fbpx

GOLDEN BAY [ MALTA ]

Golden Bay Malta

MALTA – NAJWIĘKSZE ATRAKCJE – GOLDEN BAY

Odkryj z nami Golden Bay – Złotą Zatokę! To jedna z absolutnie najpopularniejszych piaszczystych zatok na Malcie i przez wielu uważana za najpiękniejszą, choć akurat z tym moglibyśmy polemizować. Ciesz się orzeźwiającymi kąpielami morskimi i gorącym piaskiem rozgrzewającym ciało podczas beztroskiego plażowania. Odpocznij od codziennego tempa i zrób pauzę. Relaksuj się kolorami natury i odprężającym odgłosem morskich fal.

💡 Maltańska nazwa zatoki to Il-Mixquqa.

ZWIEDZANIE GOLDEN BAY 

➡ Niezwykle popularna wśród turystów, piaszczysta plaża usytuowana jest w zatoce wychodzącej z parku narodowego Il-Majjistral Nature and History. 
➡ W tym rejonie występują silne prądy morskie. Czerwona flaga powiewająca na plaży ostrzega turystów, aby zażywali kąpieli tylko w płytkich wodach.
➡ Woda, jak niemal wszędzie na Malcie jest krystalicznie czysta i ciepła, piasek złocisty i drobny, imponujące widoki oraz wiele udogodnień przemawiają za tym, aby spędzić tu miło czas.
➡ Latem popularną atrakcją dla młodych ludzi jest podziwianie zachodu słońca. Grupy znajomych oraz studenci szkół językowych spotykają się na plażach Golden Bay i Tuffieħa Bay, gdzie przesiadują na ciepłym piasku odprowadzając wzrokiem słońce chowające się za horyzont. To właśnie w tej części wyspy zachody słońca sa najbardziej spektakularne.
➡ Plaża jest świetnie przygotowana na przyjęcie każdego typu turystów. Plażowicze znajdą tu potrzebny sprzęt do bezpiecznego leżakowania przez cały dzień, zjedzą apetyczny obiad w pobliskich restauracjach, wypiją smakowitą kawę w licznych kawiarniach, ochłodzą się lodami i zimnymi napojami. W razie pytań zasięgną rady animatorów nadzorujących plażę. Aktywni wybiorą narty wodne, paralotnię i bananowe szaleństwo. Ta część wyspy słynie również ze spektakularnych zachodów słońca, chętnie fotografowanych przez kolekcjonerów pięknych chwil z całego świata. Popularne jest tu także grillowanie przy zachodzie słońca.
➡ W wysokim sezonie turyści pozostawiają po sobie mnóstwo śmieci. Ekipa porządkowa nie zawsze nadąża ze sprzątaniem. Szczególną trudność sprawia im wyławianie śmieci z wody. Przy niesprzyjających prądach morskich, gromadzą się one w niektórych punktach zatoki budząc niesmak turystów.
➡ Golden Bay jest bardzo popularna wśród turystów. 

NIE PRZEGAP W BLISKIEJ OKOLICY

W pieszym dystansie od Golden Bay, znajdują się inne atrakcje, które warto odwiedzić będąc w tej okolicy. Pierwszą z nich jest zatoka Għajn Tuffieħa, natomiast drugą wieża strażnicza Għajn Tuffieħa Tower. Ponadto, duża część tego obszaru należy do Majjistral Natural & History Park.

WSKAZÓWKI

☝️Między dwiema najpopularniejszymi zatokami na Malcie, Golden Bay i Għajn Tuffieħa stoi stara wieża strażnicza Għajn Tuffieħa Tower. To właśnie z tego miejsca robi się słynne selfie z niesamowitym widokiem na zatokę Għajn Tuffieħa (po lewej od wieży). Z drugiej zaś strony (na prawo od wieży) uwiecznimy na zdjęciach piękną panoramę zatoki Golden Bay oraz możemy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle Złotej Zatoki.

☝️ Pamiętaj, że w szczycie sezonu, a szczególnie w weekendy Golden Bay przeżywa istne oblężenie i to jest najgorszy moment na pierwszy kontakt z tym miejscem. Wybierz się tu rano w jeden z dni roboczych, a dostrzeżesz niewątpliwe atuty zatoki. W przeciwnym razie, ryk silników motorowych oraz hałas imprezującej młodzieży może nieco zniekształcić pierwsze wrażenie.

DOJAZD DO GOLDEN BAY

Do zatoki Golden Bay dojedziesz samochodem kierując się pod współrzędne: 35°56′02,4″N 14°20′38,9″E, lub transportem publicznym liniami: 44, 101 lub 225. Przydadzą Ci się Rozkłady Jazdy oraz Mapki Komunikacji. Wysiądź na przystanku: Għajn Tuffieħa Bus Terminus. To nie pomyłka! Mimo, iż nazwa przystanku brzmi dokładnie jak sąsiednia zatoka, to właśnie tutaj należy wysiąść, jeśli planujemy odwiedzić Golden Bay.

UWAŻASZ, ŻE TEN ARTYKUŁ JEST POMOCNY?
UDOSTĘPNIAJ GO DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇