fbpx

HIKING NA COMINO

Maltańska wyspa Comino jest cenionym przez amatorów trekkingu kierunkiem. Najwięcej piechurów pojawia się tutaj wiosną od marca do maja. Wtedy też krajobraz wyspy jest najpiękniejszy a w powietrzu unosi się przyjemny aromat dzikiego kminku oraz tymianku. 

Wiosenne Comino jest bajkowe. Woda jeszcze nieco chłodna, ale turystom to zupełnie nie przeszkadza. Wydaje się, że rajska sceneria oraz panująca tu gorąca i radosna atmosfera rozgrzewają ciała turystów pływających w Błękitnej Lagunie. Wiosna to najlepszy czas na spacery szlakami pieszymi na Comino. Wyspa budzi się do życia. Kolorowe kwiaty przyjemnie pachną a wszechobecna zieleń i błękit koją oczy.

SZLAK PIESZY PO COMINO

Planując całodniowy trekking na Comino koniecznie trzeba zapoznać się z trasą oraz opisem 7 km szlaku pieszego “Comino Walk” zaczynającego się przy Blue Lagoon. Dzięki broszurze i mapie nie przeoczymy żadnego ważnego zabytku ani naturalnych atrakcji i dowiemy się wielu ciekawostek o faunie i florze wysepki.

Wystarczy kliknąć w poniższe zdjęcie, aby przenieść się do broszury z trasą pieszą po Comino.
Trasę można również podejrzeć na mapie google.

Jak dostać się na Comino?

Jak samodzielnie dostać się na Comino z Malty lub Gozo? Odpowiedź na to pytanie padała już wiele razy. Na wyspę Comino można dopłynąć między innymi motorówkami. Kursują one bardzo często, a ceny nie są wygórowane. Bardzo dokładnie opracowaliśmy ten temat w artykule pt. „Motorówki na Comino„.

Przypominamy, że na blogu zaprezentowaliśmy także zestawienie szlaków pieszych po Malcie oraz po Gozo.

UWAŻASZ, ŻE TEN ARTYKUŁ JEST POMOCNY?
UDOSTĘPNIAJ GO DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇