fbpx

TOP 5 MUST SEE  MALTA

Valletta Barrakka gardens

TOP 5 MUST SEE  MALTA
CO WARTO ZOBACZYĆ NA MALCIE

#1 Mdina

Dawna stolica Malty magnetyzuje urokiem wąskich uliczek kontrastujących z wysokimi murami. Spacer po Mdinie to fascynująca podróż przez historię. Z murów średniowiecznego miasta rozciąga się panoramiczny widok na wyspę. W zabytkowych budynkach znajdziemy stylowe pałace, atrakcje turystyczne oraz restauracje i kawiarnie z efektownymi tarasami widokowymi.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez & (@aggelikinas)

#2 Valletta

Mimo niewielkich rozmiarów Valletta imponuje ogromnym dziedzictwem historycznym oraz niezwykłą architekturą. To jedno z miejsc, w którym już sam spacer jest wielkim przeżyciem, ciekawym doświadczeniem i przede wszystkim słusznym zachwytem nad lśniącą największym blaskiem perłą Morza Śródziemnego. Wizyta w Konkatedrze św. Jana powinna stać się obowiązkowym punktem zwiedzania stolicy Malty.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Sandra Ezenva (@sandra_ezenva)

#3 Three Cities

Trzy Miasta położone na przeciwległym do Valletty brzegu Wielkiego Portu były bazą kawalerów maltańskich zanim na skalistym półwyspie Sciberras rozpoczęto budowę Valletty. Birgu, L-Isla oraz Bormla zwane także kolejno Vittoriosa, Senglea i Cospicua zachowały sporo dawnego uroku.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Maria Roma (@mariaroma12)

#4 Għajn Tuffieħa

Malowniczo położona zatoka z piaszczystą plażą uważana jest przez wielu za najpiękniejszą na Malcie. Zimowy raj dla surferów latem okupowany jest przez tłumy turystów pragnących doświadczyć kąpieli morskiej w jednym z najbardziej popularnych miejsc zwanych potocznie Rivierą. Otaczające zatokę wzniesienia zimą urzekają bujną zielenią tworząc wymarzoną scenerię fotograficzną dla tego zakątka.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Valentina Valentina (@varapidina)

#5 Mosta Dome

Majestatyczna kopuła kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP zwanej przez mieszkańców Mosta Dome jest trzecią co do wielkości niczym niepodpartą kopułą w Europie. Wznosząca się ponad miastem kopuła kościoła to także nieoceniony punkt orientacyjny. Podczas II wojny światowej do kościoła pełnego wiernych wpadła bomba, ale nie wybuchła. Wydarzenie wspominane jest dziś jako Cud Bomby.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Laurielle Fragante (@lauriellef)

WEJDŹ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZESTAWIEŃ TOP 5
SPODOBAŁO CI SIĘ TO ZESTAWIENIE?
UDOSTĘPNIAJ JE DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”.