cumującymi w zatoce Wied iż-Żurrieq. Fluorescencyjne barwy ścian jaskiń malowanych promieniami słonecznymi odbijającymi się w wodzie na długo pozostaną w pamięci. Największy spektakl barw rozgrywa się między 12 a 13:30.

💡 Rejsy do Błękitnej Groty odbywają się przez cały rok. Wyjątkiem są wietrzne dni, w które ze względu na bezpieczeństwo turystów, łodzie nie wypływają z przystani.

ZWIEDZANIE BLUE GROTTO

➡ Niecodzienna przyjemność bajkowego rejsu do jaskiń położonych w bliskiej okolicy zatoki Wied iż-Żurrieq powinna przypaść w udziale każdemu miłośnikowi naturalnych atrakcji.
➡ Punktem startu jest zatoka Wied iż-Żurrieq. W kasie można kupić bilet w cenie 8€ dla dorosłego i 4€ dla dziecka. Rejsy rozpoczynają się o 9:00 i trwają do 15:30 zimą oraz 17:00 latem.
➡ W czasie rejsu zobaczymy nie tylko najpiękniejszą z jaskiń – Błękitną Grotę, lecz także 8 innych: Blue Window Cave, Honeymoon Cave, Elephant Foot, Circle Cave, Window Cave, Filfla Cave, Reflection Cave oraz Cat’s Cave. 
➡ Bardzo często łodzie opływają tę trasę w ekspresowym tempie, ponieważ być może stresują się ogromnymi (zwłaszcza w wysokim sezonie) kolejkami. Jeżeli zależy nam na dobrym jakościowo rejsie, to już na starcie poprośmy sternika, aby pokazał nam i nazwał wszystkie odwiedzone jaskinie. Nie wszyscy o tym pamiętają.

WSKAZÓWKA

☝️Rejs do Blue Grotto to jedno z najwspanialszych przeżyć na Malcie. Nie zapominajmy jednak, że przed stromym zjazdem do zatoki znajduje się punkt widokowy, z którego można zrobić pamiątkowe zdjęcie na tle Błękitnej Groty. Wielbiciele pięknych widoków powinni udać się w okolice przystanku Panorama, skąd rozpościera się widok na majestatyczne klify.

NIE PRZEGAP W BLISKIEJ OKOLICY

W bliskiej okolicy znajduje się kilka ciekawych obiektów, mianowicie: Ħagar Qim i Mnajdra Temples, do których można udać się spacerem, a także Ħamrija Tower i Congreve Memorial. Ci, którzy mają dobrą kondycję mogą wyruszyć w dłuższy spacer, aż do klifów Dingli.

DOJAZD DO BLUE GROTTO

Do Wied iż-Żurrieq można dojechać samochodem kierując się pod współrzędne: 35° 49′ 17″ N, 14° 27′ 24″ E, lub transportem publicznym autobusem nr 201 lub 73 i 74. Jeśli wysiądziemy w Żurrieq lub na kolejnym przystanku: Panorama to idąc spacerkiem ujrzymy przepiękną panoramę wartą tego poświęcenia. Przydadzą Ci się Rozkłady Jazdy oraz Mapki Komunikacji.

UWAŻASZ, ŻE TEN ARTYKUŁ JEST POMOCNY?
UDOSTĘPNIAJ GO DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇