fbpx

MAPKI KOMUNIKACJI 2022

malta public transport

TRANSPORT PUBLICZNY NA MALCIE I GOZO

Planujesz podróż na Maltę i szukasz informacji na temat transportu publicznego? Jesteś w dobrym miejscu. Znajdziesz tu mapki maltańskiego transportu publicznego, które ułatwiają podróżowanie po wyspach i szybkie dotarcie do celu. 

Wielu polskich turystów podczas pobytu na Malcie porusza się po wyspach środkami maltańskiego transportu publicznego, czyli autobusami oraz promami. Odkąd tylko istnieje nasza strona otrzymujemy pytania o aktualne mapki komunikacji publicznej, rozkłady jazdy (o rozkładach piszemy TUTAJ) oraz inne udogodnienia pozwalające planować szybkie i sprawne przemieszczanie się po wyspach.

Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań przed wylotem na wyspę powinni zaopatrzyć się w najbardziej aktualne i obarczone najmniejszym ryzykiem błędu mapy komunikacji prezentujące siatkę połączeń na Malcie i Gozo. Ostatnia duża aktualizacja mapy siatki komunikacji wykonana przez Malta Public Transport miała miejsce w 2016 roku. Wspomniana mapa posłużyła do przygotowania mapki komunikacji, która jest aktualizowana co sezon. Dzięki graficznemu układowi można łatwo określić w jaki sposób najszybciej dojechać z punktu A do punktu B. Czy można chcieć więcej?

transport publiczny malta

MAPA MALTA PUBLIC TRANSPORT

Jak już wspomnieliśmy maltański przewoźnik twierdzi, że ostatniej aktualizacji mapy komunikacji dokonał w 2016 roku, a od tego czasu wprowadzono mniej i bardziej istotne zmiany, o których wspominał wielokrotnie na łamach naszej strony niewątpliwy ekspert od maltańskiego transportu, ceniący anonimowość Obibok. W chwili aktualizacji tego tekstu próżno szukać na stronie przewoźnika jakiejkolwiek nowszej mapy, ale mamy w swoim archiwum tę z roku 2016 i dzielimy się. Wystarczy kliknąć TUTAJ, aby otworzyła się w nowym oknie z możliwością powiększania. Naszym zdaniem jakość mapy jest słaba w porównaniu do tego, co wyszło z rąk Obiboka, ale mając do dyspozycji tylko tę mapę można już wstępnie planować pierwsze trasy. Istnieją jednak lepsze jakościowo mapy i piszemy o nich niżej. Wyraźnie jednak widać, szczególnie w przypadku siatki połączeń na Malcie, że oficjalna mapa jest nieco dokładniejsza niż lotniskowa mapa dla turystów, ale ciągle gorsza od ostatniej mapy Obiboka.

MAPKA LOTNISKOWA DLA TURYSTÓW

Na maltańskim lotnisku można zdobyć mapkę transportu publicznego w wersji bardzo mocno podstawowej. Celem opracowania map dla turystów jest skoncentrowanie tej grupy pasażerów w wybranych liniach, aby jednocześnie odciążyć inne, którymi poruszają się m.in. mieszkańcy dojeżdżający do pracy. Nie warto zawracać sobie głowy taką mapką, ponieważ dużo przydatniejsza będzie aplikacja Tallinja, o której piszemy w podlinkowanym w jednym z pierwszych akapitów tekście o maltańskich rozkładach jazdy. W rzeczy samej, jeśli taka mapka wpadnie nam w ręce – weźmy ją ze sobą do hotelu i oceńmy jej funkcjonalność, ale nie traćmy czasu na przeczesywanie całego lotniska w poszukiwaniu jakiejś mapki transportu, którą można otrzymać za darmo. Szkoda na to czasu. Oto mapka z lotniska. Wystarczy w nią kliknąć, aby otworzyła się w nowym oknie.

transport publiczny malta

MAPY TRANSPORTU NA TEN SEZON

Dzięki ludziom, którzy pasjonują się maltańskim transportem publicznym, co sezon możemy wyposażać Czytelników w aktualne mapki komunikacji. Maltański rok dzieli się na sezony zimowy i letni. Na początku każdego miesiąca monitorujemy ewentualne zmiany i aktualizujemy wpis. Można więc być pewnym, że te materiały zawsze są aktualne, jednakże w razie watpliwości można do nas w tej sprawie napisać. Pakiet aktualnych map komunikacji na aktualny sezon zawiera nastepujące mapy:
➡ Rozkład przystanków autobusowych w Valletcie
➡ Mapa główna transportu publicznego na Malcie
➡ Mapa główna transportu publicznego na Gozo
➡ Mapa komunikacji dla Wybrzeża św. Pawła (Bugibba, Qawra, St. Paul’s Bay)
➡ Połączenia autobusowe z całej Malty do Valletty 
➡ Połączenia autobusowe z centrum Malty do Valletty
➡ Trasy autobusowe w centrum Malty 
➡ Pozostałe trasy

Części Czytelników wystarczą zapewne podstawowe mapy, natomiast w razie zainteresowania dokładniejszymi i przede wszystkim aktualnymi mapami, prosimy o zostawienie komentarza pod niniejszym wpisem. W odpowiedzi wyślemy linki do miejsca, z którego można pobrać wszystkie mapy. Nie wgrywamy ich tutaj, ponieważ to niepotrzebne obciążanie strony oraz transferu. Osoby, które pragną otrzymać dostęp do aktualnych mapek prosimy o dodanie komentarza (np. hasło), a następnie wysłanie maila na adres: maltaigozo@gmail.com o tytule złożonym z dwóch słów: hasło + nasze imię/nick/nazwa, którymi podpisaliśmy się w komentarzu. Dostępy wysyłamy raz dziennie – wieczorem. 

ZAINTERESOWAŁ CIĘ TEN ARTYKUŁ?
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI W KOMENTARZACH.
SPODOBAŁ CI SIĘ TEN TEKST?
UDOSTĘPNIAJ GO DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇