fbpx

GĦAJN TUFFIEĦA [ MALTA ]

Tuffieha bay

MALTA – NAJWIĘKSZE ATRAKCJE – GĦAJN TUFFIEĦA

Odkryj z nami najpiękniejszą zatokę na Malcie! Malowniczo położona zatoka z piaszczystą plażą uważana jest przez wielu za najpiękniejszą na Malcie. Zimowy raj dla surferów latem okupowany jest przez tłumy turystów pragnących doświadczyć kąpieli morskiej w jednym z najbardziej popularnych miejsc zwanych potocznie Rivierą. Otaczające zatokę wzniesienia zimą urzekają bujną zielenią tworząc wymarzoną scenerię fotograficzną dla tego zakątka.

💡 Między dwiema najpopularniejszymi zatokami na Malcie, Golden Bay i Għajn Tuffieħa stoi stara wieża strażnicza Għajn Tuffieħa Tower, znana również jako Għajn Mixkuka Tower. To właśnie z tego miejsca robi się słynne selfie z niesamowitym widokiem na zatokę Għajn Tuffieħa. Z drugiej strony wieży uwiecznimy na zdjęciach piękną panoramę zatoki Golden Bay.

ZWIEDZANIE GĦAJN TUFFIEĦA

➡ Aby zejść na plażę, należy pokonać około 200 schodów.
➡ Na miejscu czeka na nas pełna infrastruktura turystyczna, która obowiązuje dla każdej plaży z Blue Flag (Błękitną Flagą). Więcej o tym wyróżnieniu oraz wymogach, które należy spełnić, aby je otrzymać piszemy TUTAJ.
➡ Plażowicze mogą korzystać z bogatej oferty sportów wodnych. 
Latem popularną atrakcją dla młodych ludzi jest podziwianie zachodu słońca. Grupy znajomych spotykają się na plażach Golden Bay i Tuffieha Bay, gdzie przesiadują na ciepłym piasku odprowadzając wzrokiem słońce chowające się za horyzont. To właśnie w tej części wyspy zachody słońca są najbardziej spektakularne, a kąpiele morskie przed zachodem słońca najbardziej romantyczne.

WSKAZÓWKA

☝️Oficjalnie plaż dla nudystów na Malcie nie ma, ale najpopularniejsza z nich to Qarraba Bay zlokalizowana między Għajn Tuffieħa od Ġnejna Bay. Zejście na plażę jest wymagające, ale wielu szukających przygody turystów podejmuje wyzwanie. Nieco bardziej dostępna jest inna plaża, którą upodobali sobie naturyści, mianowicie skrawek zatoki przy cyplu usytuowanym po lewej stronie zatoki Tuffieħa. Schodzimy schodkami na Għajn Tuffieħa i kierujemy się w lewo, aż do samego końca zatoki. Im bliżej cypla, tym zdaje się, że goręcej. Dobrze o tym wiedzieć, jeśli nie planujemy wizyty w tego typu miejscu, zwłaszcza z małymi dziećmi. 

NIE PRZEGAP W OKOLICY

W pieszym dystansie znajdują się: Złota Zatoka (Golden Bay), Għajn Tuffieħa Tower, Majjistral Natural & History Park, Qarraba Bay i nieco dalej Ġnejna Bay.

DOJAZD DO TUFFIEĦA BAY

Do Zatoki Tuffieħa można dojechać samochodem kierując się pod współrzędne: 35° 55′ 56″ N, 14° 20′ 50″ E, lub transportem publicznym autobusami nr 44, 101 i 225, które zatrzymują się na przystanku Riviera. Przydadzą Ci się Rozkłady Jazdy oraz Mapki Komunikacji.

UWAŻASZ, ŻE TEN ARTYKUŁ JEST POMOCNY?
UDOSTĘPNIAJ GO DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇